Bliká žhavení - brzd. světla svítí

1997 - 2004

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pravidla fóra
Moji milí příznivci passátkù, předtím než začnete zakládat téma koukněte do FAQ, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ. Fotky svých mazlikù vkládejte do (NE)JEN MŮJ PASSAT a nezapomeňte u fotek mazat RZ. Poptávky a nabídky do této sekce nepatří, automaticky budou přesunuty do příslušné sekce. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti ani napsat nelze, dejte místo jednoho písmenka ve slovì hvězdičku.S problémy se na mě obracejte v SZ. moderátoři
Odpovědět
auto.ol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.03.2015 12:05

Bliká žhavení - brzd. světla svítí

Příspěvek od auto.ol »

Ahoj,
mám Passata 1,9TDI 81kw AFN 360000km a trápí mě tento problém - blikání žhavení – zadní světla svítí. Studené starty jsou v pohodě chytá na drc, žhavení nebliká, mírně kouří – je hodně cítit nafta a je o cca 0,5-1 l vyšší spotřeba. Ale po startu teplého motoru vyletí otáčky nad 2000 a ihned spadnou na volnoběh, strašně se zakouří z výfuku (černě) a začne cca po 10s blikat žhavení a auto má nižší výkon. Zvláštní je, že když vypnu motor za jízdy a nastartuju znova - motor má již provozní teplotu, tak již žhavení nebliká a auto jede, tak jak má.
Vag vypisuje závadu: snímač dráhy regulačního šoupátka – mechanická závada. V servisu mi řekli, že je špatný elektromagnet (pod trubkama vedení paliva) a je ho nutné vyměnit.
Ale nevím, alespoň, co jsem se dočetl, není závada v hlavě čerpadla? Díky moc za rychlou radu. Výsledek vám dám vědět. Pročetl jsem spousta diskuzí, ale vždy nebyl problém dořešen do konce…
Přílohy
24448930.jpg
Naposledy upravil(a) auto.ol dne 20.03.2017 07:58, celkem upraveno 1 x.

auto.ol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.03.2015 12:05

Re: Bliká žhavení - brzd. světla svítí

Příspěvek od auto.ol »

Ahoj všichni příznivci VW,
opravdu nevíte? Snažil jsem se popsat co nejpřesněji. Kdyby bylo potřeba doplnit o další info, tak napište. Děkuji moc

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Bliká žhavení - brzd. světla svítí

Příspěvek od Jarda S. »

to na fotce je stop ventil v tom to určitě nejni a jeho výměna by byla zbytečná
osobně bych hledal chybu v čerpadle- elektrické části
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

auto.ol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.03.2015 12:05

Re: Bliká žhavení - brzd. světla svítí

Příspěvek od auto.ol »

Děkuji za odpověď. Totéž jsem si myslel, ale v servisu mi tvrdí, že je špatný tento ventil - pouze otvírá a zavírá naftu. V pátek zajedu do servisu a dám vědět. Díky

auto.ol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.03.2015 12:05

Re: Bliká žhavení - brzd. světla svítí

Příspěvek od auto.ol »

Ahoj po delší době, bohužel jsem se do servisu nedostal a zàvada přetrvávå. Namám nahr. auto, denně jezdim 80km, tak servis musí počkat ješte 14dnů do dovolený. Nemáte někdo zkušenosti s podobnou závadou? Díky moc

Uživatelský avatar
Radim45
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 20.05.2010 16:23

Re: Bliká žhavení - brzd. světla svítí

Příspěvek od Radim45 »

Já bych řekl, že to bude něco v hlavě čerpadla, určitě ne ve stop ventilu ani v ve vysokotlaké rozdělovací hlavě. To by chtělo aby se na to koukl čerpadlář.
Passat B5.5 1.9TDI 96kw 4motion higline 2002
Golf III variant syncro TDi
776179570

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Bliká žhavení - brzd. světla svítí

Příspěvek od majkl1 »

To šoupátku je nahoře pod víkem. Buď vadný ten servomotor nebo mechanicky přidrhává čep v objímce. Chce to kouknout pod víko, zda tam nejsou nějaké špony. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

auto.ol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.03.2015 12:05

Re: Bliká žhavení - brzd. světla svítí - DOŘEŠENO

Příspěvek od auto.ol »

Takže jsem se konečně dostal do servisu a co myslíte, kde byla závada? Špatný stop ventil (viz. obrázek v prvním příspěvku), který byl vyměněn a je po výše popsaných problémech. Jen co nevím, jaká bude spotřeba. Je zajímavé, že ŘJ závadu vyhodnotila správně. Ale jak se závada projevovala, to bylo opravdu zvláštní. Proto bych se ani nedivil, že zvýšená spotřeba nafty byla v souvislosti se stop ventilem. Kdyby byla spotřeba opět vyšší, tak dám vědět, jinak beru toto téma za uzavřené. I v servisu říkali, že se z této závady a projevů poučili a že se stímto ješte nesetkali. Všem děkuji za příspěvky.

Odpovědět

Zpět na „Passat B5 / B5.5“