B5-Za jízdy zhasnul a nestartuje

1997 - 2004

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pravidla fóra
Moji milí příznivci passátkù, předtím než začnete zakládat téma koukněte do FAQ, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ. Fotky svých mazlikù vkládejte do (NE)JEN MŮJ PASSAT a nezapomeňte u fotek mazat RZ. Poptávky a nabídky do této sekce nepatří, automaticky budou přesunuty do příslušné sekce. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti ani napsat nelze, dejte místo jednoho písmenka ve slovì hvězdičku.S problémy se na mě obracejte v SZ. moderátoři
Odpovědět
Nepas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.01.2017 21:01

B5-Za jízdy zhasnul a nestartuje

Příspěvek od Nepas »

Přeju pěkný večer, dokážete mi prosím pomoci s diagnózou níže popsaného problému s passatem r.v. 2003, 1,9TDI 96kW formotion, najeto 306000km? (koupil jsem v r. 2013 při 190000km). Prohlížel jsem starší příspěvky, ale podobnou závadu jsem popsanou nenašel... Dnes (-10°C) mi auto přibližně po 7 kilometrech jízdy prostě chcíplo a už jsem ho nenastertoval. Baterka je týden stará/nová, ráno při startech tedy nebyl problém a i teď statečně točí, ale nenastartuju. Asi tak 2měsíce na mě počítač píská a píše: čidlo hladiny oleje, hladinu tedy kontroluji po staru na drátu a olej mám vždy na dolití (i když není zapotřebí často dolévat). Odtáhli jsme Passtu do tepla s tím, že se bude asi jednat o zamrzlou naftu. Po třech hodinách byl ale při startu stejný výsledek. Odpojili jsme tedy postupně obě palivové hadičky vycházející z pal. filtru a zkusil jsem "natočit" nafta tekla čistá z obou. Počítač začal hlásit STOP - do dílny emise. Ještě jeden postřeh, asi podstatný je, že při pokusu o nastartování nevychází z výfuků spaliny. Napadlo nás, že by mohl být rozbitý možná ucpaný katalisátor. Pokud jste se s podobným problémem již setkali, nebo se domníváte odkud by mohl pramenit, budu velmi rád za každý postřeh a radu. Děkuji Nepas.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: B5-Za jízdy zhasnul a nestartuje

Příspěvek od trhac »

Pokud ti z výfuku nejde kouř tak za to asi určitě nemůže kat ale to že ti tam nejspíš nejde nafta.Paliváč je jak starej na start sprej to chytne?

Nepas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.01.2017 21:01

Re: B5-Za jízdy zhasnul a nestartuje

Příspěvek od Nepas »

Ahoj, tak pašík už je opět ve formě. Máš pravdu, čichnout spreje už jsme zkoušeli včera, ale bez úspěchu. Potřeboval jen delší dobu prohřát a pak se sprejem konečně naskočil. Paliváč je rok starej a byl čistej a průchodnej. Dnes ráno jsme auto napíchli na diagnostiku, nejdřív hlásila chybu na řídící jednotce, ale po celkové kontrole bylo vše v zeleném... Tak jsme mu nechali cca 5 hodin ve 20°C. Servisman se hlavně divil, že mi to zhaslo za jízdy. Každopádně jsem podcenil situaci a nelil aditiva do nafty. Poslední kde jsem přd kiksem čepoval do "prázdné" nádrže obyč naftu byla č.s.Benzina. Standardně tankuju u jiné č.s. a nebyl problém ani při větších mrazech než byly včera. Díky čau.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: B5-Za jízdy zhasnul a nestartuje

Příspěvek od trhac »

Tak hlavně že už zase šlape.

Odpovědět

Zpět na „Passat B5 / B5.5“