VW Golf 1.5 TSi - homologace

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

VW Golf 1.5 TSi - homologace

Příspěvek od Sebasten »

Ahoj klubáci,

snad již brzo se stanu hrdým majitelem VW Golf 1.5 TSI 96Kw Maraton Ed., bohužel však mi bylo sděleno, že vozidlo již bylo vyrobeno, ale stále čeká na homologaci.

Máte k tomu někdo nějaké info nebo také čekáte na auto ? :)

Zjistil jsem, že je to kvůli novým emisním limitů od 1.9. a podle stránek ADACu by tento Golf měl dostat homologaci cca 18.10., tak snad.. :)

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: VW Golf 1.5 TSI - homologace

Příspěvek od Pitrsman747 »

Za mě, 96kW varianta je stejná jako 81kW 1.0Tsi, mám to odzkoušeno. U plně naloženého Varianta tam je malé plus (96kW) ale nic moc významného.
Jinak odpověď na tvou otázku:

Kód: Vybrat vše

http://www.auto.cz/emise-se-zprisnuji-auta-chybeji-kde-jsou-auta-123792
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Re: VW Golf 1.5 TSI - homologace

Příspěvek od Sebasten »

V obou autech jsem jel dvakrát a i když platí o litru to, co se říká obecně - je "agresivní", jde za plynem atd., tak prostě to, že ze současné 1.2 TSI čtyřválec půjdu do třívalce litru, velikosti Golfa, to opravdu ne. Jinak 96 kw nejede nějak brutálně, ale ten objem tam je znát. Za mě dobrý kompromis, kdy prostě tříválec nechci a 150k je zase zbytečně moc :)

Jinak jojo - za vším jsou bohužel emise.

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: VW Golf 1.5 TSI - homologace

Příspěvek od Pitrsman747 »

Tak ta 110kW varianta není zase nějaká raketa, ono je to spíš hodně znát když jedeš po dálnici, ta 6 je taková v 130kmh lepší jak u toho tříhrnku, kdo ale na dálnici nejezdí, tomu bych klidně ten tříválec doporučil. :wink:
Sice bych asi taky tříhrnek nechtěl ale jen jsem chtěl říci že to výkonově není nějak slavné ale osobně bych asi bral taky 4 válec, ze zvyku. :)
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Re: VW Golf 1.5 TSI - homologace

Příspěvek od Sebasten »

Přesně tak, jel jsem v 1.0 TSI a byl jsem velmi překvapen jak to dobře jede - což píšou a říkají všichni. Pak jsem jel v 96Kw verzi - nemáto takový ten výbuch, ale spíše to tak nenuceně tlačí a je tam prostě znát ten objem a určitý výkon navíc, kdy se to auto tolik netrápí.

Jinak do tříválce bych asi nešel i z principu, prostě když auto v úrovni Golfa, tak nějaký alespoň trochu "pořádný" motor. Ale to si musí každý rozhodnout sám :)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“