Praskl/bouchl radiátor tepla???

1997 - 2004

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pravidla fóra
Moji milí příznivci passátkù, předtím než začnete zakládat téma koukněte do FAQ, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ. Fotky svých mazlikù vkládejte do (NE)JEN MŮJ PASSAT a nezapomeňte u fotek mazat RZ. Poptávky a nabídky do této sekce nepatří, automaticky budou přesunuty do příslušné sekce. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti ani napsat nelze, dejte místo jednoho písmenka ve slovì hvězdičku.S problémy se na mě obracejte v SZ. moderátoři
Odpovědět
Uživatelský avatar
Linkys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 16.06.2015 18:09

Praskl/bouchl radiátor tepla???

Příspěvek od Linkys »

Čau chlapi, stala se mi taková obligátní věc. Po cca. 15 sem sjel na benzinu zastavil, ale motor jsem nechal běžet, po minutě jsem se rozjel (vše v naprostém normálu) 1-->2 tu jsem chvily podržel, odfoukl si BOV ventil a najednou rána a fridex 90°C jsem mel primo na pravé holeni, pára jak ve Finské sauně, sjel sem ke kraji a chcipl motor. V sekundě mě napadlo,že mi praskl radiator, ale takovým to způsobem? Nemůže to byt způsobené jiným kiksem? A ještě ke všemu mi začali budíky ukazovat zvláštní informace, např. se mi rozsvítila kontrolka tempomatu, ačkoliv auto tempomat nemá, zhasl polodot apod. Stalo se mi to v noci, takze jsem auto odtáhl na laně, odpojil baterii a nechal byt. Druhy den odpoledne jsem zapojil baterii a budíky se jich jevily jako OK, dokonce polodot svítil,ale ukazoval chybu airbagu (asi mokra jednotka?) je možný ze budou budíky OK (jen pára z fridexu?) . Jednotka airbagu KO? Je možné, ze takhle radiator může "explodovat"? Dodnes jsem si myslel ze nejdříve prolíná :D Napadlo me těsnění pod hlavou, ale nechce se mi tomu věřit. Motorový prostor kontroluji docela často, nikde nic nechybělo ani nikde nic netlakovalo (s teplotou vody jsem nikdy neměl problém ). Tzn. ze by těsnění muselo prdnout naráz a asi dost. Ještě bych mohl podotknout ze po koupi auta cca. 2,5 roku zpět jsem z topeni lehce cítil nasladly fridex, zhruba ale po pul roce to ustalo, proto jsem to dále neřešil. Zajímá me vas názor, jestli se někdo s tímto už setkal,popř. jestli nemám nejdřív vyzkoušet " bypass" v podobě odstaveni výměníku . Pokud by to byl " jen" ten výměník, určitě bych byl radši :D i když při pomyšlení na tu práci jakou obnáší výměna. :O díky za odpovědi

Uživatelský avatar
Linkys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 16.06.2015 18:09

Re: Praskl/bouchl radiátor tepla???

Příspěvek od Linkys »

Tak doplňuji, opravdu mi takto praskl radiátor. Dnes jsem udělal bypass radiatoru a žádný problém. Budíky jsou OK a chybu airbagu jsem smazal diagnostikou (vše asi zapříčinila para, které bylo opravdu hodně ). Zítra me tedy čeká výměna . PS. nepodcenujte pravidelnou výměnu G12ky :D

Odpovědět

Zpět na „Passat B5 / B5.5“