automatická převodovka blbne

1997 - 2004

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pravidla fóra
Moji milí příznivci passátkù, předtím než začnete zakládat téma koukněte do FAQ, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ. Fotky svých mazlikù vkládejte do (NE)JEN MŮJ PASSAT a nezapomeňte u fotek mazat RZ. Poptávky a nabídky do této sekce nepatří, automaticky budou přesunuty do příslušné sekce. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti ani napsat nelze, dejte místo jednoho písmenka ve slovì hvězdičku.S problémy se na mě obracejte v SZ. moderátoři
Odpovědět
tiles
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.02.2017 12:03

automatická převodovka blbne

Příspěvek od tiles »

Prosím poraďte...Koupil jsem Passata Varianta 2001 v automatu. Je tam ještě stará převodovka : PRND321. Po rovině řadí krásně plynule, tedy až na jednu z vyšších rychlostí to trochu cukne. Ale větší problém je v tom, že když chci předjet, nebo jedu do kopce, tak si podřadí, ale čím víc držím plyn, tak výkon jde dolů a otáčky přes 3000!!! a auto zpomaluje. Musím povolit plyn, aby se přeřadilo na vyšší stupeň a pak to jde do tahu. Vypadá to jako by prokluzovala spojka. Prosím nemáte někdo zkušenosti jestli by pomohla výměna oleje a filtrů, nebo je převodovka v háji???? Případně kolik tak stojí oprava?
Díky za každou radu 8O :fool: :fool: :fool:

vento tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 11.11.2008 15:11
Bydliště: je kde bydlet

Re: automatická převodovka blbne

Příspěvek od vento tdi »

Spíš bych viděl problém kolem turba. Pokud táhne čili otačky stoupají spolu s rychlostí plynule tak to není hydromeničem. Kdyby byl v háji tak by otáčky vyletěli ale rychlost by stoupala hodně pomalu. Zkus to napíchnot na diagnostiku a uvidíš co řekne.

pavel vraštil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.06.2017 09:01

Re: automatická převodovka blbne

Příspěvek od pavel vraštil »

Ahoj. Pořídil jsem si VW PASSAT Variant 1.9TDi 66kW s automatickou převodovkou. je to rok 1998. Potřeboval bych konzultaci . Automat řadí s citelným škubnutím a myslím, že nezařadí 5. stupeň ( pokud to ovšem je 5tikvalt??) Když jedu 130km /h točí motor cca 4000ot/min. Což mi připadá na diesela doooost. jakoby tam nepadne 5ka. Postupně to řadí až do 4ky a pak dál nic. je to normální? takovéhle otáčky? To škubnutí je maximální mezi 2-3kou. Když je auto v zátěží - velká akcelerace , škubnutí je minimální.... Jak to jezdí vám?? ? Než se v tom začnu vrtat, chtěl bych se dozvědět, zda to náhodou není normální stav, že to takhle točí. Je to slabej motor a třeba je to schválně tak ???? Chce to někoho s osobní zkušeností. Díky Pavel

verba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 22.05.2009 14:37

Re: automatická převodovka blbne

Příspěvek od verba »

Ta převodovka je 4-stupnova. V uvozovkách 5.stupeň je už jen přemostění převodovky. Měl sem stejný problém. Závada byla v přerušeném kabelu k rychlostnímu cidlu převodovky. Kabely jsou zezadu na převodovce. Z pohledu od motoru. Sletoval sem to a řadila lépe než se ten kabel přerušil úplně. Pochopitelně nechat smazat závadu

Odpovědět

Zpět na „Passat B5 / B5.5“