Pokles výkonu závislý na venkovní teplotě AFN

1997 - 2004

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pravidla fóra
Moji milí příznivci passátkù, předtím než začnete zakládat téma koukněte do FAQ, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ. Fotky svých mazlikù vkládejte do (NE)JEN MŮJ PASSAT a nezapomeňte u fotek mazat RZ. Poptávky a nabídky do této sekce nepatří, automaticky budou přesunuty do příslušné sekce. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti ani napsat nelze, dejte místo jednoho písmenka ve slovì hvězdičku.S problémy se na mě obracejte v SZ. moderátoři
Odpovědět
Kaefer64
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 12.02.2014 13:41

Pokles výkonu závislý na venkovní teplotě AFN

Příspěvek od Kaefer64 »

Ahoj, řeším problém u Passata 1.9tdi AFN ´98, při zatížení (třeba do táhlého stoupání) většinou na čtverku často kolem 2000 tis. ot. náhle poklesne výkon, jakoby přestalo táhnout turbo. Už jsem pročetl spoustu vláken, rady ohledně kontroly všech hadiček, regulace turba atd. Ještě dodám, že problém nastává z 99% v létě, přes zimu se to nestává, čili předpokládám, že na to má velký vliv teplota. Chci se tedy zeptat, jestli může být příčinou (nebo jedna z příčin) děravý tekoucí (tedy asi dost blbě fungující) intercooler.

Díky moc za případnou radu, vím že na tohle se pořád někdo někde ptá furt dokola, ale nikde jsem nenašel zmínky o souvislosti s teplotou nebo intercoolerem.

David S.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 26.07.2015 09:44

Re: Pokles výkonu závislý na venkovní teplotě AFN

Příspěvek od David S. »

Docela by se šiklo napsat, jestli spadne do nouzáku. Turbo, váha vzduchu atd. klasika.
Intercooler samozřejmě také. Pokuď je v prdeli, posílá ti horkej vzduch do motoru a pak turbo z poloviny ztrácí význam, jelikož čím teplejší, tím více se vzduch rozpíná a ,,vejde se ho tam méně,,.

Uživatelský avatar
Epidem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 13.10.2015 13:26
Bydliště: Vlašim

Re: Pokles výkonu závislý na venkovní teplotě AFN

Příspěvek od Epidem »

Mám opačný problém, přesně ty samé příznaky, jen studené to dělá často, ale teplý motor málokdy, do nouzáku nespadává, je to jen přesně ten pocit jako když tě někdo chytne za kouli a na půl vteřiny přbrzdí....máš už nějaký výsledek čím to bylo?
Turbo po repasi, palivový filtr nový, vstřiky nové, egr poblitej olejem ale nekouří ještě zkusím váhu....nicméně za radu budu vděčný... :thanks:
B5 Variant 1.9tdi, 1999 PD 85kw AJM,400tis, XTZ 750 Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Passat B5 / B5.5“