rýhy v brzdovém kotouči

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Samaelith
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 05.09.2010 21:12

Re: rýhy v brzdovém kotouči

Příspěvek od Samaelith »

muze byt, ale takovy rozdil v opotrebeni mezi zadnimi a prednimi?!?
Nicmene tyto origo kotouce uz jen podle vzhledu stoji za *ovn*
Take jsem si vsimnul, ze tyto origo kotouce byly uz pri vyrobe (behem vyvazovani) znacne upraveny. Na obvodu byl na obou kotoucich ruzne odfrezovan material, aby se odstranila nevyvaha.
Tudiz me napada, ze vyroba kotoucu jako celek nebude nic moc :negative:
before B3 1.8i GL, before B6 2.0FSi 4M HL+, NOW B8 2.0TDi 4M HL+

petrix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 08.12.2017 12:00

Re: rýhy v brzdovém kotouči

Příspěvek od petrix »

Tak dnes som ich dal vymenit aj ja ... Rozhodol som sa pre ATE a som zvedavy, ako dlho vydrzia. Tieto mali nalietane 50 tis. a dosky boli od novych tensie asi iba o 2-3mm ... A pred montazou som sa trosku pohral s cervenym sprejom :-)
Přílohy
20181019_162338.jpg
20181019_162346.jpg
20181019_205850.jpg

Ozzman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.10.2018 09:38

Re: rýhy v brzdovém kotouči

Příspěvek od Ozzman »

Zdravím, mám stejný problém. Zadní kotouče jsou vyrezlé a jsou v nich i rýhy. Jezdím cca 25-30 tis. ročně. Nyní v 77 tis. mi zadek začal hučet, tak jsem s tím zajel do autorizáku, jako co je s tím a bylo mi řečeno, že je to běžné opotřebení a tudíž bez záruky. Moc se mi to nelíbí, na jiných autech jsem s tímto nikdy neměl problém. Ještě bych to bral, kdyby byly opotřebeny a k výměně i přední, ale ty jsou OK. Zajímá mě váš názor a zkušenosti s reklamací zadních kotoučů.

Samaelith
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 05.09.2010 21:12

Re: rýhy v brzdovém kotouči

Příspěvek od Samaelith »

Ozzman píše:Zdravím, mám stejný problém. Zadní kotouče jsou vyrezlé a jsou v nich i rýhy. Jezdím cca 25-30 tis. ročně. Nyní v 77 tis. mi zadek začal hučet, tak jsem s tím zajel do autorizáku, jako co je s tím a bylo mi řečeno, že je to běžné opotřebení a tudíž bez záruky. Moc se mi to nelíbí, na jiných autech jsem s tímto nikdy neměl problém. Ještě bych to bral, kdyby byly opotřebeny a k výměně i přední, ale ty jsou OK. Zajímá mě váš názor a zkušenosti s reklamací zadních kotoučů.
Jop, presne to same u mne.
Cca pred mesicem behem 2.prav. servisu pri 60.000km mne na muj stejny dotaz bylo receno, ze se jedna o bezne opotrebeni a reklamaci lze uznat pouze pokud by tento stav ("gramofonova deska") nastal behem prvnich 10tkm.
Jeste mne "pan technik" pripomnel, ze pokud si to necham opravit (vymenit) nekde jinde nez v autorizaku, tak v pripade problemu at za nimi nejezdim.
Ale pry zbyla zaruka na vuz by nemela byt ohrozena.
before B3 1.8i GL, before B6 2.0FSi 4M HL+, NOW B8 2.0TDi 4M HL+

Samaelith
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 05.09.2010 21:12

Re: rýhy v brzdovém kotouči

Příspěvek od Samaelith »

od minule vymeny pred temer rokem (a 40tkm) jsou zadky zase na kasi, nastesti kotouce jsou jeste OK.
ale desky az na plech :baseball:
zitra opet menim desky na zadku, ted budu zkouset Delphi
(pozn.: mam trvale zapnuty Auto-hold)
...za rok dam zase vedet :thanks:
before B3 1.8i GL, before B6 2.0FSi 4M HL+, NOW B8 2.0TDi 4M HL+

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“