Golf Sportsvan nebo Variant

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od ladaf »

Já jsem hybrid, barva se mi líbí černá ale kola mám bantamy 16". Horší údržba a větší teplo v létě mi nevadí. Na druhou stranu za slunečných zimních (a také aktuálních jarních dní) je hezký nasedat do vyhřátého auta :-) no a v létě to klima za pár vteřin ochladí :-)
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
anti_bot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.02.2016 07:59

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od anti_bot »

To ja budu uplne mimo misu...auto mam jako dopravni prostredek a jsem rad, kdyz krasne vypada ( proto jsme si poridili golfa :yahoo: ) a taky bych si tam zasterky nedal...
Ale zajima me ta teze s 2" vetsima kolama...kdyz na trendline navrhli konstrukteri 15" kola a na highline az 18" kola, mam to chapat tak, ze u VW jsou nekompetentni konstrukteri? :potlesk:
Touran 5T1 HL 1,4 TSI DSG
Golf VII Variant ME 1,4 TSI - sold

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od skacel99 »

Není to otázka ničeho jiného,než financí. Nehledejte v tom komfort,úsporu paliva či lepší jízdní vlastnosti. Je to pouze o penězích. Trendline si kupuje člověk,co chce přibližovadlo jde po ceně. Highline zase člověk,co od toho auta už něco očekává (vzhled,výbavu) a tak je ochotný do toho pustit o nějaký peníz víc. A automobilky dobře vědí,co si kdo kupuje a jak lidi podojit třeba různýma kombinacema příplatkové výbavy a podobně :wink:

Uživatelský avatar
anti_bot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.02.2016 07:59

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od anti_bot »

Tomu rozumim...ja osobne mam 17"
Spis me nejak dostalo to vysvetleni proc si dat zasterky spolu s kolama co mi budou setrit benzin...a naopak tema co si auto kupuji jako obraz sama sebe...
Touran 5T1 HL 1,4 TSI DSG
Golf VII Variant ME 1,4 TSI - sold

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od bedrich666 »

ladaf píše: Composition media:
- Můžeš přehrávat hudbu přes: USB, AUX, SD kartu nebo "Bluetooth audio" z mobilu (osobně používám SD nicméně přes Bluetooth audito z mobilu to taky jde, na displeji vidíš i co ti hraje z toho mobilu).
- Spárování s telefonem - máš tam Telefonní seznam, číst a psát SMS, vidíš historii volání (ne jenom volání přes rádio ale celá historie), má to na hlavní obrazovce telefonu 4 rychlé volby (kontakty)
- v kastlíku ve středovém panelu pod climatronikem je USB (pro přehrávání audia), dá se ním nabíjet i telefon ale má méne mA než když nabíjíš přes zapalovač. Pokud pustím Waze a nabíjím přes to USB, tak se mobil téměř nenabíjí.
- nevím co dalšího stojí za zmínku..
Teda nez jsem si precetl pred 2 tydny tvuj prispevek, tak jsem vubec netusil, ze funci zobrazovani SMS to radio umi :D Jasne, pisou o tom v prirucce, ale tu jsem jaksi necetl no :D

Je zvlastni, ze se mi to podarilo zprovoznit jenom v Passatu, ve kterem mam Composition Media. V GTI, kde mam Discover Media (ktere by to taky melo umet), tak tam ne. A ve spojeni s Iphonem to klasicky "applovsky" nic neumi :D SMS to prijme jen kdyz to je klasicka SMS, jak je to imessage, tak se nezobrazi nic. Na SMS odpovedet nejde, stejne jako se prijate SMS nearchivujou. Jiste to bude fungovat s Apple Carplay, ale za to teda zatim 6 tisic priplacet nebudu :D

Jinak s tim pomalym nabijenim pri pouzivani Waze nesouhlasim (aspon teda u Iphone 6) - rekl bych, ze se to nabiji stejne +- jak pri pouzivani nabijecky do cigaretaku, tak pri nabijeni pres USB. Mam moznost srovnani - v GTI mam USB pod Climatronicem, v Passatu mam pod klimoskou zapalovac (USB je v loketce), tak to mam tak nejak vypozorovany :D
bennyx píše:To jako čtete sms za jízdy jo?? Hmmm...
Radio ti je precte nahlas :D

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od ladaf »

Možná nakouslému jabku stačí menší proud :-) Je pravda že u každé aktualizace Waze je napsáno "- battery life improved significantly" tak možná s poslední verzí by se už nabíjel.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
bohumil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 09.01.2010 16:37
Bydliště: Srdce Vysočiny
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od bohumil »

Nepředpokládal jsem, že můj dotaz vyvolá tak obsáhlou diskuzi. Těší mně váš zájem.

Zástěrky: nemají na funkčnost výbavy vliv a není to otázka peněz. Auto mám již objednané v ceně 670 000,-. Takže výbavy tam je dost. Zástěrky chrání především karoserii a lak auta. Nemyslím, že by kazily vzhled. Je to věc názoru. To je jako někdo v obleku vidí eleganci v tom, že má košili přes kalhoty s vykukujícím podolkem pod sakem a druhý v košili v kalhotách + kravatu.
To samé barva auta.

Téma velikost kol:
Konstruktéři dobře ví jaká kola na auto navrhnout. Alfa omega je spotřeba PHM.
Malá kola kladou menší odpor než velká, zvlášť při nižších rychlostech. To ví každý kdo sedne na bickl a má přehozeno příliš vysoko.
Velká kola mají menší otáčky, tím pádem také motor. No a otáčky jsou hlavní faktor spotřeby.
Takže slabé motory mají malá kola, protože by se s velkými koly při zrychlování dost potýkaly, výkonnější mají větší kola, protože si s odporem lehčeji poradí a ve vyšších rychlostech se při jejich větším objemu vyšší spotřeba tak neprojeví. Dva motory 1,2 mají 15", Benzíny 1,4 16", ještě výkonnější 17" a ten jeden nevýkonnější 18". Stále se bavíme o Golfu.
Téma není o tomto. Je o tom, že místo 16" dáš 18". Potom sice máš pocit, že tvoje auto vypadá "lépe" ale zaplatíš za to menší akcelerací při zrychlování a větší spotřebou. Nemáš totiž v autě na tyto kola motor.
A koukám, že rádio umí divy.
Passat Variant Kombi B6 2006 2,0 TDi Highline 125kW BMR
Passat Variant Kombi B5,5 2003 1,6 ALZ

Uživatelský avatar
nuff85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 04.02.2013 22:49
Bydliště: F-M

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od nuff85 »

Ojej, to jsou teorie. :rofl:
Golf VII 1.2 TSI CE (2015)

Uživatelský avatar
bohumil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 09.01.2010 16:37
Bydliště: Srdce Vysočiny
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od bohumil »

Tyto teorie se nazývají fyzika a mechanika
Passat Variant Kombi B6 2006 2,0 TDi Highline 125kW BMR
Passat Variant Kombi B5,5 2003 1,6 ALZ

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od sirdo »

aka fyzika a mechanika? ved tie kolesa ci 15" alebo 19" pri dodrzani predpisanych rozmerov pneu maju stale cca rovnaky obvod, takze otacky su stale rovnake. jedine co je negativom u vacsich rozmerov je vacsia sirka pneu takze trochu vacsi valivy odpor, ale mne za tu stabilitu stoji...

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od skacel99 »

Sirdo má pravdu. Pokud se člověk drží rozměrů v techničáku,je rozdíl obvodu absolutně zanedbatelný.
Celý problém s velkou spotřebou dělá šířka pneu,její dezén,případně její nahuštění = valivý odpor
Další velice důležitý faktor je hmotnost kola a pneumatiky. 15" plecháč obutý na 195/65/R15 je výrazně lehčí,než 225/40 R18. Tím pádem je potřeba větší síla na roztočení 18" kola = menší pružnost auta a větší spotřeba. Tohle je Fyzika

Mám osobní zkušenost,oboje kola mám na autě

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od ladaf »

skacel99 + sirdo: Bohumil ma pravdu.. Ale za predpokladu ze nenahodis na kola gumy a proste jedes :-D
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od skacel99 »

Nebo nahodíš kola ze žebřiňáku s průměrem 1,5 metru
Schválně zítra zvážím ty 15 plecháče,kolik mají.
Origo VW kolo 8,5X18 ET45 obuto na pneu Goodyear v rozměru 225/40 váží 22 kg 1 kus. Plecháč má odhadem o třetinu méně. Vynásobte si to 4x a rozdíl bude znatelnej. Poznám to u Golfa se 180 koňmi,natož co by to dělalo na 1,2ce. Ale koukám,že v tomto měl Bohumil pravdu.
Tohle + finanční stránka je celej důvod,proč se na auta v základu dávají kola taková,jaká se dávají.

A mám pocit,že finanční stránka hraje hlavní roli. Trendline si koupí člověk,co jde po ceně,takže tam necháme základní kola. Highline,případně R-line si koupí člověk,co chce aby to nějak vypadalo a něco umělo a je ochotnej si připlatit za výbavu. Proto ho musíme podojit a nadiktujeme mu dražší kola,který chceme prodat. Je to jednoduchý,stejně jako určité balíčky konfigurovatelné výbavy. Chci tamto,tak si k tomu musím připlatit tohle a tohle :negative:

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od Mirco »

s tím HL na vzhled to není až tak pravda... :good: spíš je to ve výsledku o výhodnosti ceny výbavy :wink:

dovybav si CL na úroveň HL a budeš cenově uplně jinde

a co se týče kombinatoriky výbav tak to není výsledkem přání importu, ale vzhledem k vyrobitelnosti auta

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od skacel99 »

Ale musíš uznat,že některý kombinace tam jsou uhozený. Nedám teď konkrétní příklad,už si to nepamatuju. Ale když jsem na podzim projížděl konfigurátor,byly tam falt blbosti.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“