Golf Sportsvan nebo Variant

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
bohumil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 09.01.2010 16:37
Bydliště: Srdce Vysočiny
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od bohumil »

Petře dík za pozvání.

Ještě ne. Zatím ladím konfigurátor výbavy. Zatím jsem doplnil Adoptivní tempomat s funkcí Front Assist, tažné zařízení, lapače nečistot, zámek převodovky.
Bude to můj třetí WV a na těch dvou jsem vždy něco dodatečně dodělával.
Ty jsi kovaný v elektrice. V autě je rádio Composion Media. Má USB pro připojení telefonu. Mám telefon Lumia 640.
Co mohu od tohoto spojení očekávat. Přijímání hovorů čím? Multifunkčním volantem, nebo displejem telefonu (rádia)
Navigace v telefonu mluví přes rádio? Uvidím něco z displeje telefonu na displeji rádia?
Passat Variant Kombi B6 2006 2,0 TDi Highline 125kW BMR
Passat Variant Kombi B5,5 2003 1,6 ALZ

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od ladaf »

Nejlepší je nedívat se na vše přes konfigurátor, ale sednout do Golfu v tebou požadované výbavě (třeba Highline) a vše si vyzkoušet a ochytat. Pak až to koupíš tak tě nepřekvapí žádný detail. Co se týče výbavy tak je z čeho vybírat nebo napiš co sis vybral a ostatní ti napíšou výhody/nevýhody případně doporučí co dalšího.

Adaptivní tempomat ber určitě pokud máš automat a nebo jezdíš hodně dálnice (ale bacha, má omezení a funguje jenom do 160km/h). Nicméné nelze ho používat v režimu normálního tempomatu, pouze adaptivní nebo nic.

Composition media:
- Můžeš přehrávat hudbu přes: USB, AUX, SD kartu nebo "Bluetooth audio" z mobilu (osobně používám SD nicméně přes Bluetooth audito z mobilu to taky jde, na displeji vidíš i co ti hraje z toho mobilu).
- Spárování s telefonem - máš tam Telefonní seznam, číst a psát SMS, vidíš historii volání (ne jenom volání přes rádio ale celá historie), má to na hlavní obrazovce telefonu 4 rychlé volby (kontakty)
- v kastlíku ve středovém panelu pod climatronikem je USB (pro přehrávání audia), dá se ním nabíjet i telefon ale má méne mA než když nabíjíš přes zapalovač. Pokud pustím Waze a nabíjím přes to USB, tak se mobil téměř nenabíjí.
- nevím co dalšího stojí za zmínku..
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

tomik94
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 11.10.2013 19:17

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od tomik94 »

Lapače nečistot :roll: Proč si někdo pořídí něco takovýho?

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od ladaf »

Já je nemám a musím uznat že na černé barvě vypadá bláto efektně :-D
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

jorbl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 09.08.2015 11:18

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od jorbl »

Marně sháním fotky Varianta se zástěrkama, protože o nich často uvažuju. Boky a kufr jsou jako prase (barva tungsten). Pokud to nevypadá úplně blbě, jdu do toho :)
Golf VII Variant TSI Obrázek

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od ladaf »

Vždy to bude vypadat blbě se zástěrkami, tady je myslím barva Limestone:
http://www.golfmk7.com/forums/attachmen ... 1447709760" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.golfmk7.com/forums/attachmen ... 1441036838" onclick="window.open(this.href);return false;

Myslím že jediná kde by to až tak nebilo do očí je černá, ale stejně bych si to tam asi nedal.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

jorbl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 09.08.2015 11:18

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od jorbl »

Super díky, to je Tungsten a nevypadá to vysloveně špatně :)
Golf VII Variant TSI Obrázek

Agent0019
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 05.06.2009 18:52

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od Agent0019 »

ladaf píše:Nejlepší je nedívat se na vše přes konfigurátor, ale sednout do Golfu v tebou požadované výbavě (třeba Highline) a vše si vyzkoušet a ochytat. Pak až to koupíš tak tě nepřekvapí žádný detail. Co se týče výbavy tak je z čeho vybírat nebo napiš co sis vybral a ostatní ti napíšou výhody/nevýhody případně doporučí co dalšího.

Adaptivní tempomat ber určitě pokud máš automat a nebo jezdíš hodně dálnice (ale bacha, má omezení a funguje jenom do 160km/h). Nicméné nelze ho používat v režimu normálního tempomatu, pouze adaptivní nebo nic.

Composition media:
- Můžeš přehrávat hudbu přes: USB, AUX, SD kartu nebo "Bluetooth audio" z mobilu (osobně používám SD nicméně přes Bluetooth audito z mobilu to taky jde, na displeji vidíš i co ti hraje z toho mobilu).
- Spárování s telefonem - máš tam Telefonní seznam, číst a psát SMS, vidíš historii volání (ne jenom volání přes rádio ale celá historie), má to na hlavní obrazovce telefonu 4 rychlé volby (kontakty)
- v kastlíku ve středovém panelu pod climatronikem je USB (pro přehrávání audia), dá se ním nabíjet i telefon ale má méne mA než když nabíjíš přes zapalovač. Pokud pustím Waze a nabíjím přes to USB, tak se mobil téměř nenabíjí.
- nevím co dalšího stojí za zmínku..
Chcem len doplniť k rádiu. Mám Lumiu 920 a 435 a na rádiu sa mi nezobrazujú SMS, pritom tatino má BlackBerry B10 a jemu SMS fungujú. Nefunguje s nimi ani MirrorLink (kvôli čomu idem čoskoro meniť za Samsung). Pri spárovaní s telefónom ide celá komunikácia cez bluetooth, čiže nie je podmienka byť s telefónmi pripojený cez USB.
Adaptívny tempomat mám tiež a celkom mi vyhovuje aj keď mám manuálnu prevodovku. Keď sa cez tempomat rozbieham, len nastavím rýchlosť a aj po preradení ostáva aktívna a auto ďalej zrýchľuje. Síce nefunguje pri brzdení až do nuly, ale okolo rýchlosti cca 25km/h sa mi auto rozpiští aby som už ja dobrzdil.
Touran 2.0TDI 110kW DSG 2019

bennyx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 17.09.2015 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od bennyx »

To jako čtete sms za jízdy jo?? Hmmm...
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI Pacific Blue

Agent0019
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 05.06.2009 18:52

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od Agent0019 »

Ja nie keďže mi ich nezobrazuje :D
Touran 2.0TDI 110kW DSG 2019

Uživatelský avatar
anti_bot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.02.2016 07:59

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od anti_bot »

bennyx píše:To jako čtete sms za jízdy jo?? Hmmm...
Nad tím jsem se taky pozastavoval...video přehrávat z důvodu bezpečnosti nelze, ale SMS do rádia šupnem...to se zas někdo vyznamenal :pleasantry:
Touran 5T1 HL 1,4 TSI DSG
Golf VII Variant ME 1,4 TSI - sold

Uživatelský avatar
bohumil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 09.01.2010 16:37
Bydliště: Srdce Vysočiny
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od bohumil »

tomik94 píše:Lapače nečistot :roll: Proč si někdo pořídí něco takovýho?
Jeden má auto na cestování a je to pro něj praktická věc, pro druhého je auto věc reprezentující jeho osobu.

První dá lapače nečistot, protože nechce vystavovat boky a prahy auta náporu vody z pískem, respektive nasolené břečky v zimě. Používá kola z výroby, protože pro provoz auta jsou konstruktéry určeny jako nejvýhodnější. Také barvu auta určuje podle její praktičnosti.

Ten druhý nemá lapače protože auto pak "dobře" nevypadá. Namontuje o 2" větší kola a širší pneumatiky. Drncá se pak po silnicích jak na trakaři, platí více za pohonné hmoty. Barvu má samozřejmě černou a je mu jedno, že klimatizace musí vydávat o 25% více energie, což stojí další peníze. No a po každém deštíku, když chce aby vypadalo dobře, jede na myčku.
Naposledy upravil(a) bohumil dne 29.04.2016 12:51, celkem upraveno 1 x.
Passat Variant Kombi B6 2006 2,0 TDi Highline 125kW BMR
Passat Variant Kombi B5,5 2003 1,6 ALZ

Uživatelský avatar
bohumil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 09.01.2010 16:37
Bydliště: Srdce Vysočiny
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od bohumil »

Auto už je objednané
Passat Variant Kombi B6 2006 2,0 TDi Highline 125kW BMR
Passat Variant Kombi B5,5 2003 1,6 ALZ

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od Olaf87 »

bohumil píše:
tomik94 píše:Lapače nečistot :roll: Proč si někdo pořídí něco takovýho?
Jeden má auto na cestování a je to pro něj praktická věc, pro druhého je auto věc reprezentující jeho osobu.

První dá lapače nečistot, protože nechce vystavovat boky a prahy auta náporu vody z pískem, respektive nasolené břečky v zimě. Používá kola z výroby, protože pro provoz auta jsou konstruktéry určeny jako nejvýhodnější. Také barvu auta určuje podle její praktičnosti.

Ten druhý nemá lapače protože auto pak "dobře" nevypadá. Namontuje o 2" větší kola a širší pneumatiky. Drncá se pak po silnicích jak na trakaři, platí více za pohonné hmoty. Barvu má samozřejmě černou a je mu jedno, že klimatizace musí vydávat o 25% více energie, což stojí další peníze. No a po každém deštíku, když chce aby vypadalo dobře, jede na myčku.
A to jsem třeba jááá :yahoo: :tongue: :tongue:
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Golf Sportsvan nebo Variant

Příspěvek od skacel99 »

Neboj,nejseš sám,je nás tu víc :laugh: Kola mám o 3" větší a skáču rád,protože se na měkkým podvozku nedá povozit 8)
Určitě bych si teda nevybral barvu podle náročnosti na funkci klimy :fool: Chtěl bych vidět ten výpočet zvýšení náročnosti o 25%

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“