stočený tachometr

1997 - 2004

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pravidla fóra
Moji milí příznivci passátkù, předtím než začnete zakládat téma koukněte do FAQ, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ. Fotky svých mazlikù vkládejte do (NE)JEN MŮJ PASSAT a nezapomeňte u fotek mazat RZ. Poptávky a nabídky do této sekce nepatří, automaticky budou přesunuty do příslušné sekce. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti ani napsat nelze, dejte místo jednoho písmenka ve slovì hvězdičku.S problémy se na mě obracejte v SZ. moderátoři
Odpovědět
pawelcl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 17.05.2012 16:32

stočený tachometr

Příspěvek od pawelcl »

zdravim potřeboval bych poradit .před pul rokem sem koupil b5.5 byl stočenej tach. o 100 tisíc pán mi to řek že mu machanik něco dělal přes vag a omilem mu to stočil . pří poslední stk co dělal ještě on tak tam bylo 260000 .pak to stočil .já byl po koupi na evidenčce a zapsaly mi 180000.ted mam strach až pudu na jaře na stk tak bude problém. dík za odpovědi .jestli by třeba stačilo sehnat potvrzení že mi měnily budíky.

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: stočený tachometr

Příspěvek od matasimek »

Ahoj. Neměl bys mít problém. Poslední záznam v databázi STK je 180000 tam měli stočení tenkrát odhalit. Nestalo se.... a od této hodnoty musí být natočeno něco navíc. Pokud máš strach (a taky pro jistotu) můžeš si sám napsat protokol o výměně budíků. musí tam být.. kdo... Kdy... proč... VIN původní a nový stav. Důvod může být libovolný např nefunkční maxidot. Protokol nemusí být ani podepsaný.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: stočený tachometr

Příspěvek od JirkaVys »

Já si myslím že to problém bude. Dřív se na nějaký tachometr víceméně prdělo kor pokud to dělal dotyčný u známého. Nicméně teď podle nových pravidel se na to dost hledí a posílá se to "online", tudíž moc nevěřím že by si to ještě nějaký technik troufnul.
Navíc ve VCDS se kilometry změnit nedají, maximálně u "nových" budíků s tachometrem ujetých max 100 km, pak se ve VCDS kilometry změnit dají. Ale určitě ne při 260tik km, to ti pán trochu nakecal :)
Ale uvidíš na jaře jaké budeš mít štěstí... Jestli odjedes s pokutou a autem no ehm.... Nebo to bude v pohodě :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: stočený tachometr

Příspěvek od majrek001 »

nechal bych to přetočit na něco přes 280 000km a tvářil se že se upsali při evidenčce
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

bestie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.04.2013 17:23
Bydliště: Nový Bor

Re: stočený tachometr

Příspěvek od bestie »

Pokud nemají fotku těch 180KKm.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: stočený tachometr

Příspěvek od majrek001 »

ano to máš pravdu - nevím jestli už se na evidenčce taky fotí nebo jen STK
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: stočený tachometr

Příspěvek od matasimek »

KLUCI pracuju na STK, fotí se od roku 2015 všechny typy prohlídek vše co najede na linku stk, pokud je nafoceno 180000 a nepřišlo se na to je to jakoby promlčeno, Úkon zní ...stav tacho je nižší než při poslední prohlídce... technik uvidí fotky i s 280000, ale neměl by je hodnotit.(předminulá kontrola není součást kontroly) Já když se mi to stane ještě kouknu na datumy v PC a zakazníkovi ukážu foto se skutečným stavem. (to máte vidět ty výrazy). Takže, minulá stk 180000 nyní 181000 od poslední prohlídky nesnížen stav, tedy ok. Taky nikoho nestrašte pokutou, stk nic nepokutuje a úřady zatím nic neřeší. Krom toho když si dá do kastlíku pro každý případ papír napsaný rukou,že měnil budíky (na něm: jmeno, prijmení kdo upravil, jeho adresa, stav před, stav po,duvod vyměny,) tak technik max. zapíše do poznámky protokolu vetu: ....měněné počítadlo ....stav před: xxxxx po:xxxx a evidenčka i stk je bez závad s vyhovujícím výsledkem.

Odpovědět

Zpět na „Passat B5 / B5.5“