Dodací lhůty

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Boban88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 20.01.2014 17:22

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od Boban88 »

Jak říkáš, 1,5tsi není žádná výhra. Proto dokud jde objednat 1,4 tak bych neváhal.
Tim rádcem řazení se neřídim, abych to tahal přes obec na pětku nějakých 1400 otáček je dle mě nesmysl.
Golf Variant VII 1,4 110kW ME
Golf Variant VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition 2014-prodáno

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od Shorty »

Když to porovnám s řetězovým 1.4TSI 90kW, tak je to celkem chcíplé a má to i o dost nudnější zvuk. Vy vyšších rychlostech a otáčkách je ale poznat to větší turbo a na dálnici se třeba nemusí skoro vůbec řadit. Spotřeba plus mínus shodná.

Pokud to vezmu kolem a kolem, tak motorově VW totálně zaspal. Eva masově v nedohlednu, 1.4 celkem nuda (litrový tříhnek taky - ale tomu bych to odpustil), nafťáky u soudu...a EA888 se prostě nedá masově cpát do nižších tříd.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

David Cuffier
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.07.2017 23:44
Bydliště: Praha

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od David Cuffier »

[/quote]
Pokud uvažuješ o GTI, pak není moc co radit. Ale pokud přemýšlíš o 1.5 TSI HL, tak já bych se určitě znovu zachoval tak jak jsem se zachoval. Prostě jsem se vyprdl na 1.5 TSI (na který se bude dlouho čekat), spokojil se s osvědčeným 1.4 TSI a šel do Maraton Edition. Ta má spoustu věcí z HL a je citelně levnější.[/quote]

ME skladovky ale neobsahují bohužel takovou výbavu co požaduji, jinak bych do 1.4 šel, ale pokud mám objednávat do výroby tak zvolím nový motor 1.5, překvapilo mně jak málo skladovek tady prodejci mají a nedá se moc vybírat, o GTI nemluvě :|
budu objednávat Golfa 7 1.5 TSI Highline nebo GTI
zatím čerpám informace
16.4. objednáno GTI DSG Racing-Grün

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od Mirco »

Skladovek je dost, jen trefit se do specifických požadavků zákazníka je hodně těžký... :good:

slamka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.03.2018 00:59

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od slamka »

Ide ma poraziť.
Auto objednané 19.2., sľubované dodanie ca. za 10-12 týždňov.
Dnes info od dealera, že bude najskôr v 24tom týždni, t. j. už najmenej 16 týždňov....
Nechápem ako môžu takto nestíhať a dealeri sľubovať modré z neba. Im je celý dátum dodania ukradnutý, oni svoje peniaze dostanú..
Ja budem rád ak to stihnú dodať pred prázdninami, pred dovolenkou. Fakt super výhra dnes si objednávať auto..

Do skladoviek pchajú zbytočne predraženú navigáciu ktorú málokto chce, no zadné airbagy nemá skladovka ani jedna. To je fakt terno....

Odoslané z Vibe P1 pomocou Tapatalku
VW Golf VII Variant R-Line Highline 1.4 TSI 110kW DSG

Obrázek

Uživatelský avatar
Kolbiš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 29.01.2018 10:47

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od Kolbiš »

Asi se dalo čekat, že to zkrácení dodacích termínů začátkem roku vezme za své, jakmile přijde jaro. Ale rozumím Ti a držím palce, ať se dočkáš co nejdřív.

Jen moje poznámka k těm skladovkám. Ono to asi není jednoduché trefit se do vkusu zákazníka. Píšeš, že navigace cpou všude - taky mi ta navigace připadne za 22000,-Kč předražená. Na druhou stranu, pokud by byla ve skladovce a povedlo se mi ukecat slušnou slevu, tak bych byl ve výsledku spokojený. WAZE puštěný přes Android Auto je sice velmi slušná náhrada originál navigace, ale taky to není zadarmo (musí tam být podpora za příplatek tuším 5200,-Kč) a musíš pokaždé připojit mobil přes USB káblík. Na druhou stranu zadní airbagy by mi nechyběly vůbec. V podstatě mi připadnou navíc komplet zadní sedadla. Mám s novým autem najeto od půlky března víc jak 2500km a vzadu ještě nikdo ani neseděl. Natož abych tam někoho vezl. Kdybych měl možnost si koupit třídveřák, tak bych ho hned bral. A přitom prý třídveřové Golfy nikdo nechce, takže je u nás přestali nabízet...
VW Golf Maraton Edition 1,4TSi 6G 110kW (r.v. 2018)

slamka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.03.2018 00:59

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od slamka »

Ja chapem ze je rozny zaujem o vybavu.
Kratke 5d verzie totiz sluzia aj ako sluzobne auta ktore "potrebuju" navigaciu (aj ked podla mna je system autonavigacii stale 100r za opicami oproti navigaciam v telefone a 95% uzivatelov pouziva na navigaciu telefon alebo externu nav. - staci sa rozhliadnut na semafore po okolitych autach, drviva vacsina ma telefon na prisavke na skle), aj ako sukromne auta do mesta. Kazdy ma inu preferenciu vybavy...

No konkretne moj postreh sa tyka verzii Variant - ktore casto sluzia ako rodinne auta.
Z hladiska potrieb rodinneho auta davam na piedestal bezpecnost. T.j. zadne bocne airbagy (ochrana posadky, deti pred narazom), deliaca siet (ochrana pred posunom batoziny do kabiny v pripade narazu - toto si malokto uvedomi, ale je to velky bezpecnostny problem).
A je pre mna prekvapive, ze som na Slovensku nenasiel ani jednu skladovku zameranu "na rodinu". Za to kazda skladovka mala navigaciu za 700€.. :roll:

No a vytaca ma fakt, ze si s dodacimi lehotami robia dealeri trhaci kalendar.
Keby si takyto trhaci kalendar z dodacich lehot urobil ktokolvek iny, akakolvek ina firma, tak skrachuje. Ale dealeri maju "pochopenie", pretoze vsetci to auto proste potrebuju a nezostava im ine ako si nan pockat. :|
VW Golf VII Variant R-Line Highline 1.4 TSI 110kW DSG

Obrázek

mates1909
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 26.11.2017 08:13
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od mates1909 »

Tak já si dovolím nesouhlasit s tím že vestavěná navigace je 100 let za opicema. To možná platilo před několika lety.Já používám navigaci v autě od r.2006 za prvního tomtoma 700 jsem dával 18 tisíc displej 4 palce žádné dopravní info nespojené mapy při navigování za hranice každá nová mapová aktualizace za 1000kč velmi slabé mapové pokrytí směrem na východ.Pak jsem koupil nějakou čínskou navigaci za pár korun kde už byla aspoň možnost nahrát POI body a aktualizace zdarma ale stále mě chyběly dopravní info a dynamické přepočítávání trasy podle dopravní situace.Tak jsem skončil u navigace v mobilu jenže nepoužívám android ale win 10 mobile kde jsou pouze sygic nebo map factor a možnosti těchto navigací jsou pořád omezené a vadilo mě neustálé připojení do zapalovače a tel.skoro vybitý při dojezdu do cíle.Proto když jsem vybíral golfa tak jsem chtěl aby měl vestavěnou navigaci ale chtěl jsem už novou verzi Discover se skleněným displejem.No a po půl roce ježdění s golfem jsem nadšený z fungování navigace v autě.Už mám za sebou 2 bezplatné aktualizace map.podkladů aktuální dopravní info upozornění na nehody uzavírky na trase a následné navrhnutí nové trasy.Po připojení mobilu do carnetu v navigaci je možno vyhledávat POI přímo přes Google kde se zobrazují veškeré údaje o vyhledáváném místě např. tel.spojení možnost okamžitě zavolat přímo přes navigaci s propojeným mobilem dále otvírací doba a další údaje o místě.Když vám začne svítit rezerva nádrže tak navigace okamžitě navrhne jestli má navigovat na nejbližší čerpací stanici kde si můžete zvolit navrhnuté nejbližší čerp.stanice a vidíte i ceny pohoných hmot na uvedených stanicích.Navigační pokyny si můžete přepnout mezi budíky na palubní desce není nutné dívat se na displej kde si necháte navolené třeba rádio nebo pustíte něco z flashky nebo z paměťové karty.Opravdu si myslím že navigace co mám v autě není 100let za opicema.
VW Golf VII Variant 1,4TSI 110KW Highline FL bílá pure
VW UP 1,0MPI 55KW Move bílá pure

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od Mirco »

slamka píše:No a vytaca ma fakt, ze si s dodacimi lehotami robia dealeri trhaci kalendar.
Keby si takyto trhaci kalendar z dodacich lehot urobil ktokolvek iny, akakolvek ina firma, tak skrachuje. Ale dealeri maju "pochopenie", pretoze vsetci to auto proste potrebuju a nezostava im ine ako si nan pockat. :|
jak by mohl dealer za to, že výrobce má velké objednávky, které dodavatelé nestíhají pokrýt... :negative:

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od sirdo »

slamka: dealer ma skoro nulovy dosah na to ako skoro ti vyrobia a dodaju auto. moze poziadat o nejaku prioritizaciu, ale ked tam nie je ziadne naozaj urgentne zdovodnenie (a to, ze ty chces ist tym autom na dovolenku ziadna urgencia nie je), tak mate obaja smolu a neostava Vam nic ine ako cakat kedy ho vyrobca (lebo ani dealer a dokonca ani importer o tom nerozhoduju) zaradi do vyroby...

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od Pantani »

slamka píše:Nechápem ako môžu takto nestíhať a dealeri sľubovať modré z neba. Im je celý dátum dodania ukradnutý, oni svoje peniaze dostanú..
Prodejce za to nemůže a skoro bych řekl, že ho to musí mrzet skoro stejně jako tebe - on chce spokojenýho zákazníka, kterej se mu vrátí - od toho tam ten člověk je. On to neovlivní a nevěřím, že ti sliboval vědomě něco jinýho, než jak to ve skutečnosti v danou chvíli vypadalo. Chápu, že hledáš viníka, ale hledáš na špatným místě. A ano, smlouva je postavená v neprospěch zákazníka - nejde se z toho vyvázat bez tvrdých sankcí a zároveň prodejce má silnou benevolenci v termínu dodávky.

Navigace:
Viděl jsem vestavěnou navi a funkčně to rozhodně není 100 let za opicema, je to totiž ještě výrazně horší. Za ty prachy je to navíc výsměch když to porovnám s cenama a nabídkou navi na mobilech. Nejhorší ze všeho je, že jsme všichni ovce a kupujem to.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

mates1909
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 26.11.2017 08:13
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od mates1909 »

Prosím tě napiš o jaké věci je horší vestavěná navigace Discover proti navigaci v mobilu rád si to přečtu.Hlavně mě nepiš že si jí nemůžeš vyndat s auta vzít si jí sebou do ruky k navigování pěšky po městě.
VW Golf VII Variant 1,4TSI 110KW Highline FL bílá pure
VW UP 1,0MPI 55KW Move bílá pure

slamka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.03.2018 00:59

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od slamka »

Ohladom dealerov a dodacich lehot - ja nepisem, ze za neskore dodanie moze dealer. Ten moze akurat za to, ze slubuje dodanie za 10 tyzdnov a realne doda za 16? 18? tyzdnov. To je trochu rozdiel. Nehnevajte sa na mna, ale kto ma mat k dispozicii aktualne dodacie lehoty na auto ked nie dealer???
mates1909 píše:o jaké věci je horší vestavěná navigace Discover proti navigaci v mobilu..
Discover za 770€ ? Discover Pro za 1970€ ??
OK, Vasa volba... Ja viem peniaze aj lepsie investovat. :mrgreen:
Ako pise pantani - delaer nakupi na sklad takto umelo predrazene specifikacie a vy mu to kupite. :negative:
VW Golf VII Variant R-Line Highline 1.4 TSI 110kW DSG

Obrázek

Uživatelský avatar
Bounty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 10.05.2017 20:57
Bydliště: Beskydy

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od Bounty »

K navigaci bych se rád vyjádřil, ale zbytečně pokračovat :offtopic: , spíše by to chtělo přesunout do příslušné sekce.

Uživatelský avatar
VSLRA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 03.02.2016 18:08

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od VSLRA »

Myslím si, že čekáčky 12-16 týdnů ještě jdou. Mě dealer informoval při objednání AllSpace o 26týdnech + 8 týdnů loď z Mexika. To už je masakr čekačka.

Jinak mě nadchnul CarPlay v kombinaci s novým iOS12 a Waze. Z mého pohledu naprostá paráda. Discover ztrácí naprosto smysl, když se od září bude dát navigace 3. stran nasdílet na infotaiment.
Golf Sportsvan 1.4 TSI Maraton -04/2016 (sold 5/2018)
Tig AllSpace 1.5 TSI Comfort - obj. 12.3.18, dodáno 10.1.2019,(prod. 9/2021)
Tig AllSpace 1.5 TSI DSG Elegance - obj. 20.9.21, plán CW 02/23

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“