Huceni pneumatik Passat B8

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Odpovědět
ljloubouch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.04.2016 12:23

Huceni pneumatik Passat B8

Příspěvek od ljloubouch »

Zdravim vsechny,

zaradil jsem se pred 14ti dny mezi ty davy jezdici s Passat B8, 2.0 110kw s DSG, limuzina, bez nastavitelneho podvozku. Presedl jsem z Volva S60 takze v prvni chvili jsem si uzival ze nikde nic nevrze a oproti 60tce je Passat vyrazne mene uskakana koza (protoze v te 60tce se ve meste nedalo vydrzet, jestli nekdo rika ze klasicky podvozek Passtu poskakuje tak by si tu 60tku mel zkusit). Takze zatim super. Presto mam problem: ve 150km/h mam pocit jak kdyby nekdo v aute zapnul funkci "huceni" a od pneumatik se zacne ozyvat vylozene silny hukot. Jde to od pneumatik, je to ten klasicky hluboky valivy zvuk, ktery je slysel hlavne na hladkem povrchu (cim hrubsi povrch, tim mene je to slyset, o vikendu jsem byl v Nemecku a na hrubych usecich ten zvuk uplne zmizel). Musim priznat ze u auta za skoro mega me o trochu stve. Mam najeto 1700km takze i pripadna "startovaci ojeti" by uz melo byt vyresene. Mate nekdo stejne zkusenosti? Budu to tento tyden resit ve VW ale rad bych vedel jestli to treba proste neni "funkce vozu". Jinak pneu jsou Continental EcoContact5 (17tky) ale teda menit pneu z vyroby v 1700km se mi opravdu nechce. Diky!!

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Huceni pneumatik Passat B8

Příspěvek od Sullaco »

Problém hučení a nerovnoměrného sjíždění pneu jsem řešil u předchozího modelu ovšem nikoliv po tak brzké době, takže toto se zde nekoná (doufám, B8 je už za dveřmi) Nicméně jak slyším hesla a zkratky typu ECO, BIO atp tak mám osypky. Vůbec bych se nedivil, kdyby to dělali ty super nové a já nevím co ještě revoluční pneumatiky s tímto nápisem. Podle toho co píšeš to tak ale vypadá. Zkontroluj ještě tlak v pneu ale i tak by to dělat nemělo. Onehdy si pamatuji na pneu Goodyear, nějaké spešl do deště, Hydragrip nebo něco takového, tehdá hučely tak, že se to nedalo vydržet a letěli dolu po 2000 km.

ljloubouch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.04.2016 12:23

Re: Huceni pneumatik Passat B8

Příspěvek od ljloubouch »

Tak oni to pneumatiky nejspíš nebudou. Byl jsem dneska na projíždce s mechanikem a ten 1. uznal že to není vůbec normální (hurá!), 2. vyvedl mě z omylu že by to mohla být pneumatika. Prý je ten zvuk aerodynamický, nejspíše z nějakého špatně namontovaného krytu na podvozku takže od určité rychlosti to vibruje/špatně obíhá vzduch. Trochu mě zaráží že se to na novém autě může stát (nevyjel jsem s tím ani jednou ze silnice) ale stát se to může. Vezu to na důkladnou prohlídku a (snad) vyřešení příští týden tak doufám, že se jim to podaří najít, protože na první pohled tam nic nevisí a mechanik tak nějak polohlasně zmínil, že to bude na dýl.
Každopádně já jsem už takovej smolař: na Volvu mi v záruce měnili půlku podvozku a to bylo výrazně horší: to auto mělo tendenci v rychlostech nad 120km/h odskakovat ze silnice. Nikdy se to vlastně tehdy nevyřešilo, v podstatě mi bylo řečeno, že je to vlastnost vozu a já si zvyknul že to byla občas přetahovaná. To bylo vůbec zvláštní auto: podvozek ten motor absolutně nestíhal a každá zatáčka byl zážitek. Proti tomu je teda Passat jak zjevení.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Huceni pneumatik Passat B8

Příspěvek od KJirka »

Conti 5 je guma, která mě ani trochu nepřesvědčila. Bez ohledu na to, čím je tvůj problém způsoben, tak Conti jsou hlučný a jak napsal Sullaco, blbě se sjížděj vnitřky. A dělá to skoro každýmu, kdo jezdí trochu rychleji.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Georgegate
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 01.05.2016 21:26

Re: Huceni pneumatik Passat B8

Příspěvek od Georgegate »

Jsem na tom podobně, od cca 1000km das auto hučí !! teď 7000km a nepřestává, zesiluje. V týdnu jedu na kontrolu ale pneumatiky to opravdu nejsou ... je několik vysvětlení, dsg, poloosy, aerodynamika, ... . Navíc bez adaptivního podvozku je jízda po ČR opravdu zážitkem a to naštěstí nemám 19" kola. Občas vynechá multimédia, vrže levá strana palubní desky. Moje první VW a celkem smutnej příběh za téměř 1milion korun, půl roku čekání, "živnostníkův sen" je tatam. Počkám na technika VW jistě mi pomůže.

ljloubouch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.04.2016 12:23

Re: Huceni pneumatik Passat B8

Příspěvek od ljloubouch »

No, problém i nadále přetrvává. Zatím zkusili něco utáhnout a nic se nezměnilo, hučí vesele dál. Na můj popud tento týden vyzkouší ty pneumatiky, DSG je taky napadlo ale to mi přijde zvláštní (nedělala by to převodovka pořád? tohle dělá tak nějak podivně: občas od 120kilometrů, občas od 160ti, občas to skoro není slyšet a občas je to hukot jak kdyby se připravovalo v motoru na start i nějaký letadlo). Jo, a jinak v pravý straně přístrovojovky mi to taky rachtá, ale jen málo a je to přesně to místo kde je ten tvrdej plast přilepenej k "měkčenému", nad výdechcem ventilace. Většinou stačí do toho pinknout rukou a přestane. To snad ani neni závada :-). A navigace a multimédia fungují bez problému, jenom ta navigace je tak vesele svéhlavá, občas.

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Huceni pneumatik Passat B8

Příspěvek od CoolXman »

hm, zajimavy problem teda, ja to mam uplne naopak s tim hucenim a podle me logicky to tak je spravne, na hrubym asfaltu to huci vic, na hladkym povrchu je vyrazne tissi, ale to je u kazdyho auta .... tohle nebude uplne normalni, ja mam taky sedan, 110kw, dsg, ale DCC a navic ted dokoncuji uplne odhlucneni a vytlumeni celeho auta, takze podbehy a cela podlaha, kufr, atd.... takze jsem na tom extra dobre .... zacal jsem to delat kvuli novym pneu continental sportcontact3 19", ktery super drzely, ale byly dost hlucny, to naopak continentaly sportcontact5 na 18" z vyroby byly extra tichy, z hlediska hluku nejlepsi pneu co jsem mel
s palubovkou a navi teda zadny problem ... najeto 23tis.km
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

ljloubouch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.04.2016 12:23

Re: Huceni pneumatik Passat B8

Příspěvek od ljloubouch »

Tak žádné pneumatiky...ventilace motoru to je. Je tu kolega, kterému teď odhalili stejný problém? Slyšel jsem, že v tom nejsem sám :-). Každopádně výměna dílu to snad vyřeší, uvidím příští týden. Bod k dobru všem ve VW kteří se to fakt snaží vyřešit a strávili nemálo času snahou ten problém najít (chápu že se to blbě hledá když to ve stojícím autě nasimulovat nejde). Takhle vstřícný přístup jsem ve Volvu nezažil.

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Huceni pneumatik Passat B8

Příspěvek od Sullaco »

Jen k těm gumám: Nejlepší gumy co jsem měl byl Contíky CS3. Ojezdil jsem snad 10 sad a top guma. CS5 už neměla takovej nájezd ale zlá nebyla a hlučná mi nepřišla vůbec. Plošky se mi dělaly na obou typech gum, jak na B6, tak na B7. Vždy 18" kola, vždy origo sport podvozek. Otec ale jezdí to samé, akorát 17", podvozek obyč a nedá na CS5 dopustit. Plošky se také žádné nekonají. Vždy byl ale velký rozdíl, když byla guma Made in CZ, Germany nebo třeba maďarsko a já nevím co ještě. Letos, páč auto jde za chvíli pryč, jsem koupil 18" Barumky, hodně z vás se asi ušklíbne, ale můžu říct, že za ty prachy to zlá guma vůbec není, pravda, v extrémním náklonu se začne žvejkat, to Continetal drží furt, ale jak píšu, pouze v opravdu extrémní zatáčce, krapet hlučnější jsou taky. Na vodě cajk. A plošky? Plošky se dělají vesele taky :) Jsem zvědav na ten zázrak co na mě čeká už měsíc v salonu, zatím nemám čas to vyzvednout, s DCC (poprvé v životě nemám na tvrdo sport), 19" kola a el. diff. Jak to tak tady ale čtu, začínám být krapet nesvůj...

dark.magic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.04.2019 07:58

Re: Huceni pneumatik Passat B8

Příspěvek od dark.magic »

ljloubouch: mohl bys upřesnit, co s ventilací motoru to bylo? I mně přijde, že auto hučí ve výších rychlostech o mnoho víc než bych od Passata čekal.

Uživatelský avatar
mirob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: zilina

Re: Huceni pneumatik Passat B8

Příspěvek od mirob »

Zaujmave ja mam už druhe continentaly a aj v 180km nepočujem nič zvlášne.Ked sa dívam na obrázky s hrdzavými brzdami rozmýšlam len nad jednou vecou že azda ten moj model vyrobený hneď na začiatku výroby tohto modelu mal asi lepšie diely alebo neviem
zatial 160t km a servisujem sam so synom v garaži

petrix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 08.12.2017 12:00

Re: Huceni pneumatik Passat B8

Příspěvek od petrix »

ahojte, vyzera to na problem, ktory som mal ja a maju ho urcite viaceri, len si myslia, ze je to normalne ...
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=364&t=349046" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“