Golf 7 R-line - skúsenosti

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Golf 7 R-line - skúsenosti

Příspěvek od Shorty »

Máš volbu profilu? Pokud ne, tak si nech přes diagnostiku dát dynamický servo a vono to celkem pomůže. Plus neprěfukuj gumy. Z továrny jsem tam měl přes 3bary
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Golf 7 R-line - skúsenosti

Příspěvek od Pitrsman747 »

Myslíš volba profilu jízdy? To asi nemám, mám obyč comfortline + maraton edition a je tam paket zrcátka, nic víc. S těma kolama, když jsem měl letní tak na nich to zase až tak hrozný nebylo, 17" dijon, nafouknuté jsem to měl na 2.5.
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Golf 7 R-line - skúsenosti

Příspěvek od Shorty »

Jj ten čudl nalevo od řadičky s nápisem Mode. A v základu maratónce to určitě neni, ale to nastavení je tam někde schovaný a teoreticky dosažitelní přes VCDS, jelikož se to dá dodatečně za prachy aktivovat jen pomocí kódu.

Jasně, na letních 17 coulech se to chová lépe než co mám na zimu 16', kde jsem ještě udělal chybu a koupil italský zimní pneumatiky. Mě teda ve fabrice dost přefoukly už tak dost tvrdý Turanzy, takže první cesta po přezutí byla slušná mlátička. Ale tu adaptaci serva zkus, mě to teda pomohlo...
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Premulus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.01.2011 09:46
Bydliště: Praha

Re: Golf 7 R-line - skúsenosti

Příspěvek od Premulus »

Mám 1.4 92Kw R-line v CL hned začátkem po faceliftu a jak progresivní řízení, tak aktivní dif. má. Oproti standartnímu golfu má už v základu i tužší podvozek (dcc nemám a hádalům můžu poslat výpis PR kódů).
Co se týče příplatkového podvozku bez dcc oproti standartu u R-line je ten, že je na víc snížený (z hlavy bych kecal o kolik). Mám ho na základních 17" a naprostá spokojenost.
Co se týce řízení a dif., tak jejich funkčnost je při rychlé jízdě opravdu znát.
Co se týče diskuze jestli R-line / maraton ed.: záleží co kdo chce. Chceš elektroniku a asystenty vol maraton.
Chceš si občas zablbnout vol R-line. R-line rozhodně není jen opti paket, jak pár "zasvěcenců" tvrdí a podle mě za ty peníze rozhodně stojí.
Na normální ježdení (mám to cca 50 = město zbytek po okreskách a dálnicích tak na půl) 96Kw bohatě stačí. Na okreskách po pár rychlých kilometrech člověk zjistí, že motor za podvozkem hodně zaostává. Podvozek by lidně 100k navíc na motoru snesl. Jenže to už se dostáváme do teritoria GTI a to je jiný příběh (i finančně). Škoda že přestali dělat 1.8tsi, ta by s r-linem byla idealní kombinace.
Naposledy upravil(a) Premulus dne 08.02.2019 16:03, celkem upraveno 1 x.
2017 Golf 7.5 1.4tsi R-line

Uživatelský avatar
GTI4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 15.04.2009 01:59

Re: Golf 7 R-line - skúsenosti

Příspěvek od GTI4 »

To Premulus: Nechci ti brát iluze a je super, že jsi s autem spokojený, ale já mám taky G7 FL R-line (2017) a tvrdím, že jde jen o optický paket. Skládá se ze dvou paketu, Exteriér a Interiér.
R-line Exteriér obsahuje:
-jiný přední nárazník
-logo v masce
-logo na předním blatníku
-prahy
-spoiler + aeroblendy na 5. dveřích
-difuzor v zadním nárazníku
R-line Interiér:
-černý strop a sloupky
-sportovní multifunkční volant
-nerez pedály a prahy
-dekor lišty Dark Diamond Flag
-sportovní sedadla s logem

Motor, podvozek, řízení jsou shodné se standard Golfem. Sportovní podvozek snížený o 15mm + progresivní řízení jsou součástí R-line Sportpaketu a ten je a byl za příplatek (1600,-Kč) a lze ho dokoupit třeba i k MaratonEdition, je podmíněn zatmavením zadních skel. Progresivní řízení bez sportovního sníženého podvozku nelze.
Nevím co přesně myslíš “aktivním dif”, všechny G7 mají uzávěrku XDS, VAQ má až GTI Performance a v 1,4TSI opravdu není.
Přílohy
BDE255AA-688A-4B74-BEA0-3EB932FD1DD3.jpeg
VW Golf VII FL Variant 1,4 TSI R-line HL
VW Golf VII Variant 1,4 TGI
VW Golf VI 1,2 TSI
VW Golf VI Variant 1,6 TDI
VW Golf IV 1,8T GTI

Uživatelský avatar
Premulus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.01.2011 09:46
Bydliště: Praha

Re: Golf 7 R-line - skúsenosti

Příspěvek od Premulus »

V příloze posílám komplet výbavu mého auta..... vidím servotronik, XDS a přední stabik s PR kódem a označením audi TTS (když se kouknu do etky, vidím ještě další tři. Ehm, proč to označení a tolik variant, že by tento byl pro tyto motorizace tužší????)...
Pro zajímavost by mohl někdo dát komplet výpis základní CL, pro porovnání třeba ještě pružin, tlumičů....
XDS nyní má i CL, ale rozhodně tam bez příplatku nevidím servotronic....
Takže asi tak...
Přílohy
DSC_0750.JPG
DSC_0751.JPG
DSC_0752.JPG
DSC_0753.JPG
DSC_0754.JPG
2017 Golf 7.5 1.4tsi R-line

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Golf 7 R-line - skúsenosti

Příspěvek od Pantani »

Podvozky se budou lišit v použitých dílech - snížený podvozky (tzv. "sportovní") mají jiný díly, obyčejný podvozky mají jiný díly, dieslový auta mají jiný díly, elektrický taky. Věřím, že se stejně tak může i rozlišovat Rline/ne-Rline.
Kdysi jsem se na to ptal ve VW, protože jsem se zajímal o možnost zbavení se svýho "sportovního" podvozku. Pán ze servisu mě ujistil o tom, že by ani nevěděli, co tam dát, protože defacto každý auto je jiný a jsou na něm jiný schválený díly. On mi prej objedná podvozek, ale jemu to vyjede podvozek pro moje auto a alternativy, který tam měl, nevěděl, který patřej ke kterýmu autu - jestli k dieslu nebo k benzínu nebo sportovnímu dieslu nebo sportovnímu benzínu atd. On prostě jen viděl čísla dílů bez souvztažnosti ke konkrétním modelům a specifikaci. Na mý auto bylo v systému asi 5 různých tlumičů. To jen pro příklad.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
GTI4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 15.04.2009 01:59

Re: Golf 7 R-line - skúsenosti

Příspěvek od GTI4 »

Premulus píše:V příloze posílám komplet výbavu mého auta..... vidím servotronik, XDS a přední stabik s PR kódem a označením audi TTS (když se kouknu do etky, vidím ještě další tři. Ehm, proč to označení a tolik variant, že by tento byl pro tyto motorizace tužší????)...
Pro zajímavost by mohl někdo dát komplet výpis základní CL, pro porovnání třeba ještě pružin, tlumičů....
XDS nyní má i CL, ale rozhodně tam bez příplatku nevidím servotronic....
Takže asi tak...
Takže platí co jsem už napsal, R-line výbava je jen vzhledová změna, do motoru, podvozku, řízení se nezasahuje. Za sportovní podvozek snížený o 15mm se i v R-line připlácí, tedy není tam automaticky. Další možností je připlatit si sportovní podvozek s progresivním řízením= R-line Sportpaket.
Znovu, Servotronic=posilovač řízení s proměnlivým účinkem a uzávěrka XDS jsou seriová výbava bez příplatku u všech G7. Pleteš si posilovač řízení a progresivní řízení. Pokud máš progresivní řízení uděláš ze středové polohy do max. rejdu 1 otáčku, u standardního řízení je to 1,5 otáčky (viz obrázky na 1.stránce).
Nemám potřebu ti něco nutit, otevři si web vw a nastuj si co jednotlivé výbavy obsahují. R-line obsahuje jen to co jsem psal dřív, nic víc.
VW Golf VII FL Variant 1,4 TSI R-line HL
VW Golf VII Variant 1,4 TGI
VW Golf VI 1,2 TSI
VW Golf VI Variant 1,6 TDI
VW Golf IV 1,8T GTI

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Golf 7 R-line - skúsenosti

Příspěvek od srotty »

GTI4 má pravdu. Máš standartního golfa s vylepšeným vzhledem.

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Golf 7 R-line - skúsenosti

Příspěvek od r@pid »



On zil v peknom sne, a vy mu ho takto nicite...

Uživatelský avatar
Premulus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.01.2011 09:46
Bydliště: Praha

Re: Golf 7 R-line - skúsenosti

Příspěvek od Premulus »

To není o snu a bylo to očekáváno. Stejně jako dávná debata u Octavia a výhodnosti ceny tažného z originálu. Co není podrobně vypsáno to, dle "odborníků" na fórech, neexistuje.....
A má voba byla jasná (na GTI jsem prostě neměl), dal jsem přednost vzhedu a dalším drobnostem (jako třeba černý interier se sedačkama atd. tomu co vlastně není..) před pomocníkama pro ty, co neřídí, nevěnují se řízení nebo to prostě neumí....
Protože asystent hlídání pruhů, čtení dopravních značek a podobné kraviny jsou podle mě jen pro ty, co buď neumí řídit, nebo prostě víc čumí do tel. než se věnují řízení a za mě vyhozené peníze....
Jo a že je třeba maraton ed. v poměru cena/výba výhodnější? Ano, ale znamená to, že kdo si ho nekoupí dělá chybu a musíme ho mít všichni???

To, že nemám GTI vím. V rámci mého rozpočtu mám co jsem chtěl a rozhodně si spokojenost nenechám zkazit.
2017 Golf 7.5 1.4tsi R-line

Uživatelský avatar
PetrAT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 16.07.2014 08:16
Bydliště: Beskydy

Re: Golf 7 R-line - skúsenosti

Příspěvek od PetrAT »

Premulus : můžeš si v meničku měnit odezvu posilovače řízení ?

Uživatelský avatar
Premulus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.01.2011 09:46
Bydliště: Praha

Re: Golf 7 R-line - skúsenosti

Příspěvek od Premulus »

Ano mám a změna na na dynamic byla prvni věc, co jsem udělal.
2017 Golf 7.5 1.4tsi R-line

Uživatelský avatar
PetrAT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 16.07.2014 08:16
Bydliště: Beskydy

Re: Golf 7 R-line - skúsenosti

Příspěvek od PetrAT »

R-line to má v základu ? A nebo si za tu volbu musíš připlatit ?

Uživatelský avatar
Premulus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.01.2011 09:46
Bydliště: Praha

Re: Golf 7 R-line - skúsenosti

Příspěvek od Premulus »

Nevím jak teď, mam rok 2017 a je tam, nicmene se tu od odborniku dozvim, ze to tam urcite nemam... .Jinak na konfiguratoru je psano ve standartni vybave posilovac s proměnným účinkem. Jake to je nevim
Naposledy upravil(a) Premulus dne 11.02.2019 10:19, celkem upraveno 1 x.
2017 Golf 7.5 1.4tsi R-line

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“