Nastupování do auta

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Nastupování do auta

Příspěvek od fkabl »

Dovolím si trochu vážný-nevážný podnět, postřeh a možná i dotaz. Každým otevřením a hlavně nastoupením do nového GVII
si uvědomím, jak moc mi chybí páka klasické ruční brzdy předchozího auta. Ne při jízdě, ale při nastupování. Nemám se totiž
o co přidržet, zapřít a lehce nadzvednout při zaujímání ideální polohy za volantem :) Opravdu. Taková blbost, která by mě nikdy
nenapadla. Zapírám se teď tedy o levé (zvýšené) boční vedení spolujezdcova sedadla. Po 3 měsících a 4 tis. km už ale na něm
začínám pozorovat lehké náznaky používání a opotřebení. Hledám tedy nějaké jiné praktické řešení. Jsem jediný, komu taková
blbina komplikuje spokojené každodenní užívání auta?

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastupování do auta

Příspěvek od sirdo »

whaaat? nepoznam cloveka co na nastupovanie do auta potrebuje ako pomocnu barlicku paku rucnej brzdy. ty si fakt endemit :D (PEACE)...

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Nastupování do auta

Příspěvek od fkabl »

Už jsem reagoval vedle u bratou na tatranskom fóre...
:D Souhlasím...občas si říkám...seš ty vůbec normální?
Na odlehčení, ale dobrý postřeh, ne?
Smutné je, že mi ta páka, jako takové madýlko, fakt chybí :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastupování do auta

Příspěvek od sirdo »

tak si si mal kupit faceliftovanu Octaviu III, tej "rucku" vratili naspat alebo si nechat upravit auto pre TZP (vid obrazok)...
Přílohy
madlo-4-1024x681.jpg

Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Re: Nastupování do auta

Příspěvek od Gašpo »

Ručná brzda ako madlo? :taunt:
Tak to fakt čumím, s tým som sa ešte nestretol, ale ak máte nejaký telesný problém, dokážem pochopiť.
Mne zase vadí príliš krátka opierka pod lakeť. Mám ju dopredu úplne nadoraz a ešte by som uvítal keby bola o pár cm dlhšia. V Passate, ktorý sme mali predtým to bolo akurátne, ani sa nemusela vyťahovať, neviem prečo má Golf takú krátku. Asi zase nejaký dobroserský úmysel, prinútiť držať obe ruky na volante.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Nastupování do auta

Příspěvek od fkabl »

Řešení simply clever :D

Tušil jsem, že pobavím a podpořím lidovou tvořivost :wink:

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Nastupování do auta

Příspěvek od juro111 »

Tak nad týmto som sa ešte fakt nezamýšľal, ale nestačí ti oprieť sa rukou o tie plasty v strede ako sú miesta na nápoje? Alebo o lakťovú opierku?
Mne zasa vadí to, že pri nastupovaní je tam málo miesta medzi sedadlom a volantom. Som totiž trocha menší a musím mať sedačku dosť vpredu a aj trocha vyššie. Tým mi tam neostáva dosť miesta a pri nastupovaní aj vystupovaní mi zavadzia volant. Dokonca už som si ho aj trocha oškrel nejakým zipsom na bunde. Tak isto bočnice sú vysoké, čo mi zavadzia hlavne pri vystupovaní. Ale žeby mi pri tom pomohla ručná brzda, tak to ma fakt nikdy nenapadlo :D

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“