Financování

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
brucek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.05.2013 18:30

Financování

Příspěvek od brucek »

Můžete mi někdo, z Vás, který již nového Golfa VII koupil, jak je to s platbou v hotovosti? Je možné platit cash, nebo předem na účet (to bych nerad)? Je nutné při objednávání dávat zálohu? Chystám se se ke koupi a potřebuji vědět jak to chodí. Naposledy, když jsem kupoval nové auto tak to ještě šlo hotově, ale při objednávce jsem musel dát 50000 zálohu, což se mi moc nelíbilo. Dnes je situace ještě horší. Dík

komar_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 29.03.2013 15:08

Re: Financování

Příspěvek od komar_ »

Zatím mám jen objednáno, ale skládal jsem 10% z konečné ceny zálohu - je na tobě jestli cash nebo převodem na účet. Platba zálohy je podmínkou objednání vozu u výrobce, takže v druhém případě se vůz objednává až ve chvíli skutečného připsání peněz na účet prodejce (teda ne že by ten jeden den na převod dělal u pětiměsíční čekačky nějaký rozdíl :lol:). Zbytek doplatíš po dodání vozu na saloon :cowb: Předpokládám, že cash nebude též problém - pokud zůstaneš v legálních hranicích aneb že to nebude více jak 350t :wink: - tuhle variantu jsem ale nezjišťoval, přece jenom se necítím úplně svůj chodit po městě s pytlem peněz, takže nebylo proč :wink:.

Každopádně tohle záleží na podmínkách konkrétního prodejce (zjisti si u toho svého), myslím ale, že se zálohou můžeš rovnou počítat tak jako tak, těch 10% totiž slouží jako případná storno pokuta zrušení objednávky/neodebrání vozu.
Passat B8, TSI 2.0 162kW
exGolf VII, TSI 1.2 77kW

brucek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.05.2013 18:30

Re: Financování

Příspěvek od brucek »

Bude to víc jak 350 tisíc, protože cena bude cca 590 tisíc. Nechce se mi tak velkou částku posílat i třeba jeden den před dodáním. Víme jak to dneska chodí.

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

Re: Financování

Příspěvek od Dardemon »

Muj golf stoji celkem 520
Daval jsem 25 zalohu,
minuly tyden jsem posilal 350 jako dalsi zalohu
a zitra davam stare auto na protiucet + zbytek doplatim hotovosti

Je to vsechno o dohode s prodejcem.
Kazdopadne ja na vsechno pochopitelne dostal zalohovou fakturu + potvrzeni ze prevzali penize.
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

JohnMetsn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 08.05.2013 10:51

Re: Financování

Příspěvek od JohnMetsn »

Ja planuji koupit skladovku. Vzhledem k tomu, ze je to mimo me bydliste, ptal jsem se, jestli zase musim prijet k podepsani kupni smlouvy (byl jsem si auto jen prohlednou). Prodavac rekl, ze u skladovky neni kupni smlouva potreba a ze po mne nebude chtit ani zadnou zalohu. Trochu mne to prekvapilo, je to tak v poradku?
G7 1.4 DSG

Alinek
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 10.08.2008 14:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Financování

Příspěvek od Alinek »

Poslání na účet je imho nejjednodušší, nejpohodlnější a nejbezpečnější možnost platby - vše se eviduje v bankách a nikdo vám nemůže ukrást peníze na ulici.
Ex: VW Golf IV 1.9 TDI ASZ Pacific, chip @ 160 PS/390 Nm, EGR off, kovokeramická spojka Renovak, K&N filtr, brzdy Zimermann sport.

brucek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.05.2013 18:30

Re: Financování

Příspěvek od brucek »

Sice nikdo nemůže ukradnout peníze na ulici, ale prodejce také není vždy bezpečný. Nikdy nevíte, jestli zrovna nekrachuje a neuvidíte auto ani peníze. Znáte to, třeba cestovky a pod.

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Financování

Příspěvek od Bofors »

jo tak to je prostě riziko podnikání. na 99,99999999999999% se to nestane a kdyby náhodou tak pak se u soudu přihlásit o náhradu škody a utrhnout něco z konkurzu...
VW Golf VII 1,4 TSI

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“