Odemykání/zamykání dveří

1997 - 2004

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pravidla fóra
Moji milí příznivci passátkù, předtím než začnete zakládat téma koukněte do FAQ, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ. Fotky svých mazlikù vkládejte do (NE)JEN MŮJ PASSAT a nezapomeňte u fotek mazat RZ. Poptávky a nabídky do této sekce nepatří, automaticky budou přesunuty do příslušné sekce. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti ani napsat nelze, dejte místo jednoho písmenka ve slovì hvězdičku.S problémy se na mě obracejte v SZ. moderátoři
Odpovědět
Dirck
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 09.05.2014 11:46

Odemykání/zamykání dveří

Příspěvek od Dirck »

Zdravím,
mám passata 1.9TDI 81kw 1997.. Nedávno začalo blbnout odemykání a zamykání všech dveří kromě řidiče a kufru.
Vždy je slyšet rachot, jako že se snaží odemknout, ale čudlíky nevyletí, zevnitř klikou většinou otevřít jdou.. Teď už začly blbnout i řidičovi dveře.. V průchodkách vypadá vše OK, kromě levých zadních devří, tam to bylo na sračku, nicméně jsem to tam pospojoval, ale výsledek žádný.. Do toho se přidalo otvírání nádrže, čudlík svítí, ale nereaguje..

Zkoušel jsem proměřovat, do motorku od nádrže nejde proud, do zadních pravých dveří jde proud dvěma kabely z 5ti a do levých zadních jen do jednoho z 5ti..

Setkal se někdo s něčím podobným? Popřípadě, jak jste vyřešily?

Děkuji za rady!

vlckys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 06.07.2015 09:59
Bydliště: Chrudim

Re: Odemykání/zamykání dveří

Příspěvek od vlckys »

Takovej univerzální postup je zkontrolovat vodu a stav drátu u Komfortní jednotky, případně zkusit dat tam jinou, proměřit jestli mají zámky napájení. Zámek má 8 kontaktů. 1,2 jde k motorku, 7 je společná zem vedoucí do jednotky, a zbytek jsou mikrospínače, je jich 5. očíslování je přímo na zámku. Zámek je připojenej do řídící jednotky ve dveřích a ta je připojená na komfortce, vzhledem kromu že máš problémy po celém autě, viděl bych to na na ni.
když vtom cvakne jednou jakoby naprázdno to se odemyká nebo zamyká SAFELOCK. Pokud je auto zamknutý na safe, nelze zevnitř otevřít tlačítkem ani páčkou.

mcswifft
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.08.2015 21:19

Re: Odemykání/zamykání dveří

Příspěvek od mcswifft »

Zdravím omlouvám se že píši do tohoto příspěvku ale mám stejný problém prošel jsem kabely, ŘJ taky koukal jsem i pod izolaci ale stejně nic. Chtěl by jsem se zeptat jestli je ještě nějaká možnost jak na to přijít popravdě ani automechanik si nevěděl rady. Jedná se o Passat B5 98rok
Popřípadě děkuji za odpovědi :)

Maňas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 28.12.2007 09:27
Bydliště: Velká Bystřice, kósek od Olomóce
Kontaktovat uživatele:

Re: Odemykání/zamykání dveří

Příspěvek od Maňas »

Jak Pise "vlckys" vyse. Zkontrolovat dráty u komfort (pod nohama ridice). Já už několikrát nastavoval dráty u kterých se nejdřív promackla izolace a díky vlhkosti se měděný draty uplne rozpadly. Nejdřív mi totiž přestalo fungovat otvírání zámku kufru, pak ostatní zámky, nesvitilo světlo v interiéru ,.... Komfortka byla naštěstí uplne sucha v te krabičce. Proste vlhkost a otlacovani izolace není nic moc.

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

vlckys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 06.07.2015 09:59
Bydliště: Chrudim

Re: Odemykání/zamykání dveří

Příspěvek od vlckys »

Jaký chyby píše VAG, pravděpodobně tam bude něco, co aspoň napoví, u zadních dveří je to takhle (verze se stahováním oken na kličku): konektor zámku má 6 pinů (očíslovaných) 1,2 je napájení motorku (+,kostra) 3,4 jsou mikrospínáče, jeden hlídá, jestli je zámek odemčen nebo zamčen a druhý jesti je aktivní Safelock, 5 je společná kostra pro mikrospínače a 6 je mikrospínač který spíná při otevření dveří. v předu je to samý, ale jsou tam dva spínače navíc, pro hlídání otočení vložky zámku. u mě jsou přímo do komfortky přes konektor v průchodce, jak to vypadá ve verzi s el stahováním si nejsem jistej. Každopádně u tebe je téměř jisté, že drát je někde zlomen, okem ani hmatem to nemusí být poznat.
Svoje problémy s pojené s komfortkou jsem mi ještě také nepovedlo odstranit, takže vím jak náročné to je.

Fran
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 10.09.2016 23:32

Re: Odemykání/zamykání dveří

Příspěvek od Fran »

Dirck píše:Zdravím,
mám passata 1.9TDI 81kw 1997.. Nedávno začalo blbnout odemykání a zamykání všech dveří kromě řidiče a kufru.
Vždy je slyšet rachot, jako že se snaží odemknout, ale čudlíky nevyletí, zevnitř klikou většinou otevřít jdou.. Teď už začly blbnout i řidičovi dveře.. V průchodkách vypadá vše OK, kromě levých zadních devří, tam to bylo na sračku, nicméně jsem to tam pospojoval, ale výsledek žádný.. Do toho se přidalo otvírání nádrže, čudlík svítí, ale nereaguje..

Zkoušel jsem proměřovat, do motorku od nádrže nejde proud, do zadních pravých dveří jde proud dvěma kabely z 5ti a do levých zadních jen do jednoho z 5ti..

Setkal se někdo s něčím podobným? Popřípadě, jak jste vyřešily?

Děkuji za rady!
----------------------------------
Mám B5 a měl jsem problém s napájením komfortní jednotky. Takže když jsem ji odpojil, to znamená vytáhl konektor a odnesl domů, tak dveře a sentrál fungovaly normálně. Jen zámek u kufru šel jen mechanicky. Bez KJ nefungovalo stahování oken, zámek kufru, vnitřní osvětlení, zrcátka a signalizace směrovek.
Mě podobnou závadu jak píšeš dělala vložka zámku. Jen jsem ji vytáhl, znovu poskládal a ok. Na boku dveří je šroubek, který uvolní vložku. To bych udělal první. Potom mikrospínače v zámku u řidiče.
Nestrašme se tady pořád KJ.
Ahoj

Fran
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 10.09.2016 23:32

Re: Odemykání/zamykání dveří

Příspěvek od Fran »

mcswifft píše:Zdravím omlouvám se že píši do tohoto příspěvku ale mám stejný problém prošel jsem kabely, ŘJ taky koukal jsem i pod izolaci ale stejně nic. Chtěl by jsem se zeptat jestli je ještě nějaká možnost jak na to přijít popravdě ani automechanik si nevěděl rady. Jedná se o Passat B5 98rok
Popřípadě děkuji za odpovědi :)
Mám B5 a měl jsem problém s napájením komfortní jednotky. Takže když jsem ji odpojil, to znamená vytáhl konektor a odnesl domů, tak dveře a sentrál fungovaly normálně. Jen zámek u kufru šel jen mechanicky. Bez KJ nefungovalo stahování oken, zámek kufru, vnitřní osvětlení, zrcátka a signalizace směrovek.
Mě podobnou závadu jak píšeš dělala vložka zámku. Jen jsem ji vytáhl, znovu poskládal a ok. Na boku dveří je šroubek, který uvolní vložku. To bych udělal první. Potom mikrospínače v zámku u řidiče.
V první řadě změř na KJ napětí. Hnědý je - a červeno bílý + 12v. Posuň si i manžetu u KJ. Tam stačí malé poškození izolace a měděnka přeruší vodič.
Já tam měl dírku jak špendlíková hlavička, takže nasadit brýle.
Nestrašme se tady pořád KJ.
Ahoj

Odpovědět

Zpět na „Passat B5 / B5.5“