Návod: výměna termospínače ventilátoru Passat 1,9 TDI 96kw (2.část)

1997 - 2004

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pravidla fóra
Moji milí příznivci passátkù, předtím než začnete zakládat téma koukněte do FAQ, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ. Fotky svých mazlikù vkládejte do (NE)JEN MŮJ PASSAT a nezapomeňte u fotek mazat RZ. Poptávky a nabídky do této sekce nepatří, automaticky budou přesunuty do příslušné sekce. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti ani napsat nelze, dejte místo jednoho písmenka ve slovì hvězdičku.S problémy se na mě obracejte v SZ. moderátoři
Odpovědět
loover
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 12.02.2015 18:56
Bydliště: Plzeň

Návod: výměna termospínače ventilátoru Passat 1,9 TDI 96kw (2.část)

Příspěvek od loover »

5. vespod nárazníku sundáme šrouby krytu motoru

6. tahem dopředu sundáme nárazník
11-naraznik.jpg
7. odpojíme konektory z mlhovek (na konektoru zatlačíme na klip)(na obou stranách)
10-mlhovky.jpg
8. povolíme plastový šroub na výpusti chladiče a vypustíme vodu do nádoby
12-vypust.jpg
13-voda.jpg
9. cca na stejném místě ale z druhé strany chladiče odpojíme konektor, opatrně sundáme plastovou závlačku a vyndáme čidlo
15- cidlo zespodu.jpg
10. Nasadíme nové čidlo (pozor na těsnění, někdy zůstane na čidle) a zpětným postupem sesadíme zpět
VW PASSAT 1,9TDI PD 96kw 3BG

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Návod: výměna termospínače ventilátoru Passat 1,9 TDI 96kw (2.část)

Příspěvek od M@ty »

Tak za prvé tu je téma FAQ na návody a za druhé ten postup je na houby. Proč proboha kvůli vypouštění vody sundávat př. nárazník? :fool: Když už to vypouštět výpušťákem na chladiči tak stačí vyjmout levou mřížku nárazníku, nasadit kousek hadičky na ventil, dlouhými kleštěmi povolit ventil a alespoň to rovnou trefíš třeba do kanystru. :zzz: Tedy za předpokladu že ten ventil nerozebereš jak na foto. :rofl: Jen se povytáhne a voda vyteče jeho spodní částí pěkně přes nasazenou hadici. Čistá práce. :smoke: Hlavně na demontáž termospínače ventilátoru stačí sundat spodní dekl a když už jde termospínač ven tak se ta chladící kapalina dá vypustit i tudy... :laugh:

To samé návod na výměnu čidla cteploty chlad. kapaliny... 8O Stačí sundat dekl na motoru a odpojit konektor. Pokud je člověk rychlej a šikovnej tak skoro nic nevyteče (jen se to nesmí dělat na teplém motoru který má ke všemu ještě ten okruh na tlaku... :laugh: ).
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

loover
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 12.02.2015 18:56
Bydliště: Plzeň

Re: Návod: výměna termospínače ventilátoru Passat 1,9 TDI 96kw (2.část)

Příspěvek od loover »

M@ty - Tak za prvé do FAQ jsem to dával a to, že se to uložilo sem není moje vina.
A ano máš pravdu, dá se to udělat i bez sundání nárazníku, ale v tom případě na to je potřeba rampa, nebo zvedák. Já k dispozici ani jedno nemám a jak asi vidíš na fotkách, tak je to dělaný před garáží. :wink:
A další věc, je to přesně jak píšeš "pokud je někdo rychlej a šikovnej".
Každopádně Ti nikdo nebrání udělat návod, který je podle Tebe nejlepší.
Kritizovat totiž umí každý :good:
VW PASSAT 1,9TDI PD 96kw 3BG

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Návod: výměna termospínače ventilátoru Passat 1,9 TDI 96kw (2.část)

Příspěvek od M@ty »

To není kritizování. Ale takhle to vypadá že se bez sundání nárazníku nehneš a přitom je to úplně zbytečný. No nechám to každém jak moc složitě udělá výměnu dvou čudlů...

Jinak návodů jsem udělal dost. Tady na VWC ale jsou jen mé příspěvky. :negative:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Passat B5 / B5.5“