Zimní pneu a disky na Passat B8

3G5 / 3G2 2014 - 201.
OndraB8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 12.10.2015 15:07

Re: Zimní pneu a disky na Passat B8

Příspěvek od OndraB8 »

A kolik foukáš tlak u 19tek? Taky 3 bary?
VW Passat B8 2.0 BiTDI R-Line

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneu a disky na Passat B8

Příspěvek od CoolXman »

Ja mam taky 19" a mam 2,5-2,6 coz je stred = normal rezim. Mam i TPMS, kde zatez rezim chce tlak 3 a naopak comfort rezim 2,2
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

OndraB8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 12.10.2015 15:07

Re: Zimní pneu a disky na Passat B8

Příspěvek od OndraB8 »

A co máš napsané na dveřích pro běžný provoz (1. řádek)?

Mám tomu rozumět, že pokud chci jezdit v režimu DCC Comfort, tak mám dát 2,2 a pokud převážně ve Sportu, tak 3,0 (nejlépe před každou změnou profilu zastavit a ufouknout či přifouknout? :-)) Myšleno za předpokladu, že mezi 18" a 19" není rozdíl ve foukání.

Zajímavé, že bez R-line je TPMS asi za 4 000 Kč v příplatcích, ale s R-line jsem ham tu možnost vůbec neměl.
VW Passat B8 2.0 BiTDI R-Line

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneu a disky na Passat B8

Příspěvek od CoolXman »

Ne prece, s DCC bych to nespojoval, proste TPMS si muzes nastavit hlidani na 3 tlaky podle zatizeni, to nejmensi zatizeni je zaroven nejkomfortnejsi
kdyz je DCC, tak si to muzes jeste ty kombinace vysperkovat, kdyz chces extra comfort, tak das comfort podvozek a jeste budes foukat pneu jen na 2,2 az 2,5 , ale spotreba bude vyssi to da rozum. je to na tobe, podle toho co preferujes ... nedokazu si predstavit menit tlaky pneu, jedine ze by kazdy kolo melo v sobe kompresor .... ale to uz jsme v jiny tride a cenovce
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

OndraB8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 12.10.2015 15:07

Re: Zimní pneu a disky na Passat B8

Příspěvek od OndraB8 »

Pravda, je tam popsaný i "komfortní" tlak - 2,7 baru. Nějak jsem to přehlídl, díky.
VW Passat B8 2.0 BiTDI R-Line

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zimní pneu a disky na Passat B8

Příspěvek od KJirka »

DodoGT píše:Ja mam na leto 19tky VERONA no a som spokojny maximalne je to aj konfortne aj dobre jazdne vlastnosti menej ako 19 na leto by som ani nedal...
Naprostej souhlas DODO, ale o to víc jsou mi záhadou ty údaje o spotřebě, co uvádíš.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Zimní pneu a disky na Passat B8

Příspěvek od DodoGT »

KJirka píše:
DodoGT píše:Ja mam na leto 19tky VERONA no a som spokojny maximalne je to aj konfortne aj dobre jazdne vlastnosti menej ako 19 na leto by som ani nedal...
Naprostej souhlas DODO, ale o to víc jsou mi záhadou ty údaje o spotřebě, co uvádíš.

No ja som posielal aj screeny tak vies ze som si to nevzal z palca ale som zvedav ked to prehodim na zimu ako sa to auto bude spravat na 17-tkach tie balony ach jej.... ked by som pred kupou zimnych diskov vedel ze R17 je pre tento Passat este BALON tak urcite idem do R18 :/
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zimní pneu a disky na Passat B8

Příspěvek od KJirka »

já má zkušenost takovou, že po přezutí na zimní šla spotřeba paradoxně spíš dolu
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Zimní pneu a disky na Passat B8

Příspěvek od DodoGT »

Ja som sa nakoniec rozhodol
Continental WinterContact TS850P XL 225/55 R17 V101

Obrázek
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

vi.to
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31.01.2014 12:10

Re: Zimní pneu a disky na Passat B8

Příspěvek od vi.to »

Obracím se s dotazem zda uvedený rozměr alu mi bude pasovat na B8

Rozměry disků 5x112 7,5Jx16 ET37 stř. díra 66,6mm

Mám je z A6, jsou prakticky netknuté a jeté necelou sezonu, vím, že to není žádná krása B8 na r16, ale považuji to za praktičnost

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zimní pneu a disky na Passat B8

Příspěvek od KJirka »

tak to je snad radši prodej a kup něco normálního. Že to bude přímo otřesný, o tom asi není třeba vést diskuzi, ale mám vážnou pochybnost, že ten rozměr budeš mít v techničáku. Že si mladý kluci cpou na nějaký starý vytuněný Golfy bůhví jaký kola s úplně jinými rozměry, to bych ještě snad pochopil, ale že chce něco podobnýho udělat majitel nový B8, to mi nějak do hlavy neleze. Ale jak to bude vypadat je věc jedna, ale kdyby ses náhodou na těch kolech vymáznul, velmi riskuješ, že pojišťovna nebude chtít plnit.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Zimní pneu a disky na Passat B8

Příspěvek od Sullaco »

Dotaz pro majitele B8: na svých B6 a B7 (sport podvozek, 18" kola) jsem se strašně trápil s oskákáním zadních pneumatik, kdy se mi pneumatiky sjížděli strašně nepravidelně zevnitř, hučelo to, drnčelo to a nikdo nevěděl čím to. K posledku mi to dokonce dělá i na zimních 16" Polarisech, na kterých to před tím nikdy nedělalo. Paradoxem je, že tuto sezonu mi to zadky pro změnu sjelo zvenku a vnitřek je skoro rovný. Nechápu. Proto bych rád poprosil majitele toho současného zázraku, co mají sport podvozek či DCC, zda by mohli ošahat své pneumatiky 18" a více, zda nemají třeba po 30-40 tisících zevnitř plošky. Já vím, blbý dotaz ale nechci už kupovat auta, která mi zničí gumu po 20 tisících (a někdy ani to ne) a dealer se mi vysměje. Dík za případný info.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zimní pneu a disky na Passat B8

Příspěvek od KJirka »

Sullaco, už jsme se o tom myslím bavili, já mám naprosto stejnej problém. Dloholetým zkoumáním jsem došel k jednoznačnýmu závěru. Jezdím jako pí*a :laugh: :laugh: :laugh: Dvě nový Conti 5, který jsem dal v dubnu na předek, můžu zase vyhodit. Zadní pilka.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Zimní pneu a disky na Passat B8

Příspěvek od Sullaco »

Jo Jirko bavili, není to o tom, že jezdíš jako p.ča. Já jezdím totiž taky jako p.ča a jediný co díky tomuto mám jsou ohoblovaný vnějšky gum. To jsem míval vždycky, proto jsem si třeba vždycky chválil Continentaly, že ty tohle celkem vydržej. Ale jelikož těch aut provozuju víc a dosti najezdim, tak ta zadní náprava je opravdu záhada. Jak jsem již psal, myslel jsem, že to dělá conti seal a tak jsem koupil gumy bez toho a není to asi tím. Kupodivu mi to auto začko žrát i ty zimní 16tky, což doposud nedělalo. Dalším faktem je, že auto co mám na klasickém podvozku nemá s gumama absolutně žádný problém. Proto se jen ptám jestli to soudruzi z NDR nějak vyřešili, protože mě může opravdu jebnout, když mám v zadu krásný zdravý gumy a jen kvůli pilce na vnitřní straně je můžu vyhodit. Předky neřešim, ty jsou v cajku a po sezoně jdou pryč.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zimní pneu a disky na Passat B8

Příspěvek od KJirka »

no tak dneska jsem přezul a docela velký překvapení, protože ty zadní, který byly už sjetý tak na půl, když jsem je tam v dubnu dával, jsou po 20ti t. km sjetý furt stejně a naopak ty přední, co byly úplně nový, jsou skoro v prdeli. Resp. nejsou, ale jsou horší, než zadní. Pyramidální záhada :laugh: :laugh:
Ne, je to úplně normální. A ty zadky se už nesjíždí blbě, protože to původně bylo geometrií. Předek je tím, že jezdím jako pí*a. Ale na tom jsme se už shodli. A když jsme u těch píč, tak dneska jsem jednu potkal v protisměru na dvouproudovce mezi Litvínovem a Mostem, v zatáčce před OMW. Bylo to celkem o fous.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“