Problem zadne hmlovky B5 98

1997 - 2004

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pravidla fóra
Moji milí příznivci passátkù, předtím než začnete zakládat téma koukněte do FAQ, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ. Fotky svých mazlikù vkládejte do (NE)JEN MŮJ PASSAT a nezapomeňte u fotek mazat RZ. Poptávky a nabídky do této sekce nepatří, automaticky budou přesunuty do příslušné sekce. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti ani napsat nelze, dejte místo jednoho písmenka ve slovì hvězdičku.S problémy se na mě obracejte v SZ. moderátoři
Odpovědět
Uživatelský avatar
PetoVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 17.01.2016 20:24

Problem zadne hmlovky B5 98

Příspěvek od PetoVW »

Zdravim vas, potreboval by som pomoct uz stvrty den hladam po celom nete riesenie na moj problem a stale nic tak dufam ze sa to tu uz niekde nerozoberalo.
Zacnem od zaciatku. Nedavno som kupil passat b5 variant 1,9tdi 81kW 1998. Az po par dnoch som zistil ze mi nefunguju zadne hmlovky. Ziadne tazne ani zasuvku k tazemu to nema. Ma to zadne aj predne hmlovky. Samozrejme ziarovka je dobra, ked som hlovky zapol tak som na svetle nenameral ziadne napatie. Vypinac mi pri polohe predne hmlovky spina NL a Xr a pri polohe zadne hmlovky aj NSL a Xr. Skusal som v predu ci nieje pokazene rele. Zistil som vsak ze to fialove rele 381 je od prednych hmloviek. Teda aspon ked som ho vybral tak mi predne nesli, a logicky predpokladam ze nemoze byt jedno rele na predne aj zadne hmlovky ked sa zapinaju postupne. Ako druhe som hladal a chcel som prezvonit kabel zo zadu od svetla po niekde vpredu. Avsak kde dom dal dole kryt co je nalavo od vodicovych noh, tam jak je vela kablov nenasiel som ten sedo-biely. nejake chcem som nasiel ale asi nieje pre b5 ale pre b4 http://www.a2resource.com/electrical/CE2.html" onclick="window.open(this.href);return false;.

Dufam ze som to i ked laicky popisal zrozimutelne. Potreboval by som vediet teda ktore rele je od zadnych hmloviek a ked tak aj ako prezvonit ten kabel z niektorych z tych spodnych pri nohach vodica.

Za vsetky odpovede dakujem.
---------------------------------------------------------------------------
VW Passat variant B5 1.9 TDI AFN '98

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Problem zadne hmlovky B5 98

Příspěvek od trhac »

Zajeď za někým kdo má stejný auto a puč si od něj vypínač na zkoušku.Nejjednodušší řešení.hodně často se serou

Uživatelský avatar
PetoVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 17.01.2016 20:24

Re: Problem zadne hmlovky B5 98

Příspěvek od PetoVW »

Tak nakoniec som chybu nasiel a predchadzajuci majitel mal asi dorobene tazne a odpojil ho ale zabudol zapojit prave hmlovky. Ked som poodlepoval vsetku izolacnu pasku pri zadnom svetle tak som si to vsimol.
Ale aj tak by ma zaujimalo ktore to rele vpredu je od zadnych hmloviek ak tam nejake je.
---------------------------------------------------------------------------
VW Passat variant B5 1.9 TDI AFN '98

Odpovědět

Zpět na „Passat B5 / B5.5“