Plašičky na kuny a vše kolem

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Plašičky na kuny a vše kolem

Příspěvek od ablorhm »

Vzhledem k tomu, že máme na vesnici u rodičů na Moravě taky veselo - kun(d)y, tak jsem pořídil Deramax Auto. Už ho mám přes rok a zatím bez problémů.
Přílohy
20160524_175046.jpg
20160527_161800.jpg
20160527_162659.jpg
20160527_162516.jpg
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Plašičky na kuny a vše kolem

Příspěvek od Graun »

Mám stejnou zkušenost. Kun(d)a už nedošla Obrázek
Jen jsem to tam uchytil trošku jinak a jinde. Ta 9V baterka od výrobce vydržela 4 měsíce.Obrázek

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
Bounty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 10.05.2017 20:57
Bydliště: Beskydy

Re: Plašičky na kuny a vše kolem

Příspěvek od Bounty »

V konfigurátoru Golfu je i položka "Ochranný kryt motoru a převodovky" za 8K, mám to chápat tak, že je jinak volně přístupný spodek motoru zakrytý? Máte s tím někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Plašičky na kuny a vše kolem

Příspěvek od skoryl »

Tak na mě taky došlo :-(. I uprostřed města mi vlezla do motoru kuna. Nebudu čekat až napáchá škody takže se rozhodl namontovat plašičku, ale nechce se mi hlídat 9V baterii, a navíc mi nedělá dobře ten pocit, že sedím někdy i několik hodin v autě a "píská" mi tam někde 25kHz, takže jsem dal do napájení 12V relé s rozpínacím kontaktem, které mi při zapnutí klíčku odpojí napájení plašičky. Zvolil jsem Deramax®-Profi který má napájení 12V. Napájení jsem vytáhl z pojistkové skříňky v motoru. Pro inspiraci přikládám obrázek. Největší drbačka byla připojit na pojistky ty káblíky :-). Doufám, že z toho bude ty kuny hodně bolet hlava.

EDIT: Měsíc od namontování a motor stále čistý, parkuju stále na stejných místech, takže od kun snad definitivně pokoj.

EDIT2: Tři měsíce od namontování a po kunách žádné stopy.

EDIT3: Asi 1,5 roku od namontování ..... za celou dobu jsem asi 3x zaregistroval zablácené stopy na motoru, ale beze škod (alespoň jsem žádné nezjistil), takže i tak tam kuna vleze, ale asi tam dlouho nepobude, neb jí z pískání rozbolí hlava :-D

EDIT4: Asi 3,5roku od pořízení plašička odešla do věčných lovišť :-(. Na vině je pravděpodobně inteligentní dobíjení které jsem opět zapojil když mi začala kolabovat autobaterie. Ve špičkách dávalo dobíjení 14,9V, a v plašičce jsou čipy na 15V (všechny tři jsou propálený).
Přílohy
Napájení plašičky.jpg
IMG_20180524_161214.jpg
Naposledy upravil(a) skoryl dne 30.09.2021 17:37, celkem upraveno 2 x.

Posedlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 18.09.2019 15:23

Re: Plašičky na kuny a vše kolem

Příspěvek od Posedlik »

Ahoj, ja mam zkušenost Deramax auto na 9V a fakt klid. Měl jsem ho už ve Škodovce kde mi kuna zničila izolaci kapoty, koupil novou, dal Deramax a klid. Teď v Golfu ani chloupek :good:

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: Plašičky na kuny a vše kolem

Příspěvek od marian86 »

Vzhledem k tomu, ze u minuleho auta mi kuna taky znicila izolaci, tak jsem si to taky poridil. Chtel jsem to tam pridelat jako tady kolega skoryl, ale zjistil jsem, ze to tam mam trochu jine. Zavazi mi tam vzpera. Tak jsem to pridelal k te trubce klimatizace. Vzhledem k tomu jak je pevna a ze se nehreje, by to mohlo byt Ok, co myslite?

Posedlik: Kam jsi to pridelal ty?
Přílohy
IMG_20191117_100249.jpg
IMG_20191117_100257.jpg

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Plašičky na kuny a vše kolem

Příspěvek od Graun »

Já jsem si udělal z plechu držák a ten přichytl ke karoserii. Využit stávající otvor nebo šroub.
(Karoq a Citigo).ObrázekObrázek
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

1,8T
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.04.2008 00:01
Bydliště: Praha

Re: Plašičky na kuny a vše kolem

Příspěvek od 1,8T »

Zkušenosti s plašičkou Deramax po 5ti letech. Přestože kuny lítají všude okolo (hovna..) tak do motoru už nevlezly ani jednou.
Nechtěl jsem hlídat a měnit 9 baterku, navíc tato rušička (fialová) má jen malý výkon a pouští se v dlouhých intervalech, kdy vypnutá - obojí z důvodu úspory proudu a životnosti baterky. Výpočet kapacity, odběru a času je jasný, to se okecat nedá.

Koupil jsem proto plašičku Deramax na 12V (adapter -tedy do domu) a zapojil to na baterku. Mám zapnutý int. dobíjení, plašička je po 5ti letech OK, předpokládám že používá čipy na vyšší napětí než ta bateriová a navíc jsem dal na vstup diodu která to trochu ořeže. Plašička se zapíná a vypíná v rytmu 50:50, délka intervalu je cca 5sec. Odběr při zapnutí je 50mA, střída 50:50 tedy dost brutálních 6Ah za den... Za týden by to baterku vycuclo do mrtě.. Vzhledem k tomu že jezdím denně, se mi to dobíjí dostatečně. Pokud bych nejel pár dní, vytáhnu z Daramaxu napájecího jacka..
Sice tam asi lezou kdykoliv, ale zejména v chladném období je láká teplo po příjezdu. Navíc jsem koupil tvrdý husí krky, rozřízl je po délce a navlíkl na kabely obou lambdasond (1,4 TSI) což je nejčastěší místo okusu, navíc ovlivňující běh motoru..

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Plašičky na kuny a vše kolem

Příspěvek od ablorhm »

Před pár dny na mě vyskočilo toto zařízení.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

1,8T
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.04.2008 00:01
Bydliště: Praha

Re: Plašičky na kuny a vše kolem

Příspěvek od 1,8T »

Napájení 3V a rok životnosti? Naprostý nesmysl, P=U x I.... možná to nějak piští, ale nemá to energii aby to mohlo vytvořit nějaký akustický tlak... Ten Deramax jsem měl rozebraný a i jsem si s tím klukem co to vyrábí psal o technických záležitostech.. Je to provedený a zkonstruovaný tak, že to v rámci plašiček odvede dobrou práci s přihlédnutím, že žádá plašička není 100%
Škoda (možná celý koncern) má plašičku s vodivými nášlapy kde je brnící napětí... Po otevření kapoty se to odpojí, aby to mechoše nefackovalo

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Plašičky na kuny a vše kolem

Příspěvek od ablorhm »

Lze pořídit kde co, ale ceny jsou dost odlišný.
Viz třeba toto doporučené od Volkswagenu v řádu 5 až 7 tisíc Kč + montáž...
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“