Hlásím se i já do rodiny B8

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Holdikus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.02.2016 14:39

Hlásím se i já do rodiny B8

Příspěvek od Holdikus »

Takže po velmi dlouhých 8 měsících čekání (že by korelace B8 = 8 měsíců :D ) jsem se taky dočkal.
R-Line paket autu opravdu sluší, dodává agresivnější vzhled. Active Info Displej je pro mne osobně úžasná zkušenost (BTW primární důvod dlouhé čekací lhůty) a zbytkem toho všeho co pašík umí se v těchto dnech teprve prokousávám.
Sedačky jsou naprosto úžasné a vůbec vnitřní prostor a zpracování interiéru je na velmi vysoké úrovni.
Stejně tak jednoznačně chválím LED světla.
Motorizace - benzín 162kW/220 koní. Měl jsem předchozí Octu RS s touto motorizací (dvojková Octa ergo o 20 kobyl míň, ta současná už má stejně) a naprostá spokojenost. Proto jsem opět zvolil benzín. Já naftu prostě moc nemusím.
Bačkory má pašík ve velikosti 18, další volba nabídky už byla jen o číslo větší a do toho se mi moc nechtělo. Ale vzhled disků je prvotřídní a doplňuje bílo-černou kombinaci karoserie.
Je tam adaptivní regulace podvozku DCC s nastavitelnými režimy a přidal jsem k tomu položku "progresivní řízení pro DCC" a s tím ruku v ruce jde i skvěle padnoucí volant v R-Line designu.
Chování vozu na silnici je velmi dobré, jen mne překvapilo (a dost i rozesmutnilo) slyšitelné dunění od zadní nápravy. Režim komfort to trochu tlumí, ale slyšet to je a to především na okrskách mizerné kvality "made by CZ" :?
Služba Car-Net na kterou jsem se těšil a byl na ni hodně zvědavý je dle vyjádření podpory VW :sorry: dočasně mimo provoz (paní reagující na můj telefonát byla ale moc milá :wink: ) a nelze do ní registrovat nové vozy. Tak čekám.
Po prvním týdnu ježdění, se ale neztrácí trvalé vnímání komfortu z jízdy oproti Škodě Oct. RS a řekněme s tím i spojená čirá radost, doprovázená lehkým úsměvem na tváři z toho, jak dobře se mi s autem jezdí.
Jsem moc spokojen a auto jako takové mohu jen pochválit. Jak to bude dál ukáže až čas.
Přílohy
2016-02-23 14.55.12.jpg
2016-02-23 14.54.56.jpg
2016-02-17 15.48.48.jpg
2016-02-11 11.37.22.jpg
2016-02-11 11.38.23.jpg

Uživatelský avatar
SCHARAN2000
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 06.09.2008 11:00

Re: Hlásím se i já do rodiny B8

Příspěvek od SCHARAN2000 »

Krasny je.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Passat,2.0TDI-CR,DSG,2009
Pietrov sedanik

Uživatelský avatar
kubi72
Člen klubu
Příspěvky: 529
Registrován: 16.02.2016 07:33
Bydliště: okolí Litomyšle
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlásím se i já do rodiny B8

Příspěvek od kubi72 »

Krásný je slabé slovo, je nádherný. :good:
______________________________________

VW Passat Variant 2,0 TDI 140 kw 2012 CFFkubiho paštika
______________________________________

Uživatelský avatar
jind
Člen klubu
Příspěvky: 87
Registrován: 15.03.2010 05:39
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlásím se i já do rodiny B8

Příspěvek od jind »

Fííha 8 měsícu čekací doba :(

Auto je nádherné a ty kola fakt sedí.

Holdikus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.02.2016 14:39

Re: Hlásím se i já do rodiny B8

Příspěvek od Holdikus »

Moc děkuji.
Mám radost, že se Vám auto líbí, protože mě se líbí fakt hodně :lol: :lol:
8 měsíců je skutečně dost těžko stravitelná čekací lhůta na vůz střední třídy...........jenomže slovy klasika "můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vézt spory, ale to je asi tak vše co s tím můžeme dělat" :?
Za sebe jen mohu říct dvě věci a to, že jsem za tu dobu přečetl, dohledal a shlédl o B8 snad vše co na netu lze a ta druhá, že musím poděkovat prodejci TUkas a jmenovitě panu P. za nebeskou trpělivost a profesionální nadhled, když musel po celou tu dobu odrážet moje "poněkud" repetetivní otázky "kdy už tu budeeeeee...... :rofl:
Navíc byl původní dodací termín 13. týden 2016 a to když mi řekli v polovině června, připadalo mi to jako celá milénia. Myslím, že na Rollse se snad nečeká tak dlouho. :taunt:
Ale o měsíc a půl se to stáhlo a to bylo nakonec záchranou mého mrzkého života, protože mám takový pocit, že po další větě typu "kdy už tu asi ten pašík bude" by mne prostě moje drahá polovička jednoduše umlátila pánvičkou, zakopala na zahradě a zbytek života toho svého mladého, strávila s někým jiným, normálním.
Přílohy
2016-02-24 07.12.22.jpg
P2240081.JPG

tomik94
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 11.10.2013 19:17

Re: Hlásím se i já do rodiny B8

Příspěvek od tomik94 »

Parádní :good: Přeju ať tě těší i nadále, i když o tom nemám pochybnosti :D

Co cenovka? Jestli není nějaká tajná :)

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Hlásím se i já do rodiny B8

Příspěvek od DodoGT »

Gratulujem paradne auto ja som chcel R-line ale cakat pol roka na cennik a potom pol roka na dodanie tak to nie :D ale hned by som si tam dal tento paket tak uzivaj si ho poriadne ale na leto urcite tam dat R19 to odporucam
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Holdikus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.02.2016 14:39

Re: Hlásím se i já do rodiny B8

Příspěvek od Holdikus »

tomik94 píše:Parádní :good: Přeju ať tě těší i nadále, i když o tom nemám pochybnosti :D

Co cenovka? Jestli není nějaká tajná :)
Moc díky :)
Co se týká ceny, asi by ode mne nebylo zcela korektní vůči prodejci abych prozradil kam až mi vyšel vstříc se slevou, byla to dohoda jen mezi námi dvěma. Obešel jsem více jak 5 prodejců po Praze a kontaktoval i 3 mimo hlavní město.
U mnou v recenzi uvedeného mi pak vyšli cenově vstříc nejvíce a sleva byla značná.
Jen tedy uvedu, že osmdesát byla sleva importéra u všech prodejců ihned, pro nákup vozu na IČO a zbytek už jen o tom, co člověk uhádal.

Holdikus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.02.2016 14:39

Re: Hlásím se i já do rodiny B8

Příspěvek od Holdikus »

DodoGT píše:Gratulujem paradne auto ja som chcel R-line ale cakat pol roka na cennik a potom pol roka na dodanie tak to nie :D ale hned by som si tam dal tento paket tak uzivaj si ho poriadne ale na leto urcite tam dat R19 to odporucam
Moc děkuji, máš koukám taky pěkného krasavce :D
Tak ať slouží a přeji mnoho šťastných kilometrů

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Hlásím se i já do rodiny B8

Příspěvek od KJirka »

je to moc pěkný ! By mě zajímalo, proč nemám na sedačkách vyšitej taky ten znak R-line
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlásím se i já do rodiny B8

Příspěvek od CoolXman »

Moc pěkný celkově!
Proč si vybral bílou barvu s R-linem? Je to mnohých sen, ale docela už klasická hodně ohraná kombinace, jako nevypadá to špatně, ale celkově jsem z těch barev u Passatu B8 trochu rozpačitej, kolikrát mám pochybnosti i u mý Tungsten, že jsem měl dát něco jinýho. Ale žádnou jinou jsem nevymyslel, chtěl jsem původně šedou, ale tu jsem na place na živo zavrhnul, v tmavý se ztratí detaily a ze světlých moc na výběr není a není to žádná pecka.
Mám taky sedan s dodělaným R-line exteriérem. Neobjednával jsem R-line z výroby, protože jsem nechtěl R-line interiér kvůli pár věcem co mi nevyhovujou, líbí se mi víc standard highline sedačky a volant je sice pěknej, ale bez výhřevu, to je pro mě zásadní nedostatek. Z interiéru jsem dodělal akorát pedály.
Co kola, budou na léto nějaký jiný nebo naopak na zimu? Protože tyhle kole na zimu co máš nejsou zrovna ideální. Pokud je R-line, tak opticky už se snesou s klidem 19", zvlášť když je DCC.
A když si chtěl benzin, budeš dělat chip na zvýšení výkonu motoru? Nebo jestli jsi nepřemýšlel už před výběrem cca za stejný prachy o Superbu 3, který nabízí podstatně vyšší výkon (162kw x 206kw)?
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Holdikus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.02.2016 14:39

Re: Hlásím se i já do rodiny B8

Příspěvek od Holdikus »

CoolXman píše:Moc pěkný celkově!
Proč si vybral bílou barvu s R-linem? Je to mnohých sen, ale docela už klasická hodně ohraná kombinace, jako nevypadá to špatně, ale celkově jsem z těch barev u Passatu B8 trochu rozpačitej, kolikrát mám pochybnosti i u mý Tungsten, že jsem měl dát něco jinýho. Ale žádnou jinou jsem nevymyslel, chtěl jsem původně šedou, ale tu jsem na place na živo zavrhnul, v tmavý se ztratí detaily a ze světlých moc na výběr není a není to žádná pecka.
Mám taky sedan s dodělaným R-line exteriérem. Neobjednával jsem R-line z výroby, protože jsem nechtěl R-line interiér kvůli pár věcem co mi nevyhovujou, líbí se mi víc standard highline sedačky a volant je sice pěknej, ale bez výhřevu, to je pro mě zásadní nedostatek. Z interiéru jsem dodělal akorát pedály.
Co kola, budou na léto nějaký jiný nebo naopak na zimu? Protože tyhle kole na zimu co máš nejsou zrovna ideální. Pokud je R-line, tak opticky už se snesou s klidem 19", zvlášť když je DCC.
A když si chtěl benzin, budeš dělat chip na zvýšení výkonu motoru? Nebo jestli jsi nepřemýšlel už před výběrem cca za stejný prachy o Superbu 3, který nabízí podstatně vyšší výkon (162kw x 206kw)?
Ahoj,
bílou barvu jsem ve finále vybral z toho důvodu, že právě vypadá v kombinaci s R-line paketem nejlépe. Tedy alespoň já si to myslím. Stříbrné barvy nemám rád a jediná která by se mi líbila ještě víc je ta tmavě modrá, ale u tmavých barev výhoda R paketu tak trochu mizí, protože není příliš patrný. A u tmavých barev mi pak jako rušivý element přišla chromová lišta předku. Bílá se mi jednoduše líbila nejvíce.
Jinak, vůz je služební a s tím je spojená klasická bolest ......... rozpočet. A tam i v podstatě leží odpověď na většinu tvých dotazů. Auto je to pěkné, ale musí teď především sloužit svému primárnímu účelu, tedy dopravě z bodu A do bodu B. A na podobné věci jako chiptunning a pod. už není prostor ať už finanční, či časový.
Jinak motor 206kW/280 koní se dostal do nabídky konfigurátoru zhruba měsíc po tom, co jsem zaplatil zálohu za auto a je to možná jediná věc, která by mne opravdu lákala. Ale navýšení ceny je u toho modelu tak markantní, že bych si stejně musel nechat zajít chuť. V Superbu jsem seděl a je to, co exteriéru zcela nepochybně, velmi povedený a krásný vůz. Ale já jsem hodně zaměřený na interiér a tam to u mne škodovky ve svých posledních generacích prohrávají.
Uvnitř se mi prostě Passat líbí víc, a když k tomu připočteme např. full LED světla a Active Display, tedy položky, které u Supíku objednat nelze...... bylo "dobojováno"
Jinak tvoje auto vypadá super, holt plný knedlík je plný knedlík :) a přeji mnoho šťastných a bezpečných km.

Uživatelský avatar
Steve28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 26.05.2009 21:01

Re: Hlásím se i já do rodiny B8

Příspěvek od Steve28 »

Nádherný, priam bombastický. Vitaj v rodine. :good:

Holdikus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.02.2016 14:39

Re: Hlásím se i já do rodiny B8

Příspěvek od Holdikus »

Steve28 píše:Nádherný, priam bombastický. Vitaj v rodine. :good:
Moc děkuji! :wink: :wink:

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlásím se i já do rodiny B8

Příspěvek od CoolXman »

to holdikus: diky za prani, taktez co nejvic km bez starosti i tobe. ja uz mam snad jako prvni v cr odrenej a lehce promacklej zadni blatnik a naraznik, jsem posral zajizdeni do garaze, budu muset snad kvuli B8 zborit garaz nebo se z toho uz pos...., takze starosti jsou na svete
jinak z ceho vychazis, si moje auto nevidel ne? a o vyjadreni "plny knedlik" nemuze byt ani rec :-), to by ti tu par lidi dovysvetlilo :laugh:
napr. nemam vyhrev skla (zbytecnost pro me), full elektricky memory sedacky a dynaudio, ale audio jsem poresil aftermarketem aparuturou DSL Sweden vcetne tlumeni skoro celyho auta, zbyva mi akorat podlaha
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“