Nabíječka autobaterie

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

seleqman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 10.10.2015 14:52

Re: nabíječka autobaterie

Příspěvek od seleqman »

Já budu mít Golfa jako svoje druhé auto, předtím jsem měl 7 let Suzuki Swift a nikdy jsem na baterku nešáhnul a všechno fungovalo bez jediné závady.

Tak mě trochu zaráží co se tu vlastně řeší? To je potřeba baterku u Golfa nějak nabíjet nebo jak?

starlet7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 08.10.2014 10:19
Bydliště: Ostrava

Re: nabíječka autobaterie

Příspěvek od starlet7 »

Jsou to nová auta, která si berou z baterky i v garáži. Pokud stojíš a nejezdíš, baterka za nějakou dobu se vybije na 12,3 V a začne sulfatovat a tím strašně strácí na životnosti. Pokud nechceš, aby sulfatovala, tak se tam dává nabíječka, která ji neustále dobíjí a tím nesulfatuje.
Jsem lajk, tak nevím, jestli jsem to vysvětlil přesně a správně, ale určitě se najde nějaký elektrikář, který to napadne, že ty hodnoty jsou jiné. Nic s tím nepokazíš.
VW Golf VII Variant 2.0 TDI Highline

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4766
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: nabíječka autobaterie

Příspěvek od srotty »

Starlet 7 díky za konečně rozumnou odpověď někoho ,kdo s tím má praxi. Nabíječku ještě koupenou nemám,takže nevím co její výrobce doporučuje. Taky s golfem přes týden nejezdím a baterka teď ukazuje jen 70%. Vím ,že to spraví delší cesta,ale i tak chci, aby byla v pořádku a dlouho vydržela.

seleqman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 10.10.2015 14:52

Re: nabíječka autobaterie

Příspěvek od seleqman »

Aha tak to je pro mě celkem nová informace, že se může takhle "dramaticky" vybíjet. Skutečně už třeba týden stání může mít takový efekt?

Někdy se mi stane, že auto stojí i víc jak 3 týdny, když jsem někde mimo v zahraničí.

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: nabíječka autobaterie

Příspěvek od wittmann167 »

Dotaz na ty z Vás, kteří se "takto" nějakým způsobem dlouhodobě starají nebo starali o autobaterii - jak dlouho vám při této péči v průměru vydržela?
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: nabíječka autobaterie

Příspěvek od NeoGenX »

Ta baterie vydrží minimálně stejně dlouho, ne-li déle, než baterie, která se dobíjí cestováním. Těmto olověným akumulátorům, jak už tady bylo napsáno, nesvědčí pokles pod určitou hranici napětí, pak nastává jev zvaný sulfatace. Pokud je baterie nad touto hranicí dobíjena, pak se jedná o totožný proces, jako v autě, když jezdíš každý den nebo obden, kdy baterii dobíjíš alternátorem.
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: Nabíječka autobaterie

Příspěvek od karlozs »

Prosím zkušené o radu.
Mám nabíječku CTEK MXS 5.0 a v Golfu VII baterii "EFB 12V 59Ah 320A".
Jak prosím postupovat při nabíjení?
Baterku neodpojovat od auta a nabíječku (mínus) připojit na kostřící bod motoru?
Prosím, kdo s tím má praxi, o potvrzení, že je to takto správně.
V návodu od auta je jen, že nabíjení by měl provádět jen odborný servis. No to je úžasné.

A na tom CTEKu zvolím jen normální program a nikoliv AGM. Je to tak správně?
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4766
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nabíječka autobaterie

Příspěvek od srotty »

Všechno udělej jak jsi napsal-neodpojovat,na kostřící bod,normální program.

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: Nabíječka autobaterie

Příspěvek od karlozs »

Ten návod od toho CTEKu uvádí, že v prvním kroku, kdy probíhá desulfatace, je napětí 15,8 V. To napětí vadit nebude? Z toho mám obavy. Na deset roků starém autě to neřeším, ale tady na Golfu 7 se mi to zdá rizikové. Je to ve stejné výši jako RECOND fáze - tam je taky max. 15,8 V.
Už jste to někdy nabíjeli a po prvním kroku desulfatace to elektronika přežila? Jaké jsou zkušenosti z praxe?
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4766
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nabíječka autobaterie

Příspěvek od srotty »

Mám tu samou nabíječku. Už několikrát jsem nabíjel a vždy v pohodě,nic se nestalo.

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: Nabíječka autobaterie

Příspěvek od karlozs »

Tak aspoň někdo s pozitivní zkušeností.

A nevšiml jsis náhodou, jak dlouho to u tebe probíhalo v tom prvním kroku?
Jinak odpojovat se mi tu baterku od auta fakt nechce.

Dále, jak jsem prohledával internet, zjišťuju, že si v budoucnu ani sám v golfu 7 nevyměním baterku a budu muset až to přijde v budoucnu s tou výměnou do servisu. V návodech je kulové a běžné věci, co byly kdysi běžné, už se bez asistence v servisech neobejdou.
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4766
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nabíječka autobaterie

Příspěvek od srotty »

Ten první krok byl jen chvilku,snad do dvou-tří minut. Možná ani to ne.Moc jsem to nesledoval,ale všiml jsem si,že ty první 3 kontrolní ledky nabíhají celkem rychle.

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: Nabíječka autobaterie

Příspěvek od karlozs »

Tak už nabíjím. Krok 1 a 2 celkem netrval déle než 3 sekundy (1 + 2 s). Na 10 let staré dosluhující baterce mi trval první krok déle, tak cca 10 sekund, bych řekl.
Zítra uvidím, jaký bude stav.
Díky za reakce.
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“