Ztráta výkonu při ohřátí motoru

1997 - 2004

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pravidla fóra
Moji milí příznivci passátkù, předtím než začnete zakládat téma koukněte do FAQ, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ. Fotky svých mazlikù vkládejte do (NE)JEN MŮJ PASSAT a nezapomeňte u fotek mazat RZ. Poptávky a nabídky do této sekce nepatří, automaticky budou přesunuty do příslušné sekce. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti ani napsat nelze, dejte místo jednoho písmenka ve slovì hvězdičku.S problémy se na mě obracejte v SZ. moderátoři
Odpovědět
Floppie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.03.2011 09:33

Ztráta výkonu při ohřátí motoru

Příspěvek od Floppie »

Zdravím, obracím se na Vás s problémem na který mi každý řiká něco jinýho.
VW passat 1.9 tdi 96kw mi před týdnem začal zlobit, když jsme se v horku vraceli domu a auto zničeho nic začalo ztrácet výkon jako kdyby přestalo zabírat turbo a bylo strašně "líný".... Druhý den jsem jel auto znovu vyzkoušet a motor zabíral uplně v pohodě jako vždycky, ale stejný problém nastal když se motor zahřál na 80 stupňů.....
Další den už motor zlobil i za studena při 1. a 2. rychlostním stupni turbo bez záběru a na 3. stupeň už zase turbo naskočilo.
Po pár telefonátech s automechaniky mi bylo sděleno, že odchází turbo (s tím jsem se nechtěl smířit, tak jsem volal dál), druhý mi řekl, že je špatná váha vzduchu a třetí mi řekl, že to chce vyměnit palivový filtr...
dnes jsem vyměnil filtr a problém stále přetrvává...
Obracím se tedy na Vás a prosím o radu, kde mám problém hledat a zda někdo neměl podobnou zkušenost, abych věděl, kde začít.
Příští týden totiž odjíždíme na dovolenou a potřebuji auto dát do kupy.

Předem díky za odpovědi

Jirkash
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 03.03.2015 20:17

Re: Ztráta výkonu při ohřátí motoru

Příspěvek od Jirkash »

Logicky zacni logem jak vahy tak samotného turba.
Passat B5 Variant 1.9, 85kw, ATJ

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Ztráta výkonu při ohřátí motoru

Příspěvek od Johnyhu »

Spíš vyfoukat a vyčistit IC.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Odpovědět

Zpět na „Passat B5 / B5.5“