VW Golf VII vs. konkurenti

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
kdoa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.10.2014 12:54

VW Golf VII vs. konkurenti

Příspěvek od kdoa »

Ahoj,
rozhoduju se mezi novou Octávií a Golfem (kombi).
Je mezi nimi technicky a kvalitativně rozdíl nebo jde (zjednodušeně řečeno) o totožná auta s jiným tvarem karoserie?
Prodejce VW tvrdí něco ve smyslu, že VW jsou kvalitou zpracování někde jinde... (mám tomu věřit?)
Golf je ve srovnatelné výbavě levnější, na druhou stranu pocitově menší.
Hledám argument, proč se rozhodnout pro jedno nebo pro druhé (vzhled je u mě až na posledním místě).

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

Příspěvek od Honzajs122 »

Kup si octu, protože golf je záležitost srdce :-D

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

Příspěvek od Honzajs122 »

Ne, vážně napiš něco o motorizaci, výbavě atd. Ale golf je opravdu trošku jinde a není malý. Jenom tak vypadá. Octa není vlajkovou lodí koncernu v této třídě. Technicky mají hodně společného, ale duchem jsou to jiná auta

Zett
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 30.04.2014 12:27

Re: Octavia III vs Golf VII

Příspěvek od Zett »

A není jednodušší navštívit autosalony a ošahat a vidět to jaksi v reálu? 8O

Mimochodem i já jsem stál před stejnou volbou a nakonec to vyhrál Golf. Proč se dá shrnout do pár slov....prostě lepší nabídka. Kdybych to měl rozvést tak pocitově kvalitnější, určitě líp vybavený a navíc levnější, u nás jich zatím nejezdí tolik (kombíků). Nakonec se mi i víc líbí a to, že je o kousek kratší mi nevadí...

Z.
od 10.6.2014: VW Golf VII Variant 2.0 TDI Highline, tacho 65000 km, prům. spotřeba 5.47 l/100km.

Uživatelský avatar
Marťas1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 19.12.2013 20:57
Bydliště: Bílovec

Re: Octavia III vs Golf VII

Příspěvek od Marťas1 »

Taky jsem řešil dilema jestli Octavia nebo Golf a nakonec jednoznačně Golf, přestože jsem byl vždycky na Škodovky. Hodnotnější interiér, levnější pořizovací cena, vyšší prodejní cena ojetiny a určitě jich nebude jezdit tolik jako Octávek !
:smoke:
VW GOLF Variant 1.6 TDI Highline, bixenony, stříbrná Reflex metalíza, Parkpilot, Ergoactiv, vyhřívané čelní sklo, telefonování Comfort, Colour pal.počítač

Tomasx1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 06.07.2012 20:35

Octavia III vs Golf VII

Příspěvek od Tomasx1 »

Ale zase okta 3 je zase hezci....ikdyz vec vkusu

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Octavia III vs Golf VII

Příspěvek od slezacekm »

předpokládám, žes dal stejnou otázku i do Octavia-fora, proto sem můžeš průběžně postovat jejich odpovědi.
já se rozhodoval golf, focus, octa a rozhodly recenze, vzhled a variant mi při prvním pohledu přišel jako jasná volba. no a po první jízdě bylo jasno :)

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

Příspěvek od Honzajs122 »

Kdyby Focus byl 4 kolka a kdyby ho firma kupovala, šel bych do něho, takhle z "koncernu" jednoznačně Golf. Podvozek skoro jako FF, zvlášť ve čtyřkolce to drží v zatáčce jako lepidlem

kdoa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.10.2014 12:54

Re: Octavia III vs Golf VII

Příspěvek od kdoa »

Tgi ve střední výbavě.
Myslel jsem to spíš tak, zda VW má v rámci koncernu více "prémiové" postavení a montuje auta třeba jen z německých komponent zatímco Škoda použije "kde co"; nebo je to úplně jedno a součástky jsou stejné ...
Byl jsem víceméně rozhodnutý pro octavii, z hecu jsem zašel i do VW, kde mě překvapili nižší cenou.
Na zkušební jízdu golfem se chystám.

Ischemias
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 17.10.2013 11:51

Re: Octavia III vs Golf VII

Příspěvek od Ischemias »

Já jsem si taky okouknul golf variant a oktávku v kombiku.
Rozdíly:
Cena (golf 1b) ve střední výbavě + nějaké ty doplňky (parkassist, multi volant, lepší rádio) jsme se bez slev dostal s golfem asi o 50 tisíc níž než u škodovky ve stejné výbavě (ale porovnával jsme 103 kW u škodovky Ambition a 90kW u golfa Comfortline)
Interiér (golf 1b) pocitově hezčí - mám starou fábii a u škodovky jsme si připadal jak v té fábii- golf je hezčí (pocit)
Prostor (oktávka 1b) o kus větší zavazadlový prostor (maximální velikost využiji tak 2-3x do roka) + v prosotru spolujezdců je větší prostor pro kolena ale mám děti pěti leté a ty tolik prostoru nepotřebují a pokud nebudou mít přes dva metry tak je to naprosto dostačující.
Exteriér (golf 1b) - pro mne hezčí jak předek tak zadek (pocit)

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Octavia III vs Golf VII

Příspěvek od mechy »

Ten kufr je minimální rozdíl, dalo by se říct stejné.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Octavia III vs Golf VII

Příspěvek od bouky2 »

I já se rozhodoval, jednoznačně pak vyhrál GVII... krom toho co všechno píšou kolegové, tak např OIII nenabízí v žádném provedení nastavení sklonu sedáku, což GVII s ergo active ano :) mám hubené nohy, takže fakt super na sezení.

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Octavia III vs Golf VII

Příspěvek od Bofors »

Golf má taky od 90kw víceprvek, octa do 1,8 TSI traverzu.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
baron19
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 01.10.2014 03:21

Re: Octavia III vs Golf VII

Příspěvek od baron19 »

Stejně jako většina zájemců o kombi ve střední třídě i já stál před stejnou volbou. A po detailním porovnání v podstatě nebylo o čem se bavit.

Zvolil sem výbavu Comfort Edition v dieslu + multif. volant. Ceníková cena oproti podobně vybavené O3 cca o 90tis. nižší. Při nabídce od dealera se to trochu sníží, jelikož na CE ti nemůžou dát tak vysokou slevu. Interiér pro mě osobně výrazně hezčí, útulnější a řekl bych i kvalitnější.

Ale rozhodla hlavně cena, ten rozdíl je nezanedbatelnej...

Bohužel sem ale ještě ve forntě :sorry:
VW Golf VI 1.2TSI 77kw (2012)
VW Golf Variant VII 1.6TDI 77kw Comfort Edition (2015)

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia III vs Golf VII

Příspěvek od eauto1.cz »

OctaviaIII má největší rozvor. A3 Leon i Golf jsou krátké rozvory (všechny verze) a O3 jediná je LONG (všechny verze)
Rozdíl činí 49mm z čehož těží cestující v podélném směru, tedy zejména cestující na zadních sedadlech nekopou ty vpředu do sedaček.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“