jaké máte zkušenosti s B8?

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Odpovědět
xbendik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.01.2011 19:49

jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od xbendik »

Ahoj,
dost vážně přemýšlím o koupi nové/referenční B8. Chci automat a diesel. Jaké máte s tímto autem zkušenosti? Není tam něco hodně poruchové? Nějaké doporučení?

Děkuji

Uživatelský avatar
Steve28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 26.05.2009 21:01

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od Steve28 »

Prejdi si sekciu a všetkého sa dočítaš. Ja mám a len doporučujem. Medzičasom pribudol čip na 140 kW a už lietam nízko nad vozovkou. :good:

Noxor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.07.2016 17:59

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od Noxor »

Zdravím, nechtěl jsem zakládat zbytečně nové téma, tak bych chtěl využít toto stávající a zároveň doufám, že se dočkám nějakých odpovědí. Takže k věci. Uvažuji, že si pořídím novou B8, ovšem možná trošku nezvykle ne jako pracovní vozidlo, ale pouze soukromé. Je otázkou, je to dobrá volba? Přece jen toto vozidlo není zrovna z nejlevnějšího kraje a já jsem docela náročný. Myslíte, že vozidlo bude schopné jezdit i těch deset let bez nějakých vážnějších problémů? Vzhledem k tomu, že najezdím ročně asi 15-25tis. km, hlavně město, okresky, občas dálnice a dálkové trasy, uvažuji spíš o benzínu, i když mě nafta docela láká. Původně mě zaujal motor 2.0TSI 206kw, ale vzhledem k už trochu přestřelené ceně a v mém okolí ne zrovna dostupné N98, pomrkávám po 2.0TSI 162kw. Zajímalo by mě, jak tento motor jezdí. Jsem mladý člověk a od auta chci jak pohodlí, tak svižné a dynamické svezení. Dále by mě zajímalo, jestli je nějaký rozdíl mezi ACC, která je v této výbavě standart (do 160km/h) a variantou do 210km/h? Někde jsem slyšel, že jde o jiný hardware, tak by mě zajímalo, jestli není třeba spolehlivější. Do zahraničí moc nejezdím, takže na naše dálnice by postačoval základní. Případně, stojí ta 206kw varianta za to? Vydrží ten motor?

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od CoolXman »

Tak, aby ses dockal nejaky odpovedi :-). K motoru ti nic nereknu, ja mam diesel, ale mam sedana ciste pro soukrome uziti, zadne odpocty, firma apod a sel jsem do nej na zaklde tehdejsiho porovnani trhu.
B8 jiste obslouzi i narocne, muzes si tam naskladat obyvak a vesmirnou raketu zaroven, zalezi jen na chechtacich.
10 let vydrzi, proc by nevydrzelo, 3C vydri taky 10 a vice let uplne bez problemu, jako kazdy druhy auto kdyz se o to staras. co jinyho k tomu rict, takto obecne.
K tomu motoru si zkus pohledat na internetu napr. i u Superba 3, ten ho uz docela dlouho nabizi.
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Noxor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.07.2016 17:59

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od Noxor »

Díky za odpověď. Trošku jsem uvažoval i o dieselu, konkrétně 110kw s DSG, ale když jsem si to seřadil v konfigurátoru, byl jsem skoro na stejné ceně co s 2.0TSI, takže při mém nájezdu to asi nemá moc velký smysl. Byl jsem se podívat na prodejně, kde tedy měli pouze R-line, musím říct, na to, jak se mě původně ten volant a interiér moc nelíbil, docela jsem tomu přišel na chuť. Zajímalo by mě porovnání sedaček v R-line a alcantary v highline. Co se mi ale u něj zase moc nelíbí je čelní maska. Jinak co se toho TSI týče, koukal jsem, že by to měl být snad ten stejný, co je v Octavia RS a ten je docela vychvalovaný, takže ten by měl být snad ideální.

Holdikus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.02.2016 14:39

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od Holdikus »

Ahoj.
Mam od brezna B8 v R-Line s benzinovym motorem 162KW.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=364&t=315115" onclick="window.open(this.href);return false;
Je to jak pises, to same co je v Koktě RS.
Obecne bych rekl, ze zalezi spise na tom, cemu clovek dava prednost, chovani benzinoveho motoru je proste jine nez u nafty. Neni tam takovy turbo efekt, ale benzin tahne az do cervenych a 220 koni staci na hmotnost vozu bez problemu.
Spotreba po najetych 10 000 je kolem 8,2 az 9,2 zalezi jestli mesto nebo dalky. Ale podotykam, ze nejezdim na spotrebu.
Co se tyka sedacek, v R-Line jsou sportovni, solidni bocni vedeni, ale pokud bych si mohl vybrat, radeji bych kombinaci s alcantarou. Ale to s paketem neslo.
Jinak bych rekl, ze paket vozu hodne slusi, kazdy kdo to videl je prekvapeny z toho, jak mu opticky pridava.
Jedine co me osobne vadi je pomerne znacny hluk od zadni napravy, dle prodejce bezny to jev u kombinace DCC a 18". Nevim, nedokazu posoudit, pry u kombajnu to tak slysitelne neni.

Noxor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.07.2016 17:59

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od Noxor »

Tak o Tvém autě jsem si tuším již dvakrát četl na moje.auto.cz, pokud je to ono. Moc pěkný kousek a bílá v kombinaci s R-line vypadá velmi zajímavě. Mě to právě nenechává chladným, sportovní vedení u sedaček se mě velmi líbí, ale tu kůži moc nemusím, vždycky jsem dával přednost klasické látce, takže alcantara v interiéru u mě pořád tak trošku vyhrává. Navíc, i přestože se mě exteriér v tomto paketu líbí, highline v kombinaci s led světly působí hladce a elegantně, přesto dravě. Hodně jsem četl, že hluk od nápravy je s DCC lepší, tak mě docela překvapuje že i s ní to není kdoví jaké. (Chci také 18ky Marseille) Každopádně to bude přechod z Fabia III 1,2TSI 66kw, takže horší to snad být nemůže. Těžká volba bude taky u barvy. Bílá k autu velmi sedí, ale zase tu má dnes pomalu každé třetí auto. V případě Oryx je to zase přehnaný příplatek. Stříbrná také vypadá obstojně, nicméně na tento odstín jsem nikdy moc nebyl a u černé zase nevyniknou moc detaily. Co se motoru týče, dle nějakých videí si moc nedokážu představit, jak to s Passatem bude sedět. V celé republice není jediné TSI na testovací jízdu, tak těžko posoudit. Na druhou stranu, s Octavii RS si lidé jezdi blbnout na okruhy a pochvalují si, jaké sportovní vozidlo že to je, tak by to mohlo jezdit docela solidně (dle nějakých technických specifikací má Passat dokonce o jednu desetinu sekundy lepší zrychlení z 0 na 100, tak těžko říct). Dá se říct, že s autem se dá užít i zábavná dynamická jízda? Existuje u něj něco jako pocit zamáčknutí do sedačky při plném sešlápnutí pedálu? Ještě by mě zajímalo, jaký je s tímto motorem dojezd na plnou nádrž? Ať už s jakýmkoliv stylem jízdy. Díky.

Holdikus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.02.2016 14:39

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od Holdikus »

Při volbě sportovního režimu a "cihle na pedál" se Ti dostane fantastické akcelerace a je to přesně ten případ kdy člověk ocení sportovní sedačky se vším všudy, protože záda do nich jsou vtlačena nekompromisně :D :D
Ostatně, středový displej nabízí volbu sportovních ukazatelů a tak můžeš "online" sledovat přetížení a kolik G tě do těch sedaček právě vtlačuje, kolik barů sypeš do turba a podobné "bejkárny" :lol: :lol:
Bonusem k tomu všemu je pak opravdu nádherný zvukový projev benzínového motoru.
Musím říct, že mě osobně se pohled zpředu na masku chladiče s R-Line paketem líbí snad na celém autě nejvíc........ale slovy klasika "někdo holky - jiný vdolky" :wink:
Dojezd na nádrž (a způsob jízdy to ovlivňuje zcela zásadně) je mezi 700 - 900 kilometrů.
Byl jsem teď v Rakousku s klukama, podívat se na Rallye Legend a se čtyřmi dobře rostlými chasníky na palubě byla na rakouských dálnicích (speed limit 130 a méně) průměrná spotřeba ve finále 6,4 a dojezd okolo 1000 km.
Toooooo je ovšem rekord a dosáhl ho spíše kolega, který jezdí jako moje babička :lol:
Když jezdím do Mnichova a v noci se mi nabídne volná německá...........ehm dálnice samozřejmě :lol: tak je spotřeba kolem 10,0 litrů na sto i víc a dojezd se úměrně tomu signifikantně snižuje :wink:
Někde jsem četl, že i letošní rok pokračuje u Passatů v dieselovém trendu a že ze cca. tří tisíc registrovaných nových vozů (za 5 či 6 měsíců statistika) jsou opět v benzínu asi tři desítky. To je drsný :-D :-D
No, a na závěr. Jsi-li někde z okolí Prahy a opravdu bys toužil po tom se projet a zkusit si benzín v Pašíku na vlastní kůži, dokáži si představit, že bychom se domluvili.
Hezký víkend.

Noxor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.07.2016 17:59

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od Noxor »

Teda řeknu, že při čtení Tvého příspěvku se mě na tvář vloudil úsměv, jako bych v tom autě sám jel. :) Tak ta maska r-line se mě také líbí, ale jak jsem říkal, ta uhlazenost klasiky možná o trošku víc. Musí se nechat, že tato maska zase autu dodá dravý vzhled. Dojezd vypadá fajnově i na spotřebu a motor jako takový. Velmi rád bych se projel, bohužel jsem od Brna a do Prahy se dostanu jen jednou za čas a to ještě krátce, ale třeba bychom se někdy domluvili, ostatně na auto zatím nespěchám, uvažuji o tom tak v rámci jednoho roku, momentálně má přednost dokončení všeho okolo bydlení. Také hezký víkend a díky za informace.

Holdikus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.02.2016 14:39

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od Holdikus »

:) :) :good: :) :)

Pretorian67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.05.2017 21:26

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od Pretorian67 »

Po dřívějších zkušenostech s jinými VW opravdu v pohodě. Doporučuji
PASSAT B8 lim. R-line BiTDI, spoiler tuning, FULL Packets, individual racing chip 298HP/ 610NM, VOSSEN 19

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od eauto1.cz »

Tento Passat B8 2.0 TDI měl najeto k datu 03/2017 544.573 km - ne to není překlep ještě jednou 544.573 km,
prodávali ho plně funkční, stav viz foto :)
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od jarmil7 »

https://blog.autobazar.eu/kolko-najazdi ... k3220.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od eauto1.cz »

Kdo ještě nemá pašíka? :)
Přílohy
SmartSelectImage_2018-03-05-19-17-47.jpg
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

estevez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.11.2016 19:02

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od estevez »

Nechci zakládat zbytečně nové téma, ale jen pro zajímavost - kolik máte najeto, a měli jste s B8 nějaké vážnější závady / problémy (nepočítám vrzající těsnění, apod.)?

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“