VW Golf VII vs. konkurenti

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od marian86 »

Mohli by jste mi pls napsat nazory proc Golf Variant a ne treba Leon ST? Neco mi rika, ze Golf bude kvalitnejsi, protoze VW, ale skoro stejnou vybavu i se silnejsim motorem vidim mezi skladovymi vozy za podstatne mensi cenu. Interier v LED, mlhovky v LED. To co ma Golf po sleve za 550 tisic, ma Leon po sleve za 450 tisic.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od fkabl »

Běž si obě auta ve srovnatelných výbavách osedlat a nejlépe i projet. A pak pochopíš a případně se rozhodneš. To, co neuvidíš, je z velké části u obou aut stejné a to, co uvidíš, v tom
se auta liší. Podobná technika zabalená odlišných šatech. Jedny luxusnější a dražší, druhé pohledné, ale obyčejnější a levnější. Když pojedeš k moři do velkého resortu, musíš se rozhodnout,
zda chceš bydlet ve **** nebo luxusnější ***** části...bazeny, zahradu, pláž, molo...mají společné. Rozdíl je ve kvalitě bydlení, vybavení pokojů, obsluze a kultuře podávání jídla v restauraci...
Podobně je mezi Golfem a Leonem. Stojí ti za to si připlatit při koupi a servisu? Mně ano. Mně se zvenku líbí i Leon, ale srovnej si třeba výplně dveří...ten interier jsem prostě nedal.
Ale pokud ti to nevadí...Seatu bych se nebál.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od Shorty »

U Leoše prej ty LED světlomety nic moc. U golfa teda taky žádná prémiovka, ale dá se to
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Dark_cze
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 06.01.2019 08:47

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od Dark_cze »

U golfu je vse pomerne drahe. Budme k sobe uprimni, je to i znackou vw stejne tak znackou golf. Porovnej si priplatkovou vybavu polo a golf. Nektere veci maji stejne nebo podobne. U GTI: kola brescia - polo 7,5x18 -10500kc golf 7,5x19 - 37000kc, nemyslim ze by 1" udelal rozdil 27 tisic kc; blind spot 7000kc vs 8000kc; discover media 18000 vs 23000 ... jedna se vlastne o totozne pristroje jen plasty vypadaji jinak ... velkou cast z ceny dela napis golf na kufru :-D
BMW e46 320d 100kW -> Audi A4 B6 2,5 TDI 132kW -> Audi A4 B8 3,0TDI 176kW -> Polo GTI AW 147kW

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od Shorty »

Golf má hlavně mizernou nabídku paketů. Zimní je příšerně drahej na to, že je v tom jen výhřev a drátek do kýble s ostřikem. Světla a výhled nebo konektivita je blbej vtip, protože todle by mělo být v základu v současné době u auta za podobný prachy (půl mio+). Použitelný je snad jen ten zrcátkový za bůra. Úplně chybí nějaké bezpečnostní pakety a v kombinaci se stagnující nebo spíše chudou bezpečnostní výbavou v základu je to prostě slabota.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od Mirco »

tahle situace se změní s GVIII... nebude tak široká paleta volitlné výbavy, ale spíše budou pakety :good:

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od jirkaa64 »

Byl jsem ted v servisu na prohlidku, vymenu oleje po šesti letech a když jsem viděl současný cenik, tak jsem se nestačíl divit, základ v comfortline je o 115 tisíc vyšší než před šesti roky. To mě za adaptabilní tempomat a multifunkční volant příjde docela dost :cry:
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od Pantani »

marian86 píše:Mohli by jste mi pls napsat nazory proc Golf Variant a ne treba Leon ST? Neco mi rika, ze Golf bude kvalitnejsi, protoze VW, ... To co ma Golf po sleve za 550 tisic, ma Leon po sleve za 450 tisic.
Tuhle otázku jsem si kladl kdysi taky, bo jsem chtěl koupit Cupru. Rozdíl třeba 200+k na autě je sakra znát. Jenže Seat je osekanej - všiml jsem si zkazků zákazníků na hlučnost od kol (šetřilo se), Cupra nemá DSG7, má asi nejspíš horší světla jak tu někdo psal (a i jsem to četl někde jinde), nemá kapsy na zadní straně předních sedaček, nemůžeš mít některý prvky výbavy vůbec, kapsy ve dveřích nepojmou flašku a nejsou ani z jedný strany polstrovaný, Seat má (měl) i jiný podmínky pro záruku mobility. Věcí bude víc, vesměs pro mnohé z nás nestojej za 200k příplatek ke Golfu. Pravda je, že něco smazal facelift, mnohé ale ne. Já v každým případě chápu jak ty, co řeknou, že 200k rozdíl na Golfu už nezaplatí stejně ale i ty, kteří říkají, že tak ošudlaný auto jako Leon nechtějí vůbec kupovat. Chápu obojí, je to věc životního postoje. Já to koupit odmítl.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od marian86 »

Diky. Nakonec jsem koupil 1.5TSI 96kW Golf Variant v Maraton Edition + dynamicke LED, zatmavena skla, cerna barva, zadni parkovaci kamera, vyhrivany volant a app-connect :)

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od Bofors »

:good:
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
PetrAT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 16.07.2014 08:16
Bydliště: Beskydy

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od PetrAT »

marian86 píše:Mohli by jste mi pls napsat nazory proc Golf Variant a ne treba Leon ST? .
.
Měl jsem možnost se svézt s oběma
Leon ST má horší podvozek(zadní nápravu), nemá XDS, horší posilovač
Prostě ještě méně zábavy než s Golfem .
Jinak moc hezké auto . je škoda že koncern tak šlape po Seatu

Uživatelský avatar
PetrAT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 16.07.2014 08:16
Bydliště: Beskydy

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od PetrAT »

marian86 píše:Diky. Nakonec jsem koupil 1.5TSI 96kW Golf Variant v Maraton Edition + dynamicke LED, zatmavena skla, cerna barva, zadni parkovaci kamera, vyhrivany volant a app-connect :)
Pěkná výbava .
Ten vyhřívaný volant závidím
jen je škoda, že se už nedá koupit 1,4T .

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od Pantani »

Že nemám vyhřejvanej volant mě v posledních dnech docela štve - zmrzlý prsty nejsou nic příjemnýho. Vůbec mi nevadí, že nemám vyhřejvaný sedačky (mám alcantaru, tam to nevadí skoro vůbec), ale ten volant mi fakt chybí. Až budu kupovat osmičku, nezapomenu připlatit (esi to ovšem půjde).
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od Shorty »

Tak si kup kožené rukavice :laugh: jo hřeje ten volant vůbec dostatečně?

A koncern teda po Seatu zrovna nešlape. Dyť ho za posledních pár let postavil na nohy pomocí cenových zvýhodnění.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od Mirco »

volant hřeje dostatečně dobře :good:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“