B8-dunění zadní nápravy

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: B8-dunění zadní nápravy

Příspěvek od ricardo »

U mna ani nie dunenie, ale taky cudny tukot v pravej zadnej casti, ktory prirovnam k volne visiacemu kablu s koncovkou a akoby buchal o vnutornu stranu plechu. Robi to pri prechode nerovnostami, nie vsak v pravidelnych intervaloch, ktore by clovek cakal pri prechode tymito nerovnostami. Pozeral som bovdeny od sklapania zadnych sedadiel, hybal dverami, ci tam nieco nie je odpojene, pohodene, no bez uspechu. Zvuk nevedia identifikovat ani v servise. Nemam DCC.
Nie je to ani nic podobne co sa riesilo u Superb-ov: https://www.youtube.com/watch?v=fFNwa8p4ocw" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Dajdaja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 04.09.2016 20:27

Re: B8-dunění zadní nápravy

Příspěvek od Dajdaja »

Tak ja si s klepanim na zadni naprave uzil az az. Mam DCC a 19 kola. Trikrat jsem to jiz dal do servisu ze vzadu neco klepe a vzdy nic. Po ctvrte jiz na to prisli a na doporuceni vyrobce vymnenili hydro silentbloky a je kupodivu klid. Pri hledani toho klepani jsem rozdelal vsechny plasty vzadu ale tam nic moc neni. Jedinej problem jsem jeste nasel pod podbehem zadniho kola u nadrze kde je tvrda hadicka asi nejake odvzdusneni o to neni nijak upevnenene a volne se pohybuje a muze to taky klepat. Tak jsem to lepe upevnil ale nepomohlo to. Pomohlo jen vymenit silentbloky. Tak pokud mate stejny problem tak se nedejte a nechte si to vymenit -zadarmo :-).
Passat B8 R-line 2.tsi 206 kw 4motion 2016 DCC , alu 19
Passat B6 highline 2.0 tdi 103 kw 4motion 2006
Golf 7 comfort edition 1.2 tsi 2014
Mutivan t5 comfortline 2.0 tdi 103 kw 4motion 2012

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: B8-dunění zadní nápravy

Příspěvek od CoolXman »

To Dajdaja: mas variant nebo limo? 4motion? Jaky modelovy rok? Vedel bys cisla dilu co ti menili?
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
Dajdaja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 04.09.2016 20:27

Re: B8-dunění zadní nápravy

Příspěvek od Dajdaja »

Ja mam variant for motion 2.0 tsi 280 hp r-line. Trochu letadlo ale zase si to neco veme :-). Ten dil zjistim a pisnu.
Passat B8 R-line 2.tsi 206 kw 4motion 2016 DCC , alu 19
Passat B6 highline 2.0 tdi 103 kw 4motion 2006
Golf 7 comfort edition 1.2 tsi 2014
Mutivan t5 comfortline 2.0 tdi 103 kw 4motion 2012

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: B8-dunění zadní nápravy

Příspěvek od DodoGT »

Ja to dunenie od zadnej napravi nepocujem nech sa snazim ako kolvek neviem no skor mam iny problem v predu mi cez nerovnosti a to hlavne ked je jedno koleso na zvlnenom asfalte a to druhe zasa nizsie tak to pekne vrzga musim s tym do servisu dost hnusny zvuk
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
Dajdaja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 04.09.2016 20:27

Re: B8-dunění zadní nápravy

Příspěvek od Dajdaja »

Tak dnes jsem byl zjistit ten díl a cislo dilu je 3Q0505541. Jinak to nevylo duneni ale takove divne klepani a jen za urcitych oodminek. To vrzani na predni naprave me taky ted zacalo ale je to asi tou zimou. Na stare b6 me to taky delalo. Pokud neco zjistite tak sem s tim nebo nove vlakno?. Zdarec
Passat B8 R-line 2.tsi 206 kw 4motion 2016 DCC , alu 19
Passat B6 highline 2.0 tdi 103 kw 4motion 2006
Golf 7 comfort edition 1.2 tsi 2014
Mutivan t5 comfortline 2.0 tdi 103 kw 4motion 2012

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: B8-dunění zadní nápravy

Příspěvek od CoolXman »

diky ze jsi zjistil to cislo dilu, nekomu se to muze hodit ..... dle cisla se jedna o silentblok ulozeni spodniho podelnyho ramena na zadni naprave
bylo to klepani rozeznatelny na prvni poslech, ze neco neni v poradku?
u me nic zvlastniho nepozoruju, mam DCC, 19" kola, ale nemam 4MOT a mam limo .... takze dost odlisna konfigurace
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: B8-dunění zadní nápravy

Příspěvek od ricardo »

Dajdaja píše:Tak dnes jsem byl zjistit ten díl a cislo dilu je 3Q0505541. Jinak to nevylo duneni ale takove divne klepani a jen za urcitych oodminek. To vrzani na predni naprave me taky ted zacalo ale je to asi tou zimou. Na stare b6 me to taky delalo. Pokud neco zjistite tak sem s tim nebo nove vlakno?. Zdarec
Ako sme uz aj cez emaily prehadzovali svoje postrehy, moj sa blizi k tvojmu problemu, no mas DCC, co moze mat suvis s tym,ze su pouzite ine komponenty. Aj z technickych info sa neviem k nicomu dopatrat. Objednany som vsak na tento stvrtok, ukazem im cislo a pokial povedia, ze je to mozna pricina, nech to namontuju a ja budem testovat.

Dik, za tvoje potrehy a riesenia, ktore nam hadam pomozu. Hlavne nech ti auto sluzi

Uživatelský avatar
Dajdaja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 04.09.2016 20:27

Re: B8-dunění zadní nápravy

Příspěvek od Dajdaja »

Podle Vasich postrehu, myslim ze ten problem je u napravy 4motion. DCC je asi jen zalezitost tlumicu ne? Jinak to klepani bylo hned od zacatku a pak ho uz v aute slyseli vsichni. Jak si tak nejvic vzpominam, nejvic to bylo slyset kdyz jsem jel pomalu po nejaky polni ceste nebo kdyz jsem jel po louce.(parkovani na akcich :-))
Passat B8 R-line 2.tsi 206 kw 4motion 2016 DCC , alu 19
Passat B6 highline 2.0 tdi 103 kw 4motion 2006
Golf 7 comfort edition 1.2 tsi 2014
Mutivan t5 comfortline 2.0 tdi 103 kw 4motion 2012

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: B8-dunění zadní nápravy

Příspěvek od ricardo »

Tak u mna vymena dielu 5Q0505541A nepomohla...

zajac30
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.03.2016 19:31

Re: B8-dunění zadní nápravy

Příspěvek od zajac30 »

ricardo píše:U mna ani nie dunenie, ale taky cudny tukot v pravej zadnej casti, ktory prirovnam k volne visiacemu kablu s koncovkou a akoby buchal o vnutornu stranu plechu. Robi to pri prechode nerovnostami, nie vsak v pravidelnych intervaloch, ktore by clovek cakal pri prechode tymito nerovnostami. Pozeral som bovdeny od sklapania zadnych sedadiel, hybal dverami, ci tam nieco nie je odpojene, pohodene, no bez uspechu. Zvuk nevedia identifikovat ani v servise. Nemam DCC.
Nie je to ani nic podobne co sa riesilo u Superb-ov: https://www.youtube.com/watch?v=fFNwa8p4ocw" onclick="window.open(this.href);return false;
řešil jsem něco takového, co popisujete společně s Dajdaja - divné pazvuky od zadní nápravy, zejména při nižších rychlostech a nerovnostech. Objevilo se mi to hned při převzetí nového vozu.
Dal jsem to do Porsche Praha Smíchov, kde daný garanční technik hned věděl, oč jde. Prý na to mají interní manuál, jak situaci dát do pořádku. Bohužel nejsem technický typ a nepamatuju si přesně, co to říkali. Každopádně to bylo v zadní nápravě a už je konečně klid.

Mám R-line 140 kw, DCC, 19 kola, limuzína

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“