Modelový rok 2015

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
JanKout
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.07.2014 21:48

Modelový rok 2015

Příspěvek od JanKout »

Ahoj. 6.6. jsem si objednal golf 7 Highline R-line 1.4TSI. Nemáte náhodou informace jak je to se změnou výkonu u tohoto motoru na 110KW?? Kdy bych ho musel objednat abych měl těch 110KW??

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelový rok 2015

Příspěvek od sirdo »

ved uz v case objednavania si si mohol nakonfigurovat 110kW verziu 1.4TSI, ale len s ACT. neviem ci do doby kym ti dodaju Golfika cesky importer zmeni motorovu politiku (o com osobne pochybujem), ale 110kW bez ACT ako napr. v Nemecku si asi preobjednat nebudes moct...

JanKout
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.07.2014 21:48

Re: Modelový rok 2015

Příspěvek od JanKout »

Vypínání válců jsem nechtěl už jen z toho titulu, že je to další věc, která by mohla zlobit. Nejde mi ani o těch 7KW jako o EURO 6. Budou tam zřejmě nějaké konstrukční změny když jim to posunulo EURO normu a vzhledem k tomu, že to auto kupuji minimálně na 5 let, tak nechci koupit auto za výce než 600 tisíc s tím, že už je vlastně zastaralé. Trochu mi to nedá spát a musím nad tím stále přemýšlet.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelový rok 2015

Příspěvek od sirdo »

na ACT ako potencialny problem mam rovnaky nazor ako ty (ved aj v nemeckom cenniku pre kombika nie je moznost ACT varianty. preco asi?). no a k tej EURO 6tke, ano zacne platit od septembra, ale to neznamena, ze auta splnajuce "len" EURO 5 preto o 5 rokov vyradia z prevadzky, z toho by som si tazku hlavu nerobil. mne naopak by slo o tych 10 konikov (bez ACT) navyse a celkom som nastvaty, ze ich nemam pod kapotou...

boddie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 26.05.2014 15:56

Re: Modelový rok 2015

Příspěvek od boddie »

JanKout píše:Ahoj. 6.6. jsem si objednal golf 7 Highline R-line 1.4TSI. Nemáte náhodou informace jak je to se změnou výkonu u tohoto motoru na 110KW?? Kdy bych ho musel objednat abych měl těch 110KW??
Na Jarove nevedi o tom, ze by se neco takovyho chystalo, taky jsem se ptal - Golfika dostanu cca za mesic "jen" se 103 kW.
VW Golf VII Highline 1.4 TSI Reflex Silver + R-Line paket + Madrid 17" + Bi-xenony + Parkpilot

JanKout
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.07.2014 21:48

Re: Modelový rok 2015

Příspěvek od JanKout »

Ptal jsem se v BARTH Pardubice kde jsem vůz objedna a údajně se zatím dává jen do Sportsvan a do normálního golfu ho zatím neplánují. Tady je konkrétní dpověď:

Dobrý den, pane Koute,

tato motorizace se nabízí do nového modelu Golf Sportsvan. Do klasického Golfa se tato motorizace nenabízí a do budoucna prý plánována není. Tato informace nám byla sdělena na produktovém školení modelu Sportsvan.

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Modelový rok 2015

Příspěvek od Wlashack_cz »

Pokud se dává jen do sportsvanu, proč je možné si tento motor objednat do standardního Golfa na německém konfigurátoru? To si zase Němci nechají lepší motory a zbytky budou pouštět do okolních států?
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelový rok 2015

Příspěvek od sirdo »

asi zalezi trh od trhu, Nemcuri 1.4TSI 110kW v G7 maju. nechapem preco aj u Vas to tak nie je. na SK je to jasne (ochrana trhu), kedze u nas platime registracnu dan podla vykonu, takze hlavne 77kW (plati sa az od 80kW vyssie) verzie museli ostat lebo inak by sa predaje G7 na SK dramaticky prepadli. aj za 110kW je uz vyssia sadzba ako za 103kW...

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Modelový rok 2015

Příspěvek od Wlashack_cz »

Úplně to nechápu. Proč by si lidi na Slovensku nemohli koupit výkonnější motor, byť za cenu té daně navíc. Přece když ten motor chci, tak si připlatím, ne? Přece jen kvůli daní se nespokojím se základním motorem. Snad s takovou blbostí nepřijdou i u nás.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Modelový rok 2015

Příspěvek od lifter »

To priplácanie na SK za silnejší motor je ale celkom bolestivé - prihlásenie GTI 169kW 1430 €.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
Mishaw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 15.03.2012 19:45
Bydliště: Doha

Re: Modelový rok 2015

Příspěvek od Mishaw »

To už se firmám, které mají více aut, vyplatí udělat sídlo někde za hranicemi, ne? S takovou daní, ať jdou do p****e! Jen otázka času, než to bude u nás :sorry:

Ohledně tématu 103kW vs. 110kW, jak se ty motory liší? Jen v ŘJ? Nedivil bych se, kdyby to byly stejné motory i po stránce softwaru, protože jak všichni víme, VW motory v reálném provozu mají vždy více, než na papíře :)
Momentálně šoféruji:
2x GEnx-1B
Seat Leon Cupra R280 APR Stage 2
Ford Ranger Wildtrak 3.2
VW CC 2.0TDI R-line Motorpower

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelový rok 2015

Příspěvek od sirdo »

Wlashack_cz píše:Úplně to nechápu. Proč by si lidi na Slovensku nemohli koupit výkonnější motor, byť za cenu té daně navíc. Přece když ten motor chci, tak si připlatím, ne? Přece jen kvůli daní se nespokojím se základním motorem. Snad s takovou blbostí nepřijdou i u nás.
lenze ludia chcu dat za auto co najmenej. gro predajov tvoria vybavy Trendline, pripadne ti co sa "rozsoupnou" si kupia Comfortline s comfort paketom. majitelia Highlinov/GTI/GTD/R nerobia predaje a registracna dan napr. u mojej 103kW motorizacie je 327EUR za co si radsej niekto kupi nejaky paket do auta ako by to mal dat nasej nenazranej "socialnej" vlade za nic, respektive bez protihodnoty...

p.s.: ja na vsetko pozeram ako kombickar, tak aby som bol objektivny, tak na SK sa 1.4TSI 110kW da objednat ale len do hatchu, nie do kombika...

boddie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 26.05.2014 15:56

Re: Modelový rok 2015

Příspěvek od boddie »

JanKout píše:Ptal jsem se v BARTH Pardubice kde jsem vůz objedna a údajně se zatím dává jen do Sportsvan a do normálního golfu ho zatím neplánují. Tady je konkrétní dpověď:

Dobrý den, pane Koute,

tato motorizace se nabízí do nového modelu Golf Sportsvan. Do klasického Golfa se tato motorizace nenabízí a do budoucna prý plánována není. Tato informace nám byla sdělena na produktovém školení modelu Sportsvan.
S tim Sportsvanem mi to rekli uplne stejne.
VW Golf VII Highline 1.4 TSI Reflex Silver + R-Line paket + Madrid 17" + Bi-xenony + Parkpilot

Uživatelský avatar
radys.s
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 15.10.2007 14:02
Bydliště: Brno

Re: Modelový rok 2015

Příspěvek od radys.s »

Motor o objemu 1,4l a výkonem 110kw s označením AC umožňuje vypínání válců, tj. rozdíl oproti motoru o výkonu 103Kw. Novinka je pro DE zákazníky, kteří za nižší emise mají daňové zvýhodnění. v čr se snad až na vyjímky neplánuje...

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelový rok 2015

Příspěvek od sirdo »

vobec to nie je o emisnych ulavach pre fritzkov, ale o EURO6tke, ktora zacne platit od septembra. na SK si ten motor mozes objednat do Golfu Hatch. u Vas aj u nas je standardne v Sportsvane (bude v novom Passate) tak neviem co si tym chcel povedat. a to oznacenie je ACT a nie AC...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“