Příliš velká spotřeba a malá rychlost

1997 - 2004

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pravidla fóra
Moji milí příznivci passátkù, předtím než začnete zakládat téma koukněte do FAQ, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ. Fotky svých mazlikù vkládejte do (NE)JEN MŮJ PASSAT a nezapomeňte u fotek mazat RZ. Poptávky a nabídky do této sekce nepatří, automaticky budou přesunuty do příslušné sekce. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti ani napsat nelze, dejte místo jednoho písmenka ve slovì hvězdičku.S problémy se na mě obracejte v SZ. moderátoři
Odpovědět
tomvik123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.07.2017 18:14

Příliš velká spotřeba a malá rychlost

Příspěvek od tomvik123 »

Předmět příspěvku: Příliš velká spotřeba a malá rychlosttomvik123 PříspěvekNapsal: 24.07.2017 19:04
Zdravím všechny,mám takový problém mám Passata b5.5 1.9 tdi 96 kw r.v.2001,a auto má hrozně vysokou spotřebu podle PC se nedostanu pod 8l a když si spotřebu spočítám tak se nedostanu pod 7l a to jezdím hodně s lehkou nohou a bez klima a jezdím hlavně po okreskách.A další věc,že z auta nevytahnu víc jak 160km/h.Už jsem to měl asi ve 3 servisech a nikdo neví co s tim je.Na autě jsou nové všechny filtry,rozvody které jsou nastavené na 0.Auto už několikrát bylo na diagnostice,a byla tam závada "Příliš nízký tlak v sacim potrubí" závada bylo vymazana a při další kontrole už žádná závada.Budu opravdu rád za každou radu.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Příliš velká spotřeba a malá rychlost

Příspěvek od majrek001 »

za příliš malý tlak v sacím potrubím (nedosažene dolní mez plnícího tlaku) většinou může nedostatečný podtlak - ale to určitě v servisu udělali jako první log a viděli to na tom co je špatně

většinou problém je buď příruba na tandemu nebo prasklé podtlakové hadičky nebo váha vzduchu nebo N75 či baňka na turbu, ale to chce udělat log ať je to vidět
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

tomvik123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.07.2017 18:14

Re: Příliš velká spotřeba a malá rychlost

Příspěvek od tomvik123 »

A mohl by jste mi prosím poradit jak ten log udělat?Ptal jsem se dvou mechaniků a ani jeden neví jak to udělat. Ps. Jsem vystudovanej autotronik sice krátce po škole a ani sám nevím a ani jsem o tom neslyšel.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Příliš velká spotřeba a malá rychlost

Příspěvek od majkl1 »

Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Příliš velká spotřeba a malá rychlost

Příspěvek od majrek001 »

VAG (VCDS) - najedeš do motoru - měřené hornoty - otevřeš kanály 3 10 11 a dáš logování uložiš si to pod nějakým názvem jak bude řidič připraven na trojku na 1500 ot tak dáš start a drží podlahu přes 4000ot a pak dáš stop a uložit je to v souboru csv
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

tomvik123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.07.2017 18:14

Re: Příliš velká spotřeba a malá rychlost

Příspěvek od tomvik123 »

Moc děkuji za popsání a nenašel by se ještě někdo v blízkosti Karlových Varů kdo by mi s tím pomohl?

tomvik123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.07.2017 18:14

Re: Příliš velká spotřeba a malá rychlost

Příspěvek od tomvik123 »

To se vážně nenajde někdo z okolí Varů kdo by mi pomohl? Byl jsem v dalším servisu a tam mi řekli že to vypadá na vstřiky a ty se mi opravdu nechtějí dávat nové.

Odpovědět

Zpět na „Passat B5 / B5.5“