Xenony spouští stěrače

1997 - 2004

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pravidla fóra
Moji milí příznivci passátkù, předtím než začnete zakládat téma koukněte do FAQ, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ. Fotky svých mazlikù vkládejte do (NE)JEN MŮJ PASSAT a nezapomeňte u fotek mazat RZ. Poptávky a nabídky do této sekce nepatří, automaticky budou přesunuty do příslušné sekce. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti ani napsat nelze, dejte místo jednoho písmenka ve slovì hvězdičku.S problémy se na mě obracejte v SZ. moderátoři
Odpovědět
Uživatelský avatar
Linkys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 16.06.2015 18:09

Xenony spouští stěrače

Příspěvek od Linkys »

Zdar chlapy, mám jeden docela pikantní problém. Snad ještě nikdy jsem takhle na fórum nepsal, vždy jsem si vše potřebné našel, ale tot jsem nikde nenašel ani o tom neslyšel. Takže k věci, přivezl jsem cca. před půl rokem 5,5ku 1.8T,který majitel "dopřál" HIDku, tu jsem ještě v den přívozu demontoval na klasické HAL H7 . Je to tak měsíc zpět co jsem si rozleštil světla, a dal jsem HID zpět s novými výbojkami 6000K. Tak 3krát z deseti rozsvícení se mi jednou setřou stěrače, nejdříve jsem nevěděl o co se jedná, než mi došlo, že to bude tou HIDkou. Ptal jsem se znamých elektrikářů, a ty o tom nikdy neslyšeli, zavolal jsem tedy do levnealarmy.cz, jestli neví o co se jedná, bylo mi řečeno, že zlomek aut to tak má. Poradily mi dát feritový váleček před vstup 12V do trefa, feritový filtřík jsem vzal z VGA kabelu do monitoru, ale problém stále trvá. Jo a ještě jeden poznatek, mám manuální převodovku, a na polodotu mam dvě podtrhnutí, volitelný údaj____teplota____ .Takhle vypadá polodot v automatu ne? Pod tou čárou pod teplotou by měl být údaj o zařazené rychlosti, nebo ne? Mám ten dojem, že se mitam ta čára udělala taky z těch HIDek. Známý říkal,že přitom startu výbojek, dochází k silnému impulzu, který se může vracet a dělat tyto problémy. Nemáte někdo s něčim podobným zkušenost? Popř. nápad jak to vyřešit? Odpovědi typu "zahoď tu HIDku" neberu, světla mam seřízené tak, že absolutně neoslnují. Díky za rady

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: Xenony spouští stěrače

Příspěvek od king613 »

zkus dat jeste na privod k hidkam varistor a odrusovaci kondik. pokud nevis co to je, zkus pana googla...
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

Uživatelský avatar
Linkys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 16.06.2015 18:09

Re: Xenony spouští stěrače

Příspěvek od Linkys »

A napadají tě nějaké hodnoty ? Jo a samozřejmě díky za rychlou odezvu.

Uživatelský avatar
Linkys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 16.06.2015 18:09

Re: Xenony spouští stěrače

Příspěvek od Linkys »

Tak mi v práci elektrikáři dali dvě diody, ať je dám před trafo, tak uvidím, jestli to pomůže...

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: Xenony spouští stěrače

Příspěvek od king613 »

Elektrikar je ko*ot a vubec to tam nedavej. pokud das diodu do privodu tak o.k. spicka se zpatky do site nedostane, ale urcite ti nerekl, ze na diode je ubytek 0,7V takze podle proudiu co potece do spotrebice se to bude pekne hrat. protoze P=U.I a pokud mas U=0,7V tak si podle I spocitas, kolik watu se musi ztratit na diode. opravdu tam dej ten transil, omlouvam se nema to byt varistor a ten transil tam dej na napeti kolem dvojnasobku provozního. napr. http://www.ges.cz/cz/transil-jednosmern ... 00293.html" onclick="window.open(this.href);return false; ale je to moc drahy. :o) a dal bych to jak na privod k hid tak i na privod ke steracum. jukni treba sem: http://www.jirisrba.cz/skoda-fabia-ochr ... transilem/" onclick="window.open(this.href);return false;
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

Uživatelský avatar
Linkys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 16.06.2015 18:09

Re: Xenony spouští stěrače

Příspěvek od Linkys »

Počkat počkat, jsem spíš takovej amaterskej elektrikar, ale to na tom odkazu vypada presne stejne co mi dal, a rekl at to zapojim presne tak, jak to je na tom druhym odkazu, rikal mi prouzkem k plusu a druhou stranou k minusu. Udelal jsem to tak, a uz mam dva dny pokoj. Takze jsem si myslel ze mam vyhrano, sterace se mi od te doby ani jednou nespustily, takze jsi me docela rozhodil :-D Nemuze tomu rikat treba jenom on dioda a pritom mysli to, co ty? Pry to davaji pred kazdy magnet jako ochranu a funguje to...

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Xenony spouští stěrače

Příspěvek od Dymák »

neptej se mě, jak to souvisí, ale když říkáš třikrát z deseti.... nespustěj ty stěrače pouze tehdy, když máš něco píchnutýho v zásuvce 12V (nabíječku, navi, atd) a přitom pustíš světla?
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Linkys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 16.06.2015 18:09

Re: Xenony spouští stěrače

Příspěvek od Linkys »

Ne, nabíječku na mobil mám píchlou téměř NONSTOP...

Odpovědět

Zpět na „Passat B5 / B5.5“