zadní brzdy

3G5 / 3G2 2014 - 201.
petrh68
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.11.2018 23:21
Bydliště: Praha

zadní brzdy

Příspěvek od petrh68 »

Ahoj,
kupoval jsem na vánoce Alltracka od Škofinu cca. 12 500 km jako roční operák. Stál u Horejska někdy od podzimu a zadní brzdy (kotouče) vzhled i zvuky jako medvěd. Podle přehledu v tématech nejsem asi první a reklamace zřejmě neůspěch. Stočit to na soustruhu, VW servis? A co cena? Poraďte, komentujte.
Dík
Passat Alltrack 2017 B8 140kw

Tomas Hayek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 12.12.2017 12:23

Re: zadní brzdy

Příspěvek od Tomas Hayek »

Já jsem kupoval roční Alltrack s 26 tis.km a byly v pohodě, ve 40tis. vzhledově hrůza. V 51tis. už šlo poznat, že brzdný účinek je slabý, takže dnes při výměnně oleje i nové kotouče za 3790Kč.
Pokud ti to brzdí jak má, tak bych to asi neřešil.

Uživatelský avatar
georgy04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.10.2012 14:02

Re: zadní brzdy

Příspěvek od georgy04 »

urcite by som nenechal stacat, pojazdis chvilu a budu v prdeli,. ked tak vymenit, a osobne by som dal ATE, aj ked prvovyroba je ATE ale mam skusenost, ze origo ATE sa neda porovnat s tym blatom co dava VW aj ked si to u nich necha vyrabat. tolko moj nazor,. mozno obanujem :D
VW Passat B6 Variant 103KW CR 11/2008
VW Passat B8 Variant 140KW 05/2015

petrh68
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.11.2018 23:21
Bydliště: Praha

Re: zadní brzdy

Příspěvek od petrh68 »

Auto je z Porsche Prosek, mám to kousek, tak se tam stavím optat. Ty ATE mě taky napadli, koukám kde je dobře koupit i s destičkami.
Passat Alltrack 2017 B8 140kw

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: zadní brzdy

Příspěvek od JirkaVys »

TRW

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: zadní brzdy

Příspěvek od molczik »

Mám ten samý problém na Passatu. Je půl roku starý, najeto 10.500 km. Při každém brzdění je slyšet hučení, když auto delší dobu stojí (třeba den), tak je to o dost horší. Po pár zabrzdění se to zlepší, ale je to slyšet furt. Obzvlášt když letim po dálnici.

Tak jsem s tim jel do servisu. Nejdřív mi řekli, že se na to záruka nevztahuje, že mám staré auto (tzn. starší než 6 měsíců) a mám najeto přes 10 tisíc (přesně jsem měl 10.140). Tak jsem tam udělal trochu bengál, zapojil do toho svůj kontakt v tom daném servisu a výsledkem bylo, že mi dali nové přední kotouče a destičky na záruku a zadní kotouče mi zbrousili a vyčistili destičky (cena 4000,- Kč). Říkám si, no dobře. Hlavně že bude klid. Nicméně po ujetých 20 km to začalo znovu, uplně stejné zvuky jako před tim.

Jsem přesvědčený, že to dělají zadky (předky mám teď fungl nové). Navíc ty kotouče jsou takové nějaké celé pokryté hnědými fleky (rez?), prostě vypadají fakt jetý. A to mi je stáčeli.

Nevim co s tim. Mam koupit nové kotouče a desky? Na záruku už to neutahnu ani náhodou. Už ty předky byly nadživotní výkon.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Samaelith
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 05.09.2010 21:12

Re: zadní brzdy

Příspěvek od Samaelith »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=364&t=327565" onclick="window.open(this.href);return false;
before B3 1.8i GL, before B6 2.0FSi 4M HL+, NOW B8 2.0TDi 4M HL+

Uživatelský avatar
georgy04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.10.2012 14:02

Re: zadní brzdy

Příspěvek od georgy04 »

Vymen komplet zadky, neviem naco to vobec stacali. Ja som menil komplet predok aj zadok, dal som ATE a pri tom som vymenil aj komplet kvapalinu

Obrázek
Obrázek
Obrázek
VW Passat B6 Variant 103KW CR 11/2008
VW Passat B8 Variant 140KW 05/2015

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní brzdy

Příspěvek od CentriFUGA »

Stáčet kotouče u auta za 300 a více tisíc ? To má tedy velký význam. Vyhodit a dát nové kotouče a desky. A budeš mít klid.

Edit: koukám, že to máš zánovní auto, takže tam určitě neřešit. Ale pokud ti zadní brzdy narzely, vypadá to jako by jsi s autem delší dobu stál...tohle dělají kotouče po tom, co stojí rok někde ve vysoké trávě...

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: zadní brzdy

Příspěvek od molczik »

CentriFUGA píše:Stáčet kotouče u auta za 300 a více tisíc ? To má tedy velký význam. Vyhodit a dát nové kotouče a desky. A budeš mít klid.

Edit: koukám, že to máš zánovní auto, takže tam určitě neřešit. Ale pokud ti zadní brzdy narzely, vypadá to jako by jsi s autem delší dobu stál...tohle dělají kotouče po tom, co stojí rok někde ve vysoké trávě...
Auto stálo v prosinci asi měsíc a od té doby je ten problém. Předky už jsou vyměněný, zadky tedy jen stočili, ale to mepomohlo. Furt jsou orezlý. Snažil jsem to srazit intenzivním bržděním, ale nepomohlo. Furt tam ta rez je. Takže koupim nový zadky a hotovo.

Jinak auto je pul roku starý a najeto 10t. :?
Přílohy
AAACD1DB-3C72-464F-BEEE-8635E02D49DF.jpeg
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní brzdy

Příspěvek od CentriFUGA »

Bohužel př stání ve špatných podmínkách se toto děje často. Intenzivní brzdění pomůže max. u předku, u zadku, když jedeš prázdný tak brzdíš v podstatě minimálně. To by jsi musel zkoušet při plně naloženým zadku, když čidla dají pokyn k posílání vyššího účinku na zadek...
Každopádně nové kotouče a desky to vyřeší na stopro. Stáčení v dnešní době mi přijde jako přežitek a divím se, že toto dělá autorizovaný servis...

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: zadní brzdy

Příspěvek od molczik »

CentriFUGA píše:Bohužel př stání ve špatných podmínkách se toto děje často. Intenzivní brzdění pomůže max. u předku, u zadku, když jedeš prázdný tak brzdíš v podstatě minimálně. To by jsi musel zkoušet při plně naloženým zadku, když čidla dají pokyn k posílání vyššího účinku na zadek...
Každopádně nové kotouče a desky to vyřeší na stopro. Stáčení v dnešní době mi přijde jako přežitek a divím se, že toto dělá autorizovaný servis...
OK, díky. Mám vzít ty ATE? Na Autokelly vychází kotouče i desky na 6800,-
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Samaelith
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 05.09.2010 21:12

Re: zadní brzdy

Příspěvek od Samaelith »

Autokelly jsou nejvetsi zidi :baseball:
I se slevou 30prc. co tam mam, muzu na e-shopech najit levneji.
A taky bacha na to, ze i kdyz si na autokelly vyfiltrujes "svuj vuz", tak jsou kotouce namichane (pro obe vykonove skupiny passatu B8 -> rozdilne prumery a odvetrani kotoucu)!
before B3 1.8i GL, before B6 2.0FSi 4M HL+, NOW B8 2.0TDi 4M HL+

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: zadní brzdy

Příspěvek od molczik »

Samaelith píše:Autokelly jsou nejvetsi zidi :baseball:
I se slevou 30prc. co tam mam, muzu na e-shopech najit levneji.
A taky bacha na to, ze i kdyz si na autokelly vyfiltrujes "svuj vuz", tak jsou kotouce namichane (pro obe vykonove skupiny passatu B8 -> rozdilne prumery a odvetrani kotoucu)!

Mužu tedy požádat o doporučení eshopu? Mam zkušenost s mjauto. Zkusim je
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní brzdy

Příspěvek od patrikrs »

Granex.cz

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“