Ložisko do převodovky

1997 - 2004

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pravidla fóra
Moji milí příznivci passátkù, předtím než začnete zakládat téma koukněte do FAQ, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ. Fotky svých mazlikù vkládejte do (NE)JEN MŮJ PASSAT a nezapomeňte u fotek mazat RZ. Poptávky a nabídky do této sekce nepatří, automaticky budou přesunuty do příslušné sekce. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti ani napsat nelze, dejte místo jednoho písmenka ve slovì hvězdičku.S problémy se na mě obracejte v SZ. moderátoři
Odpovědět
jendys115
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.02.2014 22:29

Ložisko do převodovky

Příspěvek od jendys115 »

Dobrý den, měl bych takový dotaz. Již nějaký pátek mi hučí ložisko v převodovce a teď přichází vhodná doba výměny, ale chtěl bych se zeptat, jestli se dá někde to ložisko sehnat použité, popřípadě jestli ho má někdo doma.
Mám Passat 1.9 tdi, šestikvalt (96Kw) a jedná se mi o kuželíkové ložisko na výstupní hřídeli z převodovky do diferenciálu. Potřebuji sehnat nějaký již vyřazený kus, abych mohl najít jemu nejpodobnější ložisko a to případně na brusce a soustruhu trochu dopilovat...

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Ložisko do převodovky

Příspěvek od trhac »

Pokud se chceš do tohoto pustit a takovým způsobem jakým píšeš tak se na to rovnou vy...ložisko si objednej ve vw nebo si sezeň funkční jetou převodovku.to je tak když se nemění olej nebo dává ten co tam nemá být

jendys115
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.02.2014 22:29

Re: Ložisko do převodovky

Příspěvek od jendys115 »

Nevím co je na mém postupu špatné, ložisko už má prostě svoje odpracované a za 5000 kč se mi tam ložisko kupovat nechce. Jinak olej by se moc měnit neměl a i tak pro zajmavost je naprosto v pořádku.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Ložisko do převodovky

Příspěvek od trhac »

A kdo Ti řekl že olej se namá měnit?Jak víš že je vpořádku?už to konečně pochopte že celoživotní náplň neexistuje a i olej v převodovkách a diferenciálech je potřeba měnit..

jendys115
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.02.2014 22:29

Re: Ložisko do převodovky

Příspěvek od jendys115 »

To neříkám, že se olej v převodovce nemá měnit, ale když s tím přijedu do servisu, že chci vyměnit olej v převodovce a oni mi řeknou, že je v pořádku a není potřeba ho měnit, tak kde potom je problém ?

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Ložisko do převodovky

Příspěvek od trhac »

Jako sory ale zamnou když přijede někdo že chce vyměnit olej v převodovce tak ho spíš pochválím.zajeď si do jinýho servisu. a olej tam dej originál od vw

Andrej1407
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 25.05.2016 20:28

Re: Ložisko do převodovky

Příspěvek od Andrej1407 »

heh tak to mě celkem dostalo ... všechno se musí měnit!! :D i když je to automat ikdyž to říkají v reklamě i když to říká ředitel tý firmy že se to nemusí měnit tak musí !!
Proč ne? ... protože se ta převodovka pak zkurví rychleji a firma tím dostane víc pěněz za díly :P prostě tyhlety kecy jsou marketing!!
proč jo? ... protože ... -ten olej dostává na pr**l přehřívá se víc jak v olej vmotoru a dostávají se do něj mikročásti třeba se synchronizačních spojek ,lamel a ložisek atd atd pak ten olej funguje jako brusná pasta a všechno se v tý převodovce zníčí ... akdyž je starší tak přestává fungovat mazací cyklus.. PROSTĚ SE VŠECHNY DÍLY ,KAPALINY, ELEKTRIKA MĚNIT MUSÍ!! A AD BLUE TAKY NENÍ NEKONEČNÝ!!

Jirkash
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 03.03.2015 20:17

Re: Ložisko do převodovky

Příspěvek od Jirkash »

Prave, ze olej je potřeba pravidelne menit, dostava se do nej vlhkost a to znici prave ložiska.Boze... :roll:
Passat B5 Variant 1.9, 85kw, ATJ

Odpovědět

Zpět na „Passat B5 / B5.5“