Garancia mobility

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Jozifek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 03.12.2013 07:39
Bydliště: Bratislava

Garancia mobility

Příspěvek od Jozifek »

Caute, v servise mi povedali ze ak chcem mat Garanciu mobility musim chodit servisovat auto len do ofiko servisu VW - to je v poho
Ale ze aj olej musim kupovat iba u nich co sa mi zda sialene, 30eur za liter oleja, ked normalne stoji 10eur

co myslite je to tak?

info o garancii

http://www.vw.sk/servis_prislusenstvo/v ... a_mobility" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf VII Highline 103kW

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Garancia mobility

Příspěvek od bouky2 »

A Ty máš někde zakotvené, že musíš olej kupovat u nich? To je nějaká pitomost ne?

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Garancia mobility

Příspěvek od wittmann167 »

Mě dokonce prodejce upozornil na možnost, že si mohu olej donést vlastní (pouze dodržet specifikaci). Dávat jim za 1L oleje 800Kč je nehoráznost a lichva.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
Jozifek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 03.12.2013 07:39
Bydliště: Bratislava

Re: Garancia mobility

Příspěvek od Jozifek »

Zakotvene nemam nikde nic, ani v zmluve to nieje, ta mobilita je nieco navyse. Ale tato podmienka s tym olejom sa mi nezda... pre to sa pytam.
Golf VII Highline 103kW

Uživatelský avatar
Geextah502
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.03.2014 13:15

Re: Garancia mobility

Příspěvek od Geextah502 »

Momentalne riesim aj ja tento problem, bolo by fajn si garanciu mobility ponechat ale pan z autorizovaneho servisu ma na to iny nazor ako ja ked si donesiem vlastny olej ze vtedy to pada, 30ecok za liter oleja nechcem dat hlavne ked uz mam za lacnejsie nakupene:-) Nasiel niekto podrobne podmienky na tu mobilitu kde sa to spomina ze to pri vlatnom oleji pada?
VW Polo Premium Comfortline 1.2TSI 90k 5G Pepper Grey metallic
ex MB A170CDI 95k "Ťapo" Meteor Grey metallic

Uživatelský avatar
Mishaw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 15.03.2012 19:45
Bydliště: Doha

Re: Garancia mobility

Příspěvek od Mishaw »

Já si nosím vlastní olej do servisu a s mobilitou nebyl problém :)
Momentálně šoféruji:
2x GEnx-1B
Seat Leon Cupra R280 APR Stage 2
Ford Ranger Wildtrak 3.2
VW CC 2.0TDI R-line Motorpower

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Garancia mobility

Příspěvek od lifter »

Garancia mobility je služba VW navyše voči zákonom stanovenej záručnej dobe. Aj mne bolo povedané, že olej musím mať od nich, ináč mi garanciu mobility v servisnej knižke nepotvrdia (a to mám myslím nadštandardné vzťahy v servise).
Aj iní výrobcovia nadštandardné záručné podmienky podmieňujú napr. vykonaním garančiek len v autorizovaných servisoch (7 rokov záruka...).

Ináč podľa mojich info priamo od servisákov z autorizovaného servisu - VW aj nad po ukončení záruky poskytuje kulanciu na prípadné závažné poruchy (reálne prípady výmeny motorov po havárii motora - rozvody). Táto kulancia je ale práve podmienená tým, že celý servis je robený v autorizovanom servise a s dielmi (aj olejom) od nich.

Preto s olejom to budem riešiť tak, že pri predpísanej výmene ho zoberiem u nich v servise a pri výmene mimo garančky si ho kúpim mimo - tento úkon v servisnej knižke nebude uvedený.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
Jozifek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 03.12.2013 07:39
Bydliště: Bratislava

Re: Garancia mobility

Příspěvek od Jozifek »

Je to tak ako pises, a budem to aj ja tak riesit.
Golf VII Highline 103kW

Pavel77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 26.04.2015 13:39

Re: Garancia mobility

Příspěvek od Pavel77 »

Aktuální zkušenost se Zárukou mobility
Auto je v záruce, 3 týdny po garančce. Závada - vadná zapalovací cívka č. 4.
Auto během zrychlování cuká, poté začne cukat neustále - naštěstí byl kousek výjezd z dálnice.


15.7.2019
12:00 - sjezd z dálnice kus před Lublaní, zastavení na dvoře farmy, vysvětlení domorodcům, co tam chceme (naštěstí jejich mladá dcerka umí english) :-). Domorodci se starají, dodávají vodu, židle...
12:14 - volání asistence VW, vyzvánění "krátkých" 24min
12:38 - konečně dovolání se na linku, oznámení události, žádost o odtah do nejbližšího servisu (cca. 6,6km) a zajištění náhradního vozu v rámci "záruky mobility" - prý do hodiny tam bude odtah, a náhradní auto bude zajištěno, dovezeno odtahovkou, takže jen přesednu :-)
13:58 - marné volání na asistenční linku, neberou.
14:02 - marné volání na asistenční linku, neberou.
14:07 - volání na asistenční linku, berou - dotaz, kde je odtah (chvilku vydržte, už je na cestě)
Mezitím kontaktuji nejmenovanou pojišťovnu ohledně plnění v rámci jejich asistence v rámci pojištění auta (VW hradí max. 5 dní, zbytek chci čerpat od pojišťovny - není problém), berou okamžitě.
14:59 - volá slovinský operátor, kde se nacházím (začínám tušit, že asistence nefunguje úplně správně), podruhé udávám adresu a GPS souřadnice.

15:50 - přijíždí odtah, bez náhradního vozu.

Po informaci od řidiče odtahovky, že mi auto nepřipravují, chci během jízdy do servisu volat na asistenci, jak to s tím tedy je.

15:58 - marné volání na asistenční linku, neberou.
16:03 - marné volání na asistenční linku, neberou.
16:06 - marné volání na asistenční linku, neberou.
16:09 - marné volání na asistenční linku, neberou.
16:11 - marné volání na asistenční linku, neberou.
16:13 - marné volání na asistenční linku, neberou.

Dorážíme do servisu, na dotaz na náhradní auto odpověď, že nic nezajišťují, až po odsouhlasení VW Czech přes asistenční linku. Opět série volání na asistenční linku.

16:22 - marné volání na asistenční linku, neberou.
16:27 - marné volání na asistenční linku, neberou.
16:32 - marné volání na asistenční linku, neberou.
16:35 - marné volání na asistenční linku, neberou.
16:47 - marné volání na asistenční linku, neberou.

V 17:00 zavírají servis, totální nezájem, co budeme dělat (navrhuji kempování před servisem :-)).
Závadu budou zkoumat, dají vědět. Technik je od zítřka další 2 týdny na dovolené, takže až po jeho návratu. Nikdo jiný neumí diagnostikovat.

16:58 - volání na asistenci pojištovny, domluven náhradní vůz na mé náklady, poté proplatí, sr*t na VW.
Nedá mi to, z principu, pokračuji v pokusech se dovolat na VW asistenci během čekání na dopravení náhradního auta (z půjčovny na Lublaňském letišti do obce Domžale).

17:04 - marné volání na asistenční linku, neberou.
17:08 - marné volání na asistenční linku, neberou.
17:44 - marné volání na asistenční linku, neberou.
17:50 - marné volání na asistenční linku, neberou.
17:52 - marné volání na asistenční linku, neberou.

Doráží auto z půjčovny - Opel Astra 1.4 Turbo 110kW, prakticky fungl nové, v plné náloži. Zjišťuji, že kufr je na h***o - proti Golfu malý, má prostor pod podlahou, ale ta se nedá dát dolů.

17.7.2019 v 16:08 - po dalších 3 pokusech tento den konečně berou telefon. Prý mě budou kontaktovat zpět - velké h***o. Chtějí souhlas s demontáží - OK, dělejte si s tím co chcete. No jo, ale zaplatíte si to sám - 500éček. Tak na to Vám seru - auto je v záruce. Tak to nám budete muset dokázat. . To si zjistěte sami, to je Váš problém. Servisní knížka je v autě, tak se do ní podívejte. A taky snad máte přístup do online databáze.... A nebo Vám můžeme auto odtáhnout do ČR, na Vaše náklady, cca. 40.000,-.. Na to Vám sere bílej tesák, opravte si to na místě. Jste se asi zbláznili, že budu cálovat 40 táců za odtah auta v záruce....

Takže jsme se tedy oboustranně dohodli :-)


Během dovči v Chorvatsku řešíme logistický problém dopravy rodiny do ČR a vrácení auta ve Slovinsku. Jdeme cestou nejmenšího odporu - s rodinou z Chorvatska do ČR, a hned otočka zpět do Slovinska vrátit auto (naštěstí s přespáním v Rakousku, i tak to bylo výživných 13 hodin v kuse za volantem).
Během cesty v Rakousku těžká bouračka hned přede mnou, takže ještě hodinová rescue vložka s otestováním rescue nože v praxi (otevírání dveří auta ve 3 lidech, řezání pásů, tahání chlapa z kouřícího auta, první pomoc - byl řádně rozsekanej - čelní srážka v cca. 90-100km/hod, svědecká výpověď policii atd.). Mladej kretén předjížděl kolonu a narval to do protijedoucího auta. Poprvý v životě jsem viděl auto vystřelené dobrý 4 metry do vzduchu a 20 metrů daleko, kousek přede mnou. Déšť trosek, naštěstí půjčené auto v pohodě. Alespoň že má Astra dobré brzdy :-)
A šup do Lublaně. Naštěstí stíhám.
Z letiště do centra Lublaně tágem za 65 éček, z Lublaně do Prahy 10 hodin Flixbusem...už jsem si odvykl cestám busem, takže samozřejmě neusnu, šílený...potom vlakem, a tchánovým autem další 3 hodiny domů. Celkově 36 hodin bez spánku...


29.7.2019 - další kontakt s VW asistencí - dotaz, co je s autem - je rozbité, opravuje se :-)
Řeším uhrazení cesty zpět z ČR do Lublaně pro auto - po velkém řevu že mi prý uhradí letenku.

1.8.2019 - SMS s oznámením, že vůz je opraven, možno vyzvednout (čekal bych telefonát, omluvu za tak dlouhou dobu atp...).


Ponaučení č.1 - sr*t na VW "Záruku mobility", je to k hovnu. Lepší mít asistenci v rámci pojištění auta.
Ponaučení č.2 - úroveň autorizáků VW i v zahraničí může stát za h***o, když ani tak banální závadu nejsou schopní v krátké době odhalit.
Ponaučení č.3 - nechci Opel Astra Kombi - zlatej Golf. V Astře papírově stejnej motor, ale úplně chcíplej. Hlučný od podvozku, masivní stříbrná lišta pod navi hází velké odlesky, fakt dost nepříjemné. Ergo sedačky jsou proti ErgoActive fakt výsměch. A sloupky tlusté, stěrače navíc končí asi 10cm od sloupků - výsledkem je (při bordelu při dešti) neprůhledná masa téměř 20cm široká... CD není kam dát. OK, můžeme použít kartu - smůla, není slot, OK, tak flešku - smůla, jen 1 USB port - při zapojení telefonu, pohádky pro děti budou tedy ústně :-(
Příplatkové LED Matrix jsou snad výsměch - během jízdy si říkám, že v tak vybaveným autě jsou halogeny (bíle svítící). A hle, po zastavení mrknu na světla, jestli nepraskla žárovka nebo co - a ony jsou tam LEDky. Pátrám dál, a najdu Matrix :-). Při další jízdě jsem to prubnul, ale vážně slabota. Matrixy fungujou, ale prostě to pořádně nesvítí... Proti DLA xenonům na Golfu fakt bída.

A tohle celý kvůli blbé zapalovací cívce, kteroužto předchozí závadu mi diagnostikoval můj mechanik za pár vteřin prstem postupně položeným na jednotlivé cívky :-)

S autem jsem spokojený, chápu, že se může stát porucha - to je všechno v pohodě, stane se, nic není perfektní.
Smutný na tom všem je tristní úroveň asistence a služeb VW ve chvíli, kdy to fakt člověk potřebuje - nedovoláte se. Dokážu si představit krizové situace, kdy je potřeba rychlá reakce v řádu minut/hodin, ne dní.
Obdivuji naše děti, které, i když jindy remcají, vydržely tuto anabázi, kdy jsme byli celkově na cestě 19hod proti plánovaným osmi.
Naposledy upravil(a) Pavel77 dne 21.10.2019 18:07, celkem upraveno 3 x.
GVII Variant Highline 1,4 TSI, DSG, modrá Pacific

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: Garancia mobility

Příspěvek od daniel83 »

Tak to je dost špatná reference na tolik proklamovanou Záruku mobility :baseball:

Musel jsi platit opravu auta, půjčení náhradního auta nebo dopravu ze Slovinska nebo to nakonec VW vše zaplatil?

Pavel77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 26.04.2015 13:39

Re: Garancia mobility

Příspěvek od Pavel77 »

Auto je v záruce, opravu jsem tedy neplatil. Půjčení auta mi prý uhradí na max. 5 dní, zbytek by šel za mnou, nemít plnění v rámci pojištění auta. Dopravu ze Slovinska mi neproplatí, pouze jsem si vyřval letenku zpět pro auto. Smutné...měl jsem zato, že si budou sypat popel na hlavu, a snažit se...být to v USA, vysoudím majlant :-). Tady je zákazník dobrej jen do chvíle, než si převezme nové auto. Potom už nezájem...
GVII Variant Highline 1,4 TSI, DSG, modrá Pacific

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: Garancia mobility

Příspěvek od mxm1919 »

Pavel77 píše:Tady je zákazník dobrej jen do chvíle, než si převezme nové auto. Potom už nezájem...
To ne, i potom... ještě na předražený olej a servisování ;)
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Garancia mobility

Příspěvek od hanisz »

tvl a to ja porad resim jestli i po zaruce co auto mam jezdit kvuli te mobilite o VW. kaslu na to. Kazdopadne myslim ze v ramci tech kontrol je i ta zaruka na zreznuti kastle na 10 let ci kolik ale je to take podmineno servisy v VW. ale u tech civek opravdu take uvazuju ze si to hodim do kufru jako nahradni.
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

marpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.03.2017 22:22
Bydliště: Ostravwa

Re: Garancia mobility

Příspěvek od marpie »

Tak to je síla, když jsem jezdil do Chorvatska nebo v zimě na lyže do Itálie starou Astrou G tak jsem uzavíral měsíční pojistku Europ assistance. (jednou jsem to po návratu z Itálie když mi ještě pojistka platila a zmrzla mi v Astře nafta využil). U Golfa jsem si říkal že mám záruku mobility a pojistku neuzavíral. Takže příští cestu opět uzavřu.
VW Golf Variant VII 1,4TSi, Maraton Edition, Limestone grey

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Garancia mobility

Příspěvek od Shorty »

A ty nemáš už na golfa havárko? Top asistence k němu stojí třeba 3kila za rok
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“