Volkswagen Golf VIII

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
photoart
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 17.02.2013 19:03

Volkswagen Golf VIII

Příspěvek od photoart »

http://www.auto.cz/volkswagen-golf-viii ... icky-83799" onclick="window.open(this.href);return false;
G7 1.4 TSI highline DSG ,black magic
ex. G5 1,6 slovakia sport ver.
G2 1,8 GT

petr.vlcek.x
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 26.06.2016 10:52

Re: Volkswagen Golf VIII

Příspěvek od petr.vlcek.x »

Volkswagen Golf přijde o několik variant a bude jednodušší (i levnější) na výrobu
http://autobible.euro.cz/volkswagen-gol ... na-vyrobu/

Nový Golf bude především levnější na výrobu. To ale neznamená, že bude také výrazně levnější u dealerů. Volkswagen chce totiž zvýšit svou obchodní marži. Už není žádným velkým tajemstvím, že se přestane nabízet třídveřové provedení. Ovšem nyní šéf Volkswagenu Herbert Diess prozradil britskému Autocaru, že škrtat se budou i další karosářské verze a výbava.

Volkswagen Golf tak zřejmě přijde i o karoserii kombi, model Alltrack a nepočítá se prozatím ani s nástupcem kabrioletu. Vlastně by tak v nabídce měl zůstat jen pětidveřový hatchback. Kombi a Alltrack stejně moc netáhnou, zákazníci chtějí spíše crossovery a SUV.

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Volkswagen Golf VIII

Příspěvek od Jiruna09 »

to jsem zvědavý, jestli je pravda, že zůstane v nabídce jen pětidvéřový hatchback, jak bude v reálu vypadat ta jejich levnější výroba, zjednodušená platforma MQB, výbava a technika. A jestli je pravda v prvním odkazu, že se počítá s drsnějším nástupem downsizingu, budu rád, že jsem golf koupil letos.

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Volkswagen Golf VIII

Příspěvek od x-father »

Taky jsem si říkal, že jsem rád, že jsem svůj první Golf stihl před jejich koncem.

Ty kombi nechápu. Třeba u nás jich jezdí snad víc, než hatchů. Ale celková čísla neznám. Češi jsou na kombíky magoři - to se ví. Taková A3 taky kombi není. A Kdo na kombi trvá, ten si holt koupí Škodu.
Pro mě byl argument proč jít do Golfa fakt, že za rozumné peníze je to celkem poctivé auto v porovnání s konkurencí. Jízdně a zpracováním jsem spokojený. Horší je to už s kvalitou práce na elektronice, která je samý bug. Až to bude všude trvdý plast, vzadu traverza atd, tak to si už můžu koupit Hjůndaj.

Ten downsizing nebude tak horký. Zrovna jsem tuhle četl, že od toho začínají výrobci upouštět. Jsou jiné normy na emise a ty se jim v přepl%novaném malém obsahu blbě plní.
Pokud vím, tak 1.2 a 1.4 už to mají spočítané. Nahradí je v nejslabší motorizaci 1.0 a jinak budou 1.5tky.

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Volkswagen Golf VIII

Příspěvek od Jiruna09 »

Tak já kombi zase chápu, všechny moje předešlé auta byli hatchbacky a dnes nedám na kombi dopustit. Nejsem ale zase ten tip, co má kombíka, aby jednou za rok nemusel skládat sedačky.

Snad vědí ve VW co dělají. Nerad bych se dožil, že důvody kvůli kterým jsem si nekoupil Octavii ale Golfa nový Golf mít nebude jenom v rámci šetření kvůli lepšímu zisku. Ve škodovce si asi mnou ruce a možná to tak i VW bere, že někteří zákazníci vlastně jen přejdou ke škodovce.
Možná upustí od mini objemů, ale tříválce zůstanou a nově u motorů přibude vypínání válců, DPF pro TSI a hromada jiných serepetiček :dog: , tak nevím jestli je to zrovna výhra.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“