VW Golf VII vs. konkurenti

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od skacel99 »

Ale je to tak. Crash testy se dělají většinou v 60 km/h,což je vcelku nic neříkající vzhledem k rychlostem,jakými se dneska jezdí :wink:
Dobře si pamatuju pouze 1 crash test auta podobné velikosti,jako Golf a byl to Focus 1. generace. Ve 160 km/h do zdi a výsledek byl asi jako když sešlápneš plechovku od piva. Takže asi tak

harrysoumen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 01.10.2014 11:48

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od harrysoumen »

Je vidět, že máš přehled ;)

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od x-father »

Měl jsem teď zapůjčenou OIII po dobu servisu mého G7.

Ten interiér není taková katastrofa jako v OII. Ale nijak mě to nenadchlo. že by bylo pracoviště řidiče nějak prostornější než v G7 bych neřekl.

Palubka, dveře atd. má takové bezúčelné hrany atd. Na to moc nejsem a je to deviza asijských aut. Mám rád jednoušší design bez kudrdlinek pro oko.

Co mě překvapilo byla hlučnost náprav. Auto s 60.000 km vrzalo a cosi tam drncalo. Přední náprava vrzala tak, že to vrzalo nejen na nerovnostech, ale i při prudším přidání plynu.

Snad mě to nečeká taky, protože můj G7 při 30.000 už začíná vrzat taky.

harrysoumen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 01.10.2014 11:48

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od harrysoumen »

:o

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od wittmann167 »

Jj, kolem 30000 se mě vrzání od přední nápravy začalo také ozývat. Teď jsem měl golfa týden v servisu a jezdil jsem do práce s kolegou, co má Mazdu 3. Subjektivní srovnání co se týče hlučnosti podvozku vychází jednoznačně ve prospěch Mazdy.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Peter2410
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 29.03.2017 10:30

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od Peter2410 »

Objednal som sluzobneho varianta. Presedlavam z OIII takze idem do mensieho, hlavnym dovodom boli sedacky. Rocne cca 60tis, meriam 185 cm. Vzdadu je teda o hodne menej miesta ale 99# jazdim sam tak to neriesim. Coho sa ale najviac bojim je prava noha, je na nu menej miesta ako v octavii a este sa opiera o tvrdy plast, toto nechapem preco prave tam dali tvrdy plast. Nemate s tym problem pri cca mojej vyske? Presedim v tom denne x hodin a preto to riesim.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od skacel99 »

Když jsem měl Golfa půjčenýho přes víkend,asi během hodiny jsem si na to zvykl a neměl jsem problém. V Passatu 3C to není o moc lepší

Uživatelský avatar
Bounty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 10.05.2017 20:57
Bydliště: Beskydy

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od Bounty »

Otec 180cm, bratr 189, já 188. V rodině pola, golfy, nikdo si nikdy nestěžoval.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od skacel99 »

Jezdil jsem několik let s GIII,brácha má GIV,teď mám GV,párkrát jsem se svezl v GVII a za mě bylo u řidiče bezkonkurenčně nejvíc místa ve staré GIII. Menší prostor uvnitř je daň za bezpečnost.

Peter2410
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 29.03.2017 10:30

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od Peter2410 »

Fakt, v passate 3c ze by bolo tolko malo miesta pre pravu nohu... a este nechapem co to nepolstrovali.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od Pantani »

Peter2410 píše:Nemate s tym problem pri cca mojej vyske? Presedim v tom denne x hodin a preto to riesim.
Mám 183 cm a problém nemám vůbec žádnej - ani v G6 ani v G7. Je to ale možná tím, že jezdím s nohou víc nastojato a nemám při řízení nohy tak do praku jako většina ostatních.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od fkabl »

Mně přijde zvláštní dost rozdílná ceníková strategie Golfa VII po FL a Octavie III po FL. Ať už složení výbav různých výbavových stupňů,
nebo dost odlišné ceny u některých stejných příplatkových položek. Např. je zajímavé, že se pro O vůbec nenabízí statická LED, jen dynamická
(AFS) a to už ve standardu pro výbavu Style nebo za přijatelných 25 tis. pro nižší výbavy. Golf je má o dost dražší (statické 28 800,- a dynamické 36 900,-) a přitom i v Highlinu má halogeny. Nebo to, že O má stále a ve všech výbavách stále ruční parkovací brzdu, přitom Leon, který je hierarchicky níž, má už jako Golf el. parkovačku. Těžko se v tom hledá nějaká logika.

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od Mirco »

Octavia nemá dynamické ledky :wink: stejně jako kodiaq svítí stále rovně :wink:

a logika v výbavách se hledat nedá :laugh:

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od fkabl »

Jen tedy nerozumím tomu, co v praxi znamená u škodováckých LED světel funkce LED s AFS (Adaptive Frontlight System)?

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od Pantani »

fkabl píše:Nebo to, že O má stále a ve všech výbavách stále ruční parkovací brzdu, přitom Leon, který je hierarchicky níž, má už jako Golf el. parkovačku. Těžko se v tom hledá nějaká logika.
Ano, nehledej v tom žádnou logiku, nemá to cenu.
Ruční parkovačku bych osobně spíš považoval za plus. Na Škodovkách, včetně těch nejnovějších, mě (negativně) fascinujou starý tlačítka na MF volantu. Vypadá to furt stejně jako ve starým Yetim blahý paměti. Naopak tlačítka na MF volantu bývaly lepší u G6 v porovnání s G7 - měly totiž členitější povrch, na nových volantech je to spíš jen jedna plocha s podstatně horší hmatovou odezvou.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“