Problém na technický- typ motoru u G1

1974 - 1983

Moderátor: lister

kubajs.mtb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.08.2008 18:43

Problém na technický- typ motoru u G1

Příspěvek od kubajs.mtb »

Ahoj, teď jsem koupil jedničkovýho golfa- je to 1,6ka diesel. Před chvílí sem s nim byl na evidenční kontrole a byl tam problém- v techničáku je jako typ motoru napsaný 17 D a přitom na motoru to nikde napsaný nenašli a proto evidenčkou neprošel.. co s tim? Kde by to tam mohlo bejt? Díky moc za jakoukoliv radu.

kubajs.mtb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.08.2008 18:43

Re: Problém na technický- typ motoru u G1

Příspěvek od kubajs.mtb »

Takhle ten motor vypadá.. a žádný číslo začínající dvojpísmenkem nemůžu najít :(
Přílohy
IMG_5874.JPG

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Problém na technický- typ motoru u G1

Příspěvek od Golficek1 »

číslo má být na bloku,jinak o 1.7D jsem nikdy neslyšel,možná u Fiatu,pokud se nemýlím,tak bylo 1.5D,a pak 1.6D a TD podle KW,jak vidím,tak máš VIN ještě na personu,tak to je stará jednička myslím do roku 1979.Tam přidělovala VIN každá STK při výměně podběhú,možná tam je chyba.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

cotijedotoho
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 26.09.2007 18:36
Bydliště: Teplice - Světec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém na technický- typ motoru u G1

Příspěvek od cotijedotoho »

takybych to viděl na 1,6 a nebo 1,5 D, podle roku výroby

kubajs.mtb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.08.2008 18:43

Re: Problém na technický- typ motoru u G1

Příspěvek od kubajs.mtb »

je to 1981, v techničáku je objem 1588, výkon 40 kW. co teď s tim? :)

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Problém na technický- typ motoru u G1

Příspěvek od lister »

"typ 17" je interní označení G1, takže 17 D znamená golf 1 v naftě, ale proč to někdo napsal do TP do kolonky typ motoru , to nevím...
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
luckylola
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 9, 196 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém na technický- typ motoru u G1

Příspěvek od luckylola »

to jsou ty starodávné nepochopitelné zápisy já tam zase měla:
4 dobý zážehový 4 válec a ještě něco, to už dnes nepřečtu a když jsem to přihlašovala, poradil mi týpek na dopravním inspektorátu, abych si to nechala přepsat, protože s tim budu mít problém a dopadlo poté takto = ručně přeškrtnuto a vepsáno ručně str.6 a na straně 6 mám napsáno typ motoru EG, r.č. motoru souhlasí s TP :o))), ale já jsem měla aspoň správné číslo napsané v kolonce na straně výrobní číslo/ rok výroby

na technický je to pak pěkně pobavilo, že tohle ještě nikdy neviděli takový šktrance v TP:o)))

ale nepamatuji si úplně postup zkus se zeptat na dopravním inspektorátu......, co s tím máš dělat
Slunce nad hlavou

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém na technický- typ motoru u G1

Příspěvek od Willdaa »

lister píše:"typ 17" je interní označení G1, takže 17 D znamená golf 1 v naftě, ale proč to někdo napsal do TP do kolonky typ motoru , to nevím...
to maj bordel na dopravaku me na dvojce do kolonky motor taky napsaly 19E tak jsem to pak musel pani urednici sahodlouze vysvetlovat aby to prepsala :?
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

kubajs.mtb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.08.2008 18:43

Re: Problém na technický- typ motoru u G1

Příspěvek od kubajs.mtb »

Takže shrnuto- věc se má tak, že na motoru nikde není číslo, který by oficiálně odpovídalo typu motoru podle VW. V techničáku je již zníněný 17 D- což je typový označení Golfu 1 v dieselu.

To znamená, že na evidenčne nám to neprojde- neodpovídá to. Jaký jsou možnosti řešení? Vyrazit na motor nějaký číslo, který bude typově odpovídat Golfu 1 1,6D , pak zajít na magistrát a nechat udělat přepis v techničkáku(jestli to takhle jentak zničehonic de) a pak na evidenčku, kde už si budou hodnoty odpovídat? Nebo jinak? Díky

Uživatelský avatar
Marus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 405
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro Jablonec nad Nisou

Re: Problém na technický- typ motoru u G1

Příspěvek od Marus »

Jak je červenej obdelníče,tak tam by mělo být číslo motoru :arrow:


Obrázek

Uživatelský avatar
adampolo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: Problém na technický- typ motoru u G1

Příspěvek od adampolo »

dieselový motor 1,7d se dělal dával se do vw transportéru T3,ale ten tam určitě nemáš.
Můžeš to vyřešit tak že si to číslo tam narazíš a nebo zajedeš do vw,tam ti to řeknou podle vin čisla nebo bosch servisu a tam podle vstřikovacího čerpadla,dají ti na to potvrzení.Zajdeš na dopravku tam jim ukážeš a protokol z evidenčky že tam máš tento motor a oni ti to přepíšou.za potvrzení si berou tak 300.

kubajs.mtb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.08.2008 18:43

Re: Problém na technický- typ motoru u G1

Příspěvek od kubajs.mtb »

To číslo tam opravdu není, oukal jsem se důkladně. Nějaký tam je, ale né takový, který tam má bejt.

Čili pokud zajdu do ofic servisu VW nebo Bosh, tak dostanu potvrzení, že tam je ten a ten motor a pak na dopravku, kde mi to přepíšou v TP. Pak teprv na evidenčce budu mít potvrzení, co je to za motor a že patří k tomuhle autu? Díky moc za rady, jsem už z toho úplně zoufalej.. :( Servis Bosch i VW mám kousek od baráku, tak uvidíme.

Uživatelský avatar
Kundoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 18.01.2008 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém na technický- typ motoru u G1

Příspěvek od Kundoš »

To je pořád keců o tom,že se motory neevidují co??? Každpádně by na každý STK měl bejt PROŠKOLENEJ technik,kterej by tohle vše měl znát a ne hledat motor 1,7d v Golfu!!! Fakt mě někdy připadají na STK a dopravních inspektorátech že vidějí auto poprvý v životě!! Držím palec,aby jsi tenhle papírovej nesmysl co nejdřív oběhal a byl s jedničkou spokojenej :wink:

Uživatelský avatar
adampolo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: Problém na technický- typ motoru u G1

Příspěvek od adampolo »

Jednou jsem měl problém že na dovozu,nebylo čitelné číslo.tak jsem jel do fordu tam podle vinka vydali potvrzení o tom jaký je tam typ a pak jsem auto bezproblémů postavil na čistopis.za 14 dní jsem ho prodal,nový majitel zajel na evidenčku a tam ho vyhodili ze tam nemá typ motoru.a jediný možnost byla zase do fordu pro další potvrzení a vymazat typ.a nešlo jim vysvětlit jak můžou přihlásit auto a za 2 týdny už nevyhovuje.málem mi i kupec utekl,protože měl strach že je to auto kradené.
Na dopravku musíš přijít s tím protokolem že auto nevyhovuje a že tam máš typ ten který tam má být.

Uživatelský avatar
Marus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 405
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro Jablonec nad Nisou

Re: Problém na technický- typ motoru u G1

Příspěvek od Marus »

kubajs.mtb píše: Nějaký tam je, ale né takový, který tam má bejt.
.........a jaký tam je???

Odpovědět

Zpět na „Golf I / Jetta I“