>>ČTI!___NÁVOD na chování v sekci, náměty+stížnosti___ČTI!<<

1997 - 2006

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Pravidla fóra
Vítejte v sekci Golf IV / Bora. Pokud jste tu poprvé, přečtěte si prosím Návod na používáni. Dříve než založíte nové téma, projděte si téma Často kladené otázky - FAQ, případně zkuste vyhledávání
Uživatelský avatar
crossic
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dubí

>>ČTI!___NÁVOD na chování v sekci, náměty+stížnosti___ČTI!<<

Příspěvek od crossic »

PŘÁTELÉ, KAMARÁDI, PŘÍZNIVCI VW Golf IV a VW BORA

Vítáme Vás srdečně v této sekci zaměřené na etalon nižší střední střídy 4té generace a od něho odvozený sedan. Tuto sekci vytváříte právě Vy, majitelé těchto výjimečných vozů, nechť se Vám zde líbí a prosím pozorně si přečtěte následující řádky! Zabere Vám to pár minut, ale v budoucnu ušetří spoustu času, hledání a tápání.
_______________________________________________________________________________________________________________________________

NÁVOD NA POUŽÍVÁNÍ FÓRA

Zde je návod, jak si zjednodušit a zpříjemnit používání fóra a psaní příspěvků. Pokud se jím budeme řídit, pomůžeme tím v naší sekci snadněji udržovat pořádek a přehlednost, ušetříme si spoustu času a zjednodušíme si vyhledávání důležitých informací o našich mazlících.

Při psaní příspěvků nepoužívejte neslušné, hrubé, sexuálně orientované, nenávistné, výhružné, urážející a jinak zákonně i morálně nepřijatelné texty a chování. Takovéto příspěvky budou smazány, změněny, přesunuty, popř. zamknuty nebo dojde ke smazání celého tématu. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti napsat nelze, dejte místo jednoho nebo více písmenek ve slově hvězdičku :!:


1. KDY NEZAKLÁDAT NOVÉ TÉMA
Pokud jste tu noví nebo tušíte, že se v naší sekci problém, který Vás pálí už řešil, nezakládejte nové téma, ale pomocí funkce VYHLEDÁVÁNÍ http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ile=search zalistujte ve starších tématech a najděte to správné nebo prolistujte téma FAQ http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... opic&t=176 , kde se nachází spousta dobrých rad. Pokud najdete odpovídající téma, ale nebude v něm konkrétní odpověď na Váš dotaz, pak do tohoto tématu napište Váš dotaz.
(Předejdete tím neustálému zakládání stejných témat, ve kterých se řeší pořád stejné věci dokola.)
Pro témata přímo nesouvisející s GIV/Bora použijte prosím příslušnou sekci. Např: Pokud chcete prodat/koupit, použijte sekcí Bazaru!
(Předejdete tím zakládání zbytečných témat, mezi kterými by se Vám pak těžko vyhledávala ta důležitá, kvůli kterým toto fórum máme.)
Pokud už založíte téma, na které dostanete odpověď ve formě odkazu na téma které jste nenašli nebo téma založíte náhodou prosím doplňte název tématu pomocí tlačítka „Upravit“ o slovo „SMAZAT“

2. KDY ZALOŽIT NOVÉ TÉMA

Pokud se Váš dotaz netýká tématu ve kterém se nacházíte, vyhledejte příslušné téma. Pokud je nenajdete, založte nové téma a napište Váš dotaz tam, ale určitě nepište Váš dotaz do tématu s nímž nesouvisí. Znehodnocovali byste tak téma, které bylo založeno pro jiný účel.
(Předejdete tím míchání informací v jednom tématu a zajistíte tak, že Vaše informace rady a dotazy budou vždy, nalezeny tím kdo je potřebuje.)

3. JAK ZVOLIT NÁZEV (PŘEDMĚT) TÉMATU
Nové téma vždy nazývejte tak, aby z názvu bylo patrné, o co v něm jde. Nejlépe téma a k tomu upřesnění. Např.:
„Světlo - jak vyměním žárovku?“
„Dálka - jak poznám frekvenci DO?“
Nikdy nenazývejte témata např.:
„Kde je chyba“ nebo „Pomoc: prosím poraďte“.
Do názvu (předmětu) tématu se toho vejde docela dost, tak toho využívejte, ale zase se vyvarujte nadměrného používání vykřičníků, otazníků a jiných zvýraznění.
(Pomůžete tím ostatním najít důležité informace, které by pod nejasným nebo nesouvisejícím názvem neměli šanci najít, a zbytečně by zakládali další stejná opakující se témata.)

4. JAK SMAZAT VLASTNÍ PŘÍSPĚVEK
Pokud se Vám podařilo odeslat příspěvek omylem nebo chcete svůj vlastní příspěvek z jakýchkoliv důvodů smazat, do té doby, dokud je tento příspěvek vložen jako poslední, tak můžete učinit tlačítkem „X“ vpravo nahoře v daném příspěvku. Pokud už byl za Váš příspěvek vložen další, napište SZ některému z moderátorů a ti Vám jej smažou.

5. JAK OPRAVIT NEBO DOPLNIT VLASTNÍ PŘÍSPĚVEK
Pokud jste zjistili, že jste ve Vašem právě odeslaném příspěvku udělali chybu nebo do něj něco zapomněli napsat, nepište nový příspěvek, ale opravte ten původní tlačítkem „Upravit“ vpravo nahoře v příspěvku. V zamknutém tématu nelze příspěvky dále upravovat.
(Předejdete tím zbytečnému natahování témat téměř prázdnými příspěvky o 2 nebo 3 slovech).

6. POUŽÍVÁNÍ TLAČÍTKA "CITOVAT"
Tlačítko citovat použijte pokud chcete odpovídat na konkrétní příspěvek jiného uživatele ze starších předchozích stran. Napíšete-li odpověď rovnou (bez tlačítka „Citovat“), automaticky se tím rozumí, že odpovídáte na poslední vložený příspěvek.
Chcete-li Váš příspěvek adresovat konkrétnímu uživateli, ale ne v souvislosti s jeho předchozími příspěvky, nepoužívejte tlačítko „Citovat“, ale velkým písmem, případně tučně napište na začátek Vaší odpovědi komu ji adresujete. Takto můžete odpovídat v jednom příspěvku i více lidem najednou. Např.:
„TO PIŠTA: Jsi borec
TO PATPER: Jsi ještě větší borec
TO KAZBIČ: Jsi největší borec, co znám“
(Předejdete tím zbytečnému natahování témat opakováním předešlých příspěvků a vkládáním několika téměř prázdných příspěvků za sebou.)

7. NAHRÁVÁNÍ FOTOGRAFIÍ A JINÝCH SOUBORŮ DO PŘÍSPĚVKU
Pro nahrání fotografie či jiného souboru do příspěvku je nutné použít ne rychlou, ale plnohodnotnou odpověď. Pod posledním příspěvkem klikněte na tlačítko „Zaslat odpověď“ a dole do formuláře pro vkládání souborů tlačítkem „Procházet“ vyberte fotku či soubor ve Vašem počítači, případně do příslušného políčka napište komentář a klikněte na tlačítko odeslat. Do jednoho příspěvku můžete vložit až 10 fotografií. Po vložení první fotografie klikněte místo „Odeslat“ na tlačítko „Připojit“ soubor a po jeho načtení se Vám zobrazí okénko pro vložení další fotografie a takto pořád dokola. Teprve po načtení poslední fotografie klikněte na „Odeslat“.
(Předejdete tím posílání každé fotografie ve zvláštním příspěvku, čímž ušetříte místo na stránce a spoustu času s jejich odesíláním.)

8. POSÍLÁNÍ SZ
Takzvané soukromé zprávy se jak už název napovídá používají při komunikaci právě s jedním členem, kterého chcete kontaktovat z nějakého důvodu a nechcete problematiku rozebírat „veřejně“ na foru. Stačí jen kliknout v nabídkové liště na ikonu „Soukromé zprávy“ dál už na to přijdete sami nebo pod příspěvkem člena, kterému píšete kliknout na tlačítko „SZ“.
________________________________________________________________________________________________________________________________

Pokud byste si s čímkoli nevěděli rady nebo máte problémy, dotazy, nápady, žádosti o smazání, přesuny apod. neváhejte kontaktovat moderátory sekce dle svého uvážení v SZ nebo v tomto tématu.

Děkujeme všem za spolupráci, moderátoři sekce GIV/BORA




Tento návod byl převzat ze sekce Sharan ©Shemik a následně upraven by Toxyz, děkujeme
VW CC snowflake TDi 176HP 389Nm DSG

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Příspěvek od vtuni »

crossic napsal: Pánové a dámy už mě opravdu děsně vytáčí to jak se zde stále dokola opakují stejné věci, proto na vás opět naléhám, abyste používaly vyhledávač a ne Tomma jako vyhledávací stroj místo vaší lenosti. Od teď budou veškerá témata tohoto typu nemilosrdně mazána. :evil: :evil: :evil:
plně souhlasím... je tu alespon 20% témat kdy někdo položí dotaz a na dotaz mu Tomm odpoví odkazem.
viz téma o xenonech kdy jsme s pelou ani né před měsícem popsali asi osm stránek ohledně předělání xenonů, naklápění na kolečko a naklápění na čidla :evil: :evil: :evil:
a už je to tu zase...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Nalim »

Nekdy je to hledani drina,ale je pravda,ze kdyz to je o 3radky nize,tak to uz je drzost se znovu zeptat.Je hledani pouzivam casto,ale nekdy se musim zeptat. :cry:
Ale jsme tu dobra parta a radime si vcelku dobre. :lol:

Uživatelský avatar
VWoods
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Chování v této sekci - VŠICHNI ČTĚTE

Příspěvek od VWoods »

crossic píše:Pánové a dámy už mě opravdu děsně vytáčí to jak se zde stále dokola opakují stejné věci, proto na vás opět naléhám, abyste používaly vyhledávač a ne Tomma jako vyhledávací stroj místo vaší lenosti. Od teď budou veškerá témata tohoto typu nemilosrdně mazána. :evil: :evil: :evil:
V zásadě taky souhlasím, ale myslím, že moderátoři by jeko zkušení uživatelé měli jít příkladem - viz. Nalim a jeho stěrače.... Nalim sice píše, že to nemohl najít a já to beru, ale aby tím pak neargumentoval každý. A myslím, že by bylo lepší takové téma jen zamknout, než mazat.

To Crossic: Trysky se píše tvrdé Y :!:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Chování v této sekci - VŠICHNI ČTĚTE

Příspěvek od Tomm »

VWoods píše:
crossic píše:Pánové a dámy už mě opravdu děsně vytáčí to jak se zde stále dokola opakují stejné věci, proto na vás opět naléhám, abyste používaly vyhledávač a ne Tomma jako vyhledávací stroj místo vaší lenosti. Od teď budou veškerá témata tohoto typu nemilosrdně mazána. :evil: :evil: :evil:
V zásadě taky souhlasím, ale myslím, že moderátoři by jeko zkušení uživatelé měli jít příkladem - viz. Nalim a jeho stěrače.... Nalim sice píše, že to nemohl najít a já to beru, ale aby tím pak neargumentoval každý. A myslím, že by bylo lepší takové téma jen zamknout, než mazat.

To Crossic: Trysky se píše tvrdé Y :!:
No jo, ale kdyz to tema jen zamknes bez odpovedi tak ses za nejvetsi <-> na svete :roll: (aspon soude podle chovani uzivatelu). A nedej boze tam napsat "najdi si to, resilo se to nedavno"...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Tomm píše:Posledni dobou mi zacina prbyvat SZ s dotazem jak sundat brzdy, jak rozdelat zamek, dvere, tapec, jak vymenit komfortku a spousta dalsich. Prumerne tak 4 za den (tj. 30 za tyden, za mesic si to spocitejte sami) :roll:

To ze jsem moderator v teto sekci neznamena ze jsem osobni asistent a radce pro kazdyho kdo mi napise!

(V 90% je to tu uz vsechno nekolikrat rozebrane)

:arrow: Pokud mate dotaz k necemu na clubu tak klidne napiste, ale upozornuju ze na technicke dotazy tykajici se aut NEODPOVIDAM :!: Nemam na to cas, jiz takto venuju clubu mnoho meho volneho casu..

Stejne tak mi prijde nelogicke posilat zpravu: "jsi tu?" Pokud neco chcete, napiste to rovnou..
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
VWoods
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Chování v této sekci - VŠICHNI ČTĚTE

Příspěvek od VWoods »

Tomm píše:No jo, ale kdyz to tema jen zamknes bez odpovedi tak ses za nejvetsi <-> na svete :roll: (aspon soude podle chovani uzivatelu). A nedej boze tam napsat "najdi si to, resilo se to nedavno"...
No spíš jsem to myslel takto: příjde sem na klub někdo nový a má problém nebo se chce na něco zeptat a nemá ani páru o tom, že se to tady už 10x předtím řešilo a o vyhledávání taky nemusí vědět. Ty mu to bez vysvětlení smázneš a on si asi pomyslí, co jsme to za ... Proto si myslím je lepší tam napsat, že to tady už je, ať se snaží a zamknout to. Ale ber to jen jako příspěvek k tématu.

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Chování v této sekci - VŠICHNI ČTĚTE

Příspěvek od Nalim »

VWoods píše:
crossic píše:Pánové a dámy už mě opravdu děsně vytáčí to jak se zde stále dokola opakují stejné věci, proto na vás opět naléhám, abyste používaly vyhledávač a ne Tomma jako vyhledávací stroj místo vaší lenosti. Od teď budou veškerá témata tohoto typu nemilosrdně mazána. :evil: :evil: :evil:
V zásadě taky souhlasím, ale myslím, že moderátoři by jeko zkušení uživatelé měli jít příkladem - viz. Nalim a jeho stěrače.... Nalim sice píše, že to nemohl najít a já to beru, ale aby tím pak neargumentoval každý. A myslím, že by bylo lepší takové téma jen zamknout, než mazat.

To Crossic: Trysky se píše tvrdé Y :!:
No ja to opravdu nemohl najit..a najdu dalsich milion veci na ktere se nemusim ptat.A myslim,ze je blbost to mazat.Ja bych to ani nezamykal.Nekdy se v tematu proberou i jine veci,ktere te zrovna napadnou a zas kvuli tomu nemusis zakladat dalsi tema.To,ze ti nekdo poradi nekdy neznamena,ze to je ta nejlepsi cesta.Kazdy ma svuj styl a je dobre si vybrat co ti zrovna vyhovuje.Nekdo vec rozebere a nekdo to necha na aute a treba to promaze.

Nezakladam temata zbytecne...snad...ale opravdu jsem to tam prehledl....a to PDFefko mi neslo. :cry:

Jeste dodam,ze vyhledavac najde nejake temata,ale neznamena,ze to co potrebujes je zrovna v tom tematu.Nekdy se musis prolouskat 13 strankymi a to je nekdy fuska a neni jistota jestli to tam najdes.

Ok priste budu duslednejsi a budu vice hledat.Vsem se omlouvam....cinim pokani :lol:

Uživatelský avatar
crossic
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dubí

Příspěvek od crossic »

Jak říkám dobrota moderátptů se tu zkoušela doooost dlouho, ale jak vidno se neosvědčila...nastupuje tu tvrdší ruka...žádné zamykání, žádné hledání za někoho, prostě se bude mazat, pže by se tu moderátoři uledali k smrti - a proč?? Protože je někdo jinej línej :evil: :evil: :evil:
VW CC snowflake TDi 176HP 389Nm DSG

Uživatelský avatar
Koudelnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koudelnik »

Zdar, je pravdou, ze temata se obcas opakuji a resi a vyresi se problem identickym zpusobem jako 5x predtim v jinym vlaknu, ALE !!!
1. Vyhledavani neni uplne nejlepsi (napr. ted resim problem se servo cerpadlem, po vyhledani slova SERVO ve vyhledavaci vyskoci dve temata mimo misu, takze jak to resit dal? )

2. Kazdy neni moderator a nema v hlave to, ze se prislusny problem propiral na foru uz nekolikrat a kdyz se setka s vysledkem uvedenym v bodu 1, tak mu prijde nejjednodusi zalozit novy tema.

3. Kazdy problem se da resit nekolika ruznymi zpusoby. 3x se stejny problem vyresi stejne, ale poctvrte si staronove tema precte nekdo, kdo prijde napr. s lepsim resenim (protoze tu proste brouzdame a cteme vetsinou temata 3-4 listy dozadu).

Takze shrnuti:
Jako upozorneni na chovani v ruznych sekcich je tenhle prispevek super, kazdej si na to vzpomene, kdyz bude zakladat tema a jeste jednou zkusi sehnat co nejvic informaci za pomoci svy inteligence, aby nezadiral moderatory a temata se kazdy tyden neduplikovaly.
Mazani prispevku bez jakehokoliv komentare je nestastne reseni(jakakoli informace autorovi tematu=0).

Jinak Tomm napsal v jednom prispevku vyse (nic proti nemu, je to vytrhly z kontextu, jeho prispevek mel hlavu a patu):

(V 90% je to tu uz vsechno nekolikrat rozebrane)

Takze v podstate se muzou fora zamknout a nechat vyhledavani neeeeeee?!!
:minzdr:

No tak to je ode me vse.Sorry za vykecavani :)

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Koudelnik
Ne vsechno se tu resilo, proti zakladani temat o kterych je tu malo informaci nebo vubec zadne nikdo nic nema!

A tu moji vetu jsi opravdu nestastne vytrhl z kontextu :roll: nicmene pokud by se opravdu omezil pocet novych temat na 10% tak bych se nezlobil :-) Melo by to i vyhodu pro bezne uzivatele do budoucna - snadnejsi orientace ve starsich prispevcich - bylo by jich mene.

Prakticka aplikace na tvuj problem se servem - pokud najdes starsi tema ve kterem se to probiralo, tak ho klidne "upni" at je na ocich, treba ti nekdo odpovi/poradi. Pokud zalozis dalsi, tak uz tu budou teoreticky 3. Pokud upnes starsi tak 2. Myslim ze pochopis sam co je pro ostatni uzivatele vyhodnejsi, jestli cist temata 2 nebo 3 nebo 10000.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Příspěvek od vtuni »

jj řešilo se tu spousta věcí, ale pokud člověk nemá čas strávit celý den sezením na foru a prohrabávat se příspěvky tak mu asi nic než zakládání nových témat nezbýva ... např dnes jsem hledal info o blow off ventilech..co všechno se tu o nich řešilo atd.... dal jsem hledat BLOW OFF a nic nenalezeno, dal jsem hledat jenom BLOW a zase nic nenalezeno zadal jem jen BOV a zase nic......zkusil jsem asi deset možností a pak jsem se na to v****l protože mi to nikdy nic nenašlo

tak nevím.... :cry: :cry:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Koudelnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koudelnik »

Myslim, ze to chapeme vsichni stejne, jen se crossic do toho trochu vic oprel :twisted: .

TO Tomm:
Jinak "upnuti" temata predpoklada, ze nejaky opravdu vypovidajici ke svymu problemu najdes (nekdy je to opravdu oser). Kazdopadne je to jasne nejlepsi reseni (at si taky trochu zaritolezim :kap: ). Dobra cesta z toho vede asi skrz lepsi vyhledavani. Cest praci
Naposledy upravil(a) Koudelnik dne 19.05.2007 22:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Příspěvek od vtuni »

možná kdyby fungovalo vyhledávání tak by to spoustu věcí řešilo... byl jsem u toho když se ty blow off ventily probíraly..někdo dokonce hodil video se zvukem jak mu odfukuje.. no ja se to ted snažím najít, ale pokud nepůjdu manuálně, stránku po stránce z5 tak nemám nejmenší šanci protože vyhledavač nějak stagnuje..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Koudelnik píše:Myslim, ze to chapeme vsichni stejne, jen se crossic do toho trochu vic oprel :twisted: .

Jinak "upnuti" temata predpoklada, ze nejaky opravdu vypovidajici ke svymu problemu najdes (nekdy je to opravdu oser). Kazdopadne je to jasne nejlepsi reseni (at si taky trochu zaritolezim :kap: ). Cest praci
Crossic ma uplnou pravdu - proste nemame cas vam tady pomahat hledat temata ktera jsou vyresena o 3 radky niz! To je to oc tu bezi.

Jinak k tomu upovani "nevyresenych temat" - pokud najdes vhodne - neni problem tam napsat - a treba se nekdo najde, odpovi a tema se vyresi. Pokud bude treba nevhodny nadpis (neaktualni), tak neni problem prvne kontaktovat zakladatele tematu at ho zmeni, pokud nebude odpovidat, tak AZ POTOM nas a my ho zmenime.

2 VTUNI: co porad mate s tim hledanim? Ta stara funkcni verze je zpatky a aspon teda ja tam vzdycky najdu co hledam.. hmm :?:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Zamčeno

Zpět na „Golf IV / Bora“