demontáž vačkového kola AFN

1997 - 2004

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pravidla fóra
Moji milí příznivci passátkù, předtím než začnete zakládat téma koukněte do FAQ, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ. Fotky svých mazlikù vkládejte do (NE)JEN MŮJ PASSAT a nezapomeňte u fotek mazat RZ. Poptávky a nabídky do této sekce nepatří, automaticky budou přesunuty do příslušné sekce. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti ani napsat nelze, dejte místo jednoho písmenka ve slovì hvězdičku.S problémy se na mě obracejte v SZ. moderátoři
Odpovědět
pro-race
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 09.05.2011 12:17

demontáž vačkového kola AFN

Příspěvek od pro-race »

Zdarec.
Potřebuju radu.
Musím sundat hlavu motoru, protože mám zřejmě podpálený ventily (ztráta tlaku ve válci, silné vibrace při volnoběhu, znatelná ztráta výkonu a "jedovatý kouř z výfuku").
Jedná se o Passat 3B2/3B5 1,9 TDI 81Kw, AFN.
Potřebuju samozřejmě sundat ozubené kolo na vačce, abych hlavu sundal, ale nevím jak! Je na to potřeba nějaký stahovák, nebo jak tu potvotu dostanu z vačky dolů? Navíc jsem si všiml, že zřejmě nemá žádnou drážku - to jen to kolo k vačce stažený na konus ?
Všechno mám jinak odstrojený a připravený, jen to ozubený kolo.... Hlavu budu odvážet na otlakování, srovnání, a případnou opravu do diesel servisu Rasošky (jsem z HK) a příští týden to potřebuju zase poskládat.

Díky moc za rady.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: demontáž vačkového kola AFN

Příspěvek od trhac »

Kolo stahni stahovákem nebo sťukni vyražečem přez díru v plastovým krytu.klínek tam není aby se dalo kolem pootáčet při výměně rozvodů.

Odpovědět

Zpět na „Passat B5 / B5.5“