Problémy s passatem

1997 - 2004

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pravidla fóra
Moji milí příznivci passátkù, předtím než začnete zakládat téma koukněte do FAQ, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ. Fotky svých mazlikù vkládejte do (NE)JEN MŮJ PASSAT a nezapomeňte u fotek mazat RZ. Poptávky a nabídky do této sekce nepatří, automaticky budou přesunuty do příslušné sekce. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti ani napsat nelze, dejte místo jednoho písmenka ve slovì hvězdičku.S problémy se na mě obracejte v SZ. moderátoři
Odpovědět
jindraaaaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.03.2017 20:23

Problémy s passatem

Příspěvek od jindraaaaa »

Ahoj, mám Passata B5 1.6 AHL, září 1997 a mám tu nějaké problémy, dotazy:

1, Aktuální spotřebu mám podle mých výpočtů 10,58l /100km, jezdím většinou trasu do práce, to znamená 5,5 km město a 3,5 km mimo město, lambda měněna v létě za novou od výrobce "Vernet Calorstat", v létě papká olej cca 150ml na 1000km, teď v zimě se prakticky vůbec neztrácí. Je ta spotřeba normální?

2, Svítí mi kontrolka Airbagů, diagnostika mi ukázala tyto chyby:

00588 - Spouštěcí obvod airbagu - ridic
- Příliš vysoká impedance
- Trvale

00532 - Napájecí napětí
- Signál příliš nízký
- přerušovaný

Na internetu jsem vyčetl, že to bude nějaký kabel ve volantu, avšak v servisu měli volant rozebraný, bylo mi řečeno že kabely ve volantu propípali a vše je v pořádku a podle nich to dělá předpínač pásu. Je to možné podle těch chyb z diagnostiky? Našel jsem na etce že passat má automatické předpínače pásu, stačí když seženu nové pásy s těmi "navyjáky" a prohodím je?


3, Chtěl bych se zeptat, jestli byste mi doporučili nějakou nejlevnější alternativu diagnostiky, přes kterou bych si mohl vyčíst chyby, případně je smazat, nic víc nepotřebuji...

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Problémy s passatem

Příspěvek od FandaTDI »

Která diagnostika ukázala tyhle chyby? Jinak logicky, jestli píše řidičovu roznětku, tak nejčastěji kroužek (to, že to ve volantu "propípali", v podstatě nic neříká, pípák je do 100-150Ohm, což už se nedá považovat za uzavřenej obvod, navíc, když roznětka je obvykle 1,5-3Ohm, ale tu bych moc proměřovat multimetrem nezkoušel :-D ) a nechápu, kde přišli na přitahovač pásu...
A na tohle stačí "starej dobrej" KKL kabel za pár stovek se starym vag-comem...
Btw. ta řidičova roznětka nejde vůbec smazat? (předpokládám, že to napájecí napětí jo, pokud tam není problém nebo to netrápíš s vybitou baterkou)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problémy s passatem

Příspěvek od majrek001 »

mrkni ještě za plast jak je páka na kapotu a tam je ještě jeden spoj od airbagu žlutý konektor od volantu - prostříkni kontaktolem případně změř odpor až k bagu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Problémy s passatem

Příspěvek od FandaTDI »

S tím kontaktolem opatrně, natož u bagů (a při proměřování jejich kabeláže nezapomenout na zkratovací propojky ;-) ), já nedávno vytáhl ani ne moc let (tak 3-4) starou pixlu a koukam, že ho tam moc není, i když jsem ho moc nepoužíval. Tak jsem sundal trysku a zevnitř lezl pěknej humus... Nejenže vyžral to gumový těsnění, ale tekla z toho i rez... Od tý doby kontaktol radši ne...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problémy s passatem

Příspěvek od majrek001 »

chce to používat nějaký lepší kontaktol - já používám od Den Braven a příjde mi vcelku dobrý

co se týče zkratovacích propojek tak v konektoru u bagu jsou myslím z výroby v konektoru
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

maxpassat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 15.07.2018 15:04

Re: Problémy s passatem

Příspěvek od maxpassat »

Ahoj
Prosím o radu. Mam b5.5 1,9/96kw r.v. 01 4motion. Auto mi samo brzdí, po chvili jizdy jsem citil ze nama tah, vysoka spotřeba a nasledne na neutral citim jak brzdí. po chvili samozřejmně brzdy K.O
Dokonce se mi rosvití i ABS + ESP. Né vzdy se rozvití, ale brzdí i tak... navíc v tropech to svití skoro hned... vyměnil jsem kostku ABS, chvíli OK, ale uz zase brzdí, sice meně, ale pořád. (vsechny kola, mam odzkoušeno). navíc už zase svítí... Jedu stím v noci 50 km a bezproblemu, jedu stim odpoledne a problem na trase klidne i 3x. Při vypnutí motoru totiž, brzdy po par vterinach pustí a problem na chvili ustane. Navíc při opetovném nastartovaní zhasnou i ABS i ESP.
Nevíte někdo prosím, proč auto samo brzdí???

Moc díky kdyby nekdo vedel.

Max

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problémy s passatem

Příspěvek od majrek001 »

a co to píše za chybu když svítí ESP s ABS?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

maxpassat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 15.07.2018 15:04

Re: Problémy s passatem

Příspěvek od maxpassat »

to nevím bohužel, měl jsem u člověka který mi řekl, že nic, čekám také ještě na jinou diagnostiku...

Odpovědět

Zpět na „Passat B5 / B5.5“