Dodací lhůty

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Zubatyj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 09.04.2013 23:42

Dodací lhůty

Příspěvek od Zubatyj »

Jak jste na tom s čekáním objednaného auta? Já objednával 12.3 a do smlouvy jsem si nechal napsat 12.6. Po urgování na začátku května jsme se dostali s předpokladem z prvního týdne v srpnu na přelom června a července, ale garantováno to nemám.

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od Dardemon »

Objednáno v půlce března, auto už 10 dní mám (cca 2 měsíce to trvalo).

Jakou výbavu / motorizaci máš + kde jsi to objednával?
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

Zubatyj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 09.04.2013 23:42

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od Zubatyj »

No teď jsem v šoku, měls nějakou protekci? Mám 1.4TSI Highline, bílá barva, xenony s LED, kola Madrid, sport. podvozek, ParkPilot, el. skopná zrátka a Palubák Colour - Auto Podbaba

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od Dardemon »

Ne, nic takovyho ... bral jsem 1.4TSI, high line DSG, color maxidot, ergoactive a couvaci kameru.

Jenom u Auto Heller
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

komar_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 29.03.2013 15:08

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od komar_ »

Dardemon píše:Objednáno v půlce března, auto už 10 dní mám (cca 2 měsíce to trvalo).
Huh, tak to je fakt neuvěřitelná rychlovka... 8O :?
Zubatyj píše:Po urgování na začátku května jsme se dostali s předpokladem z prvního týdne v srpnu na přelom června a července, ale garantováno to nemám.
Jak už jsem zmiňoval v topicu vedle, já objednal 21.3., předběžně by mělo jít do výroby 17.-21.6., upřímně ale neočekávám předání dříve než v červenci... (zvlášť jestli ti byli schopní protáhnout termín z 12.6 až do srpna...):(
Passat B8, TSI 2.0 162kW
exGolf VII, TSI 1.2 77kW

Zubatyj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 09.04.2013 23:42

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od Zubatyj »

Pak byl najednou ze srpna termín na přelomu června a července. Podle mě to pěkně šmelí a to, co se tady dočítám to jenom potvrzuje. Navíc ve smlouvě původně termín dodání nebyl, tak jsem si ho tam nechal dát. Pak tam standardně stojí, že pokud se dodání o víc, než 4 týdny prodlouží, tak získávám nárok na odstoupení od smlouvy a měli by mi vrátit zálohu.

komar_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 29.03.2013 15:08

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od komar_ »

Aha, tak já mám sice o měsíc delší smluvní termín dodání, ale zase se nikde nepíše, že odstoupit od smlouvy můžu až po zdržení čtyř týdnů. Takže nakonec jsme na tom stejně 8) Ale upřímně jestli nebudu mít 21.7. tak se na to snad vykašlu a vezmu sedmičku tady od Lubose Barty a budu to mít hned a v plný :wink: A ještě udělám dobrý skutek, protože hned v závěsu půjde do saloonu :cowb: pro GTI :twisted:
Passat B8, TSI 2.0 162kW
exGolf VII, TSI 1.2 77kW

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od Dardemon »

Podle me to je ciste o tom jestli to ten prodejce chce udelat rychle nebo ne.
Vim ze mi prodejce rikal neco ve smyslu, ze oni ty objednavky snad kumulujou u nich a ?kazdy utery? je posilaji do tovarny a ta potom ceka az se sejde serie (pokud ma clovek nestandard) a ta se vyplivne ... takze i o nahode, ja jsem mel asi v tomto stesti + mi auto objednali hned a necekali na zalohu.

Kazdopadne to nemam nicim overene, ani podlozene ... jenom s tou serii mi to smysl docela dava.
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

Zubatyj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 09.04.2013 23:42

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od Zubatyj »

Teď jen můj absolutně amatérský názor...pokud jsou továrny, kde vyrábí i více modelů na jedné lince, tak si myslím, že nějaká série není vůbec důležitá. Ovšem s kumulací souhlasím, spíš si myslím, že tomu mému prodejci pak nedovezou s famfárou jednoho mého Golfa, ale spíš se čeká až bude mít prodejce dostatek objednávek, aby auta přijela k prodejci najednou :-)

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od jirkaa64 »

S tou kumulací to může být pravda. Nevím jak teď, ale když jsem ho objednával já, 22.11. tak ten den, v cca 11.00 u vedlejšího stolku přijímali další objednávku. V Brně jsou dva ofic. prodejci a když k tomu dáte i jiný modely, tak by zaplnit návěs během pár dní neměl být problém. Už jsem to tady někde psal, čekal jsem 13 týdnů.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

VWshop.cz
Člen klubu
Příspěvky: 671
Registrován: 05.04.2012 19:00

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od VWshop.cz »

Nevim jak objednávky, ale dodávky aut se kumulují.

Jedno auto vám nepovezou. Vozí jich vždy X, takže se třeba týden čeká až vyrobí nějaké auto, které má být na přívěsu.
Jezdíš ve VW a neznáš VWshop.cz?

komar_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 29.03.2013 15:08

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od komar_ »

Tak jsem se právě dozvěděl, že můj kočár už je vyrobený (cca 14 dní před očekávaným výrobním týdnem) a do konce týdne by měl být u prodejce :yahoo: Příjemné překvapení :wink:
Naposledy upravil(a) komar_ dne 14.06.2013 08:45, celkem upraveno 1 x.
Passat B8, TSI 2.0 162kW
exGolf VII, TSI 1.2 77kW

Zubatyj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 09.04.2013 23:42

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od Zubatyj »

To už jsem asi jediný, kdo objednal do poloviny března a auto stále nemá vyrobené. Už nevěřím, že na mě nebyl spáchán nějaký podvod...

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od Dardemon »

A jak to mas smluvne? Do kdy to maji dodat?
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

Myself
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.04.2013 12:13

Re: Dodací lhůty

Příspěvek od Myself »

Jsou i horší případy, jeden odstrašující (ale mohl bych odstoupit od smlouvy).
Já si objednal 1,4 90 kW Highline (podle starého ceníku), xenony, ACC, Park asistent, Lane asistent, navigace, kamera 15.2. 2013 s příslibem dodání do 30.5. max (ve smlouvě, ústně duben) a dosud ho nemám, poslední příslib dodání 28. týden, tedy červenec :( Kdo chce Das Auto, musí čekat - chyba prý na straně výrobce!
Naposledy upravil(a) Myself dne 22.06.2013 18:03, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“