Hlásim sa do rodiny

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Hlásim sa do rodiny

Příspěvek od DodoGT »

Nechapem tomu ja brzdim na Comfort aj Normal normalen D nic v manualu a krasne to auto si cvaka dole kopcom najvyssi stupen ak brzdim noc sa nedeje a stale je tam hodena dana rychlost a podradi to az okolo 1500ot tak je to zvlastne jedine ze mate novsie auta a iny soft inak tomu nechapem
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Hlásim sa do rodiny

Příspěvek od Sullaco »

Uvidíme co na to soudruzi ve VW. Tohle je zatím jediné co se mi na DSG nelíbí, když teda pominu, že je to trochu ucukané oproti klasickému automatu. Jinak zatím s autem víceméně spokojenost. Ještě mám tři otázky na zkušenější:

1) Easy open - zatím mi to přijde funkce naprosto ale naprosto k prdu, asi dělám neěco pitomě ale na nohu to jednou reaguje jednou ne, pro mne je furt lepší stisknout otvírání kufru ať už na klíči či přímo na víku. Když ale meju auto a rukavicí přejedu spodek nárazníku, víko mi vždy nafackuje. Jak přesně je ten pohyb nohou?

2) Stalo se Vám někomu že se HF najednou přeruší a vypíše to něco o ztraceném hlasitém příposlechu s tím, že hledá telefon? Pak se to po 10sekundách opět spojí a stává se mi to poměrně často.

3) Dá se nějak aktivovat hlasové ovládání když nemám originální navigaci?

Díky.

PS: DODO, zaznamenal jsem, že už budeš mít sjeté gumy. Vše v pořádku? Sjeté stejnoměrně? Žádné boule?

Dík!

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Hlásim sa do rodiny

Příspěvek od DodoGT »

Ja by som s tym siel do servisu a prezistit co robis zle alebo druha moznost preco je tak hlupo naprogramovna ta prevodovka.
Ucukane to myslis ako?? Lebo ja som nic take nezaznamenal akurat ze ak je prevodovka v rezime S tak to pri stlaceni a ubrani plynu trochu kopne to je pravda je to take ako viac na tvrdo v normalnom rezime uz je to uplne hladke.

Easy open nemam neviem ale celkom som sa zasmial ked ti to pri umyvani da facku to je fakt nedomyslene

HF bezi bez problemov nikdy ma to este neprerusilo pocas telefonovania alebo komunikacii s telefonom a to volam v aute casto

Gumy su fuc uz ich dojazdim ked sa este da a finito no a co sa tyka opotrebenia dam aj foto pri prezuvani na zimne a ako som pozeral su jemne viac opotrebovane na vonkajsej strane co je aj celkom normalne a vobec nie badatelne a inak uplne pekne ziadna hulka sulka zader ani nic... pekne rovnomerne opotrebene
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Hlásim sa do rodiny

Příspěvek od ppfox »

dělá mi to taky a nejsem schopen přijít na to proč a jak a kdy...prostě někdy jak jste psali mi to normálně z kopce najednou kopne 4 nebo 3 a řve to jak splašenej mops...doted jsem to nepochopil

s HF jsem neměl jedinej problém ještě

kufr otevírám rukou pouze, tam nemůžu sloužit :mrgreen:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
JEYCOM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 03.03.2012 10:48

Re: Hlásim sa do rodiny

Příspěvek od JEYCOM »

Zdravím pánové, tak konenčně přišla řada i na mě...
Přílohy
IMG_4398.JPG
IMG_4401.JPG
IMG_4419.JPG
IMG_4423.JPG
IMG_4403.jpg
Passat Alltrack B8_2016
Passat Alltrack B7_2014
Passat variant B7_2012 - minulost... R.I.P. 4.3.2013

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Hlásim sa do rodiny

Příspěvek od Sullaco »

Krasavec :good: Tak ať slouží, škoda že to v tomhle počasí bude hned zahumusený. Vcelku trpím :|

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlásim sa do rodiny

Příspěvek od CoolXman »

To JEYCOM: parádní, konečně na B8 zase pořádný kola jednou
ten první pohled a ta fotka nablejskanýho novýho vozu z výdeje ze salónu se zapamatuje skoro navždy .... teda pokud nevyzvedáváš třeba 20x za život :D
pohybujes se kolem Strahova často?
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
JEYCOM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 03.03.2012 10:48

Re: Hlásim sa do rodiny

Příspěvek od JEYCOM »

To Sullaco: díky! Docela mi to taky štve, že to budu mít hned jako prase, ale co naděláš...

To CoolXman: kola jsou parádní! I když se musím přiznat, že když vyjel Alltrack tak se mi ty kola moc nezamlouvaly. Kolem Strahova jsem teď jezdil docela často, ale teď doufám, že tam nebudu dlouho muset... :D

Jinak zatím se sžívám, tak pak napíšu dojmy :D
Passat Alltrack B8_2016
Passat Alltrack B7_2014
Passat variant B7_2012 - minulost... R.I.P. 4.3.2013

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Hlásim sa do rodiny

Příspěvek od ppfox »

tak jsem si včera trochu hrál s tím podřazováním a zjistil jsem...když jedu řekněme po rovině 110 a přijedu ke klesání, dám nohu z plynu nic se neděje, jakmile ťuknu o brzdu auto si podřadí ihned, když zase ťuknu do plynu zařadí zpět 6...takže asi tak

ještě jsem zkoušel ten ECO mod a tam to vyřadilo a když jsem ťuknul do brzdy - zařadila se 5 - to ale nepoužívám
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlásim sa do rodiny

Příspěvek od CoolXman »

to podrazovani je super vec na tyhle novy dsg, je to dost dobre ovladatelny plynem nebo brzdou, takze urcite dobra vec, narozdil od starych dsg, kdy to jede z kopce 50-60 na sestku a zrychluje a bud musim opakovane podrazovat padlama nebo furt pribrzdovat, abych udrzel cca 60km/h
Naposledy upravil(a) CoolXman dne 10.10.2016 12:06, celkem upraveno 1 x.
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Hlásim sa do rodiny

Příspěvek od DodoGT »

Tak to je zvlastne ja mozem slapat dole kopcom na brzdu ako chcem auto podradi az ked pride do nizkych otacok kedy uz musi podradit skor nie
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Hlásim sa do rodiny

Příspěvek od ppfox »

třeba to má bi-tdi nějak jinak naladěný to dsg?
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Hlásim sa do rodiny

Příspěvek od Sullaco »

Nevím mě to teda moc nevyhovuje když mi DSG do zblbnutí řadí trojku vytočenou na 3400 otáček. To jako někdo v tomhle kraválu vydrží jet? Navíc víte jak to je, padák dolů plnej zatáček, někde přibrzďujete, jinde stačí noha z plynu, někde zase krátce přidáváte. A při každym takovymhle razantním podřazení zase klepat do plynu, no nevím. Tohle teda DSG moc nedává. Vždycky se až leknu proč mi najednou zařve motor. Jo v manuálu je psaný, že to auto dělá pouze z kopce s xx% (nevím teď kolik tam je psáno) klesáním. Eco umí řadit i N ale z kopce taky podřazuje. Pro mě je ECO sprosté slovo, takže nepoužívám :D

PS: Kdo máte v autě zámek řazení Construct, drží vám tam z boku na tunelu ten gumový kroužek aby nebyl vidět ten vyřízlý otvor? Já to mám nějaké moc zapuštěné a nedrží to tam, jsem zvědav co s tím VW vymyslí, tohle je hnus.

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Hlásim sa do rodiny

Příspěvek od DodoGT »

JEYCOM pozeram ze mas iny kluc na nezavisle topenie ako ja :/ tvoj je fakt paradny musim to skusit vymenit za novy :yahoo:
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Hlásim sa do rodiny

Příspěvek od DodoGT »

Ma tu niekto BiTDI ktore mu robi to ze si DSG pri brzdei dole kopcom podhadzuje? Mne to nerobi vobec ani co len naznak skusal som ECO NORMAL COMFORT v ziadnom to nerobi
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“