Passat 1,9 TDI 96 KW 6 rychlosti

1997 - 2004

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pravidla fóra
Moji milí příznivci passátkù, předtím než začnete zakládat téma koukněte do FAQ, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ. Fotky svých mazlikù vkládejte do (NE)JEN MŮJ PASSAT a nezapomeňte u fotek mazat RZ. Poptávky a nabídky do této sekce nepatří, automaticky budou přesunuty do příslušné sekce. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti ani napsat nelze, dejte místo jednoho písmenka ve slovì hvězdičku.S problémy se na mě obracejte v SZ. moderátoři
Odpovědět
Machito
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.02.2017 10:33

Passat 1,9 TDI 96 KW 6 rychlosti

Příspěvek od Machito »

Zdravím prosím o radu
Mám Pašíka (combi) B5,5 2004 6 stupňová man. Převodovka . Najeto poctivých 290 tis.
Všechno v naprostém pořádku až na 1 problém a to ze mi při ,,brzdění motorem " 5,6 stupeň Hučí převodovka. Jinak nic nehuci a ještě od určite rychlosti. Měnili jsme i olej v převodovce abychom zjistili zda jsou tam nějaké špony nebo úlomky a čistý. Nevíte co by to mohlo být ? Max řešení a cena opravy ?
Naposledy upravil(a) BigBang dne 18.02.2017 11:10, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Club&Web neslouží pro řešení problémů s vašimi auty! Přesouvám, BB

Uživatelský avatar
Jirka.boss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 20.11.2010 11:21
Bydliště: OstraVWa

Re: Passat 1,9 TDI 96 KW 6 rychlosti

Příspěvek od Jirka.boss »

Asi tě netěším, ale do převodovky nový olej není dobrý nápad je tam doživotní náplň a ta jak se vymění žádné se sr*t.
VW Passat Variant HighLine 1.9 TDI – 96kW/310Nm => 126kW/410Nm STAGE II

vento tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 11.11.2008 15:11
Bydliště: je kde bydlet

Re: Passat 1,9 TDI 96 KW 6 rychlosti

Příspěvek od vento tdi »

Jirka.boss - a na to jsi přišel kde že je v převodovce doživotní náplň? Pokud ale bereš životnost auta 250000 km a pak šrot tak jo.
Machito - a dali jste tam plnou syntetiku nebo nějakou levnou polosyntetiku případně minerální olej. VW jw haklivá. Muí mít plnou syntetiku jinak jde do kytek.

lightman1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 29.06.2009 20:55

Re: Passat 1,9 TDI 96 KW 6 rychlosti

Příspěvek od lightman1 »

Zdar!

řešim to samý a už se to tu probíralo. Zavolej Sixtovi co opravuje převodovky a on ti poví. Já mam B5 1.9tdi 6kvalt a převodovku ELN. Hučí mi už 80 tisic km a je to čim dál horší.
Čeká me ted převodovku vyndat a odvést jí na opravu. Celá moje jízda a řazení je naprosto katastrofální stav a už to nedávám. Auto mám v celkem dobrym stavu,mám nově repas Garret a vyměněný snad všechny těsnění plus x dalších věcí,takže mi nic jinýho nezbyde. Tyhle převodovky se těžko shání....

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Passat 1,9 TDI 96 KW 6 rychlosti

Příspěvek od vilik »

Výměna oleje ti může, ale také nemusí pomoc. Převodovka již může být tam, kde nový olej nepomůže. Ale zkusil bych to. V každém případě neexperimentuj s oleji, vezmi techničák a jeď s ním do autorizáku VW. Tam ti prodají, co tam má být. Pokud to nepomůže, tak rozborka, ale někým, kdo to umí.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Passat 1,9 TDI 96 KW 6 rychlosti

Příspěvek od majkl1 »

S velkou pravděpodobností se ti protáčí klec ložiska hřídele v obalu převodovky. U 6Q celkem častý jev. Často stačí dát jen vložku. Na foru DP, tuším klubák Huml toto umí a dělá bez demontáže převodovky. Zkus ho kontaktovat.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Passat B5 / B5.5“