Golf na operativní leasing

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Shiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 28.11.2007 17:22
Bydliště: Moravský Kras

Golf na operativní leasing

Příspěvek od Shiba »

Dovoluji si založit téma o pořízení Golfa na OL. Začal bych soupisem firem, které poskytují "akční operáky", zřejmě ve spolupráci s dovozcem a Škofinem (dnes VWFS).
Já se rozhodnul loni v srpnu skočit do akce na Golf GTD, DSG od CB-auto z Českých Budějovic na 13měsíců za opravdu výborných podmínek. V listopadu mi OL končí a tak již hledám kde a za kolik pořídit nástupce. Osobní zkušenost mám tedy s ČB auto a Šmucler a jeho šmuclerák (Plzeň).
Sleduji nabídku Barth-operák, Olfincar-operák, autošéf, Horejsek a pak takové ty srovnáváky naoperák, driveto, leasni.cz.

Budu rád za tipy. Také zkušenosti s optimální výší spoluúčasti. Já si připlatil na 1% a min.1000,-Kč. Uvítám zkušenosti s vrácením auta, či řešením závad a havárek během OL.
Díky.

fiddy24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 31.01.2011 19:34
Bydliště:

Re: Golf na operativní leasing

Příspěvek od fiddy24 »

Čus, jaké byli ty tvoje podmínky? Hodně jsem o operáku uvažoval.ale chci mít smlouvu právě max na rok. Jaké jsi měl omezení na km? A jiná další omezení? Co bylo pozitivní a co te štvalo?Co servis?

Uživatelský avatar
Shiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 28.11.2007 17:22
Bydliště: Moravský Kras

Re: Golf na operativní leasing

Příspěvek od Shiba »

Ahoj. Akce byla 5500,-Kč+DPH (jen na IČ). Cena za 2dveř. a spoluúčast 10%,min.10tis.
Nájezd 20000km/rok+volná hranice 5000km(neplatí se za přejetí. Až po přejetí je cena 6,-Kč/1km).
Já si připlatil lepší pojištění 1%,min.1000,-kč ze strachu, že mi někdo naškubne auto na parkovišti. Je zřejmé, že při 3-4 poškozeních v různých místech auta by se vždy platila spoluúčast. A i odcizení auta s cenovkou 710.000,- při spoluúčasti 10% tedy klidně 71.000,- by jednoho pěkně vyškolila. Do budoucna přemýšlím o 5%,min 5000,-spoluúčasti. Ta pojistka hodně mění měsíční splátku. Platím 6383,-+DPH/měsíčně.
Příště bych do auta na OL chtěl senzory Park pilot..
Nenaštvalo mě zatím nic. Auto je fantastický a cena za tak drahé auto také. Servis se neřeší. Díky Long life je po 30tis.km. A to já nemohu najet a po roce vracím. Bratr bral Tourana na 36měsíců a tam je vždy v ceně auta prodloužena záruka na 4r/80000km. A tak zajede kamkoli do VW na servis (nemusí do Šmuclera, kde jsem mu auto našel).
Přílohy
IMG_7519.PNG

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Golf na operativní leasing

Příspěvek od Pantani »

Shiba píše:Příště bych do auta na OL chtěl senzory Park pilot..
Pochopil jsem asi správně, že je to holobyt a 2dv. OK, nemám problém, člověk se uskromní pokud bude pro sebe jinak cítit výhody. Ale vyplatí se to opravdu? Za první rok možná (asi 75.000,-), protože nově koupený auto ztrácí z ceny nejvíc, ale pak se to musí překlopit, to není možný. V čem je to podle tebe vlastně výhodný?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

pavelll
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 17.08.2013 12:43

Re: Golf na operativní leasing

Příspěvek od pavelll »

žádná lízingovka není tvůj kamarád :laugh:

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Golf na operativní leasing

Příspěvek od skacel99 »

Je to dobrý v tom,že furt platíš,jezdíš v novým autě a nic neřešíš.
Dá se o tom operáku na stránkách VW Zjistit něco víc? Nic jsem tam nenašel. Zajímá mě,jak by vycházel třeba Golf Variant 2 litr nafta 4motion.

Uživatelský avatar
Shiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 28.11.2007 17:22
Bydliště: Moravský Kras

Re: Golf na operativní leasing

Příspěvek od Shiba »

Jj. Hledal jsem holobyt a proto jsem vzal GTD s DSG :wink:

Je fakt, že zaplatitelný OL je pouze na konkrétní auto v akci. Samozřejmě ti spočtou OL na jakoukoli výbavu, ale bude tomu odpovídat cena.
Zda se vyplatí si každý musí určit sám. Každý má jiné priority.

Uživatelský avatar
Shiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 28.11.2007 17:22
Bydliště: Moravský Kras

Re: Golf na operativní leasing

Příspěvek od Shiba »

skacel99 píše:Je to dobrý v tom,že furt platíš,jezdíš v novým autě a nic neřešíš.
Dá se o tom operáku na stránkách VW Zjistit něco víc? Nic jsem tam nenašel. Zajímá mě,jak by vycházel třeba Golf Variant 2 litr nafta 4motion.
Na stránkách Škofinu (VWFS) jsou OL strašně drahý. Mnohdy je splátka 2% z ceníkové ceny. A to je šílenství. Já hledám auta se splátkou cca 1% měsíčně z ceníkovky. Asi nej nabídka byla na 150k High line Golfy s DSG s 1,4 i 2,0tdi za 4990,-Kč+DPH.
Tvý auto si vyber v konfigurátoru a zašli Šmuclerovi, cb-auto a lokál dealerovi. Oni ti to spočtou. Ale takovýto "okrajový typ výbavy bude asi dražší. Byly Alltracky 2,0tdi za cca 9500,-+DPH..
https://www.naoperak.cz/operativni-leas ... tdi-110-kw
Přílohy
IMG_0217.PNG

fiddy24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 31.01.2011 19:34
Bydliště:

Re: Golf na operativní leasing

Příspěvek od fiddy24 »

Super, díky. popřemýšlím o tom ;)

Uživatelský avatar
Shiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 28.11.2007 17:22
Bydliště: Moravský Kras

Re: Golf na operativní leasing

Příspěvek od Shiba »

Rádo se stalo. Jen to chce opatrně počítat. A poctivě sečíst náklady na provoz auta v osobním vlastnictví. Člověk pak jen čumí, kolik za ty roky vydal peněz na díly, opravy, pojistky, silniční daň.. Pak OL najednou začíná dávat smysl.

Uživatelský avatar
Shiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 28.11.2007 17:22
Bydliště: Moravský Kras

Re: Golf na operativní leasing

Příspěvek od Shiba »

Jaro 2017 je poměrně skoupé na nabídku vybavených golfiků. S DSG převodovkou je jich minimum.
U autošéfa zbyl pouze golf GTI s manuálem.
Šmucler dnes nahodil High line 1,4 150k https://www.smucler.cz/smuclerak-nabidk ... hatchback/. Solidní, ale spojeno s výkupem vozu. To ne všem může vyhovovat..
Asi 15 golfů má v nabídce Olfin. Ovšem docela chaoticky. Chybí úrovně výbav, rozkliknete detail a je tam jiný vůz :-). Asi by to chtělo najmout někoho pečlivějšího.. Navíc základní kalkulace pouze s 10000km/rok. A ty motory jsou spíše do motorky ;-)

Gerhard Horejsek má delší dobu v nabídce 1,4 110kw(150k) s DSG.
Přílohy
IMG_0863.PNG

Uživatelský avatar
Shiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 28.11.2007 17:22
Bydliště: Moravský Kras

Re: Golf na operativní leasing

Příspěvek od Shiba »

Koukám, že CB-auto má vyprodáno. Golf hatchback i kombi jsou pryč. Tak snad nahodí novou nabídku. Jen by mohli dát alespoň Comfort line s r-line paketem. A to i podvozkem pliz ;-)
http://www.cb-auto.cz/nabidka/exkluzivn ... novy-golf/
Přílohy
IMG_1122.PNG
IMG_1123.PNG

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Golf na operativní leasing

Příspěvek od Pantani »

Shiba píše:Rádo se stalo. Jen to chce opatrně počítat. A poctivě sečíst náklady na provoz auta v osobním vlastnictví. Člověk pak jen čumí, kolik za ty roky vydal peněz na díly, opravy, pojistky, silniční daň.. Pak OL najednou začíná dávat smysl.
A ty to chápeš jako že se to vyplatí finančně (nebo že je to aspoň stejný) nebo do toho jdeš čistě z důvodů pohodlnějšího života a proto že si můžeš dovolit dávat 6.000,- měsíčně bokem?
Pokud máš pocit, že se to vyplatí finančně, tak začnu taky počítat. A poctivě. A třeba dojdu do stádia, že to začnu vyhledávat taky :-)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Golf na operativní leasing

Příspěvek od skacel99 »

Tak ono hlavně pouze jezdíš furt v novým autě a nic neřešíš. Pokud člověk fakt najede těch 20 tis. ročně tak je to určitě zajímavá varianta. Neservisuješ,nekupuješ zimáky,neplatíš pojištění,jenom tam liješ naftu/benzín. Když to auto navíc dokáže využívat víc lidí,tak je to asi ideál

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Golf na operativní leasing

Příspěvek od bedrich666 »

My mame Pasika na operak a super :D Odecteme si DPH, cely to jde do nakladu, clovek se nevyda z penez atp. :D

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“