Passat b5 kolik má ventilátorů?

1997 - 2004

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pravidla fóra
Moji milí příznivci passátkù, předtím než začnete zakládat téma koukněte do FAQ, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ. Fotky svých mazlikù vkládejte do (NE)JEN MŮJ PASSAT a nezapomeňte u fotek mazat RZ. Poptávky a nabídky do této sekce nepatří, automaticky budou přesunuty do příslušné sekce. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti ani napsat nelze, dejte místo jednoho písmenka ve slovì hvězdičku.S problémy se na mě obracejte v SZ. moderátoři
Odpovědět
xmario
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.01.2012 20:01

Passat b5 kolik má ventilátorů?

Příspěvek od xmario »

Zdravím pánové. Mám velkou prosbu na Vás. Možná i hloupý dotaz. Koupil jsem pro paní zachovalou B5ku z bazaru. 1.8 92Kw s klimatronikem. Samozřejmě spousta nedostatků se začalo ozývat. Hlavní je chlazení. Nevíte někdo, kolik ventilátorů u chladiče má tento vůz? Zdravým selským rozumem bych řekl, že dva jeden elektrický a jeden přes visco spojku. Zde je pouze jeden a to visco spojka.

Řeším to hlavně proto, protože vůz slabě topil a chladicí kapalina byla zakalená sr...čka plná hliníkových třpytek. Asi někdo používal utěsňovač chladiče. Já jsem vyměnil termostat, dal výplach a kupodivu chladič začal téci. Budu tedy měnit.

Ale tady je ten problém s vrtulema. Když jsem koukal na vedení na chladičovce, tak bylo vycvakané z držáků. Asi se v tom někdo vrtal.

Pokud víte kolik jich tam má být, moc děkuji za radu.

xmario
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.01.2012 20:01

Re: Passat b5 kolik má ventilátorů?

Příspěvek od xmario »

Tak jsem koukal na Youtube a bylo tam několik těchto motorů. Všude byla vidět druhá vrtule. Tedy to vypadá, že budu muset koupit novou a zapojit.

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat b5 kolik má ventilátorů?

Příspěvek od Kwapo »

Měl by mít klasicky dva, jak jsi psal. Jeden s "pevným náhonem" a druhý elektronický, který se
spouští automaticky při překročení určité teploty chladící kapaliny. Především v létě, když jede
klima a auto stojí, nebo jede pomalu. Sám jsem ten elektronický jednou měnil.

Ale to bys měl poznat i tak, že tam prostě chybí, bude tam jistě volný konektor a kabeláž.
A při výměně chladiče si toho jistě všimneš. :good:

xmario
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.01.2012 20:01

Re: Passat b5 kolik má ventilátorů?

Příspěvek od xmario »

Děkuji. Tedy opravdu 2. Takže jsem z bazaru koupil pěkný šrot.

Odpovědět

Zpět na „Passat B5 / B5.5“