jaké máte zkušenosti s B8?

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Odpovědět
Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od denis.82 »

peca píše:... při 20000km výměna předních brzd...

Z jakeho duvodu?? 8O
RS6 Performance 445kw

peca
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 10.09.2008 21:05

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od peca »

při intenzivnějším a delším brždění se rozvibroval volant a nastal problém s vadnutím brzd. zkoušel jsem reklamaci, ale jako vždy neuznáno a tak za 18.000,- výměna komplet. :negative:

Uživatelský avatar
Drinker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 29.01.2012 19:02
Bydliště: Ostrava

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od Drinker »

Vrzání nápravy odstraněno, údajně vrzaly ramena. Promazáno dle výrobce jiným mazivem než ve výrobě. Vrzání a drnčení palubovky rovněž odstraněno, tímto vyvracím tvrzení, že VW vrzání uznává jen do půl roku stáří vozu (někdo tady někde psal). Servis Ar-cars, nebyl žádný problém, ještě přidali 5% slevu na servis a umyli vše z venku, uvnitř :-)
VW Passat Alltrack 140KW 4MOTION, VW Tiguan 2.0TDi 103KW 4MOTION Track & Style 2013, Renault Kangoo II express 1.5 dci 63KW, Bejvávalo = VW Passat 2.0 TDi 125KW Highline 2007

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od patrikrs »

Ahoj, prosím Tě a co přesně namazali? Je to něco ve stylu toho polska? Nepřijde mi totiž že by se na ramenech mělo něco mazat. Dík za info

Uživatelský avatar
Drinker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 29.01.2012 19:02
Bydliště: Ostrava

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od Drinker »

Dle nich toho má VW v databázi mraky a je mylné se domnívat, že časté vrzání náprav u B8 je to samé a u všech stejné. Oni automaticky nebudou mazat a kontrolovat vše. Zjistili, odkud mi to jde a dle TPI promazali mazivem doporučeným výrobcem. Údajně to byly ramena. Na dotaz, že mám dva kolegy, kterým to taky vrže, jsem byl poučen, že by byla náhoda, kdyby se jednalo o stejnou příčinu. Navíc jsem asi jediný na světě, komu vrzala náprava už od 20ti tisíc km :pleasantry:
VW Passat Alltrack 140KW 4MOTION, VW Tiguan 2.0TDi 103KW 4MOTION Track & Style 2013, Renault Kangoo II express 1.5 dci 63KW, Bejvávalo = VW Passat 2.0 TDi 125KW Highline 2007

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od eauto1.cz »

Mělo by se jednat o silentbloky zavěšení podvozku.
Výrobce na to má servisní postupy, buď se mění postižené komponenty, nebo se mažou.
Mohu potvrdit, že namazané po nějakém čase vržou opět asi je lepší je nechat vyměnit.
Buď budou mít tytéž lépe vyrobené (materiál) a nebo už se ani ty původní nevyrábí a existuje nový vylepšený díl, rozlišíte snadno dle jiného čísla dílu, čili neobjednávat zásadně ten samý díl dle čísla co na autě je ale hledat ten díl dle VIN, zda už není náhrada novým dílem.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
Drinker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 29.01.2012 19:02
Bydliště: Ostrava

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od Drinker »

No dle nich nešlo o silentbloky, ale přímo o ramena. Mazivo dle TPI použito jiné než z výroby a údajně by mělo vydržet celou životnost dílu. Žádná svolávačka u B8 na tohle není a v případě, že někdo jezdí s tím vrzáním dlouhou dobu, může dojít opotřebení montážního materiálu a to se dle stavu řeší.

To je jen závěr z pokecu s šéfem servisu. Bylo to řešeno na záruku a VW by jakoukoli opravu/výměnu servisu uhradil, ale nebylo co.

Logicky předpokládat lze, že bude k dispozici již nějaký modifikovaný díl, no uvidíme :-) Tak snad aspoň dalších 10 000km bez vrzání :laugh:

Jo a taky mi na rádiu aktualizovali firmware a teď mi nehraje půlka skladeb z karty :-) (Měl jsem problém, že rádio zůstávalo viset na uvodním logu a nešlo ovládat)
VW Passat Alltrack 140KW 4MOTION, VW Tiguan 2.0TDi 103KW 4MOTION Track & Style 2013, Renault Kangoo II express 1.5 dci 63KW, Bejvávalo = VW Passat 2.0 TDi 125KW Highline 2007

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od patrikrs »

Díky za postřehy. Budu to taky muset vyřešit, je to celkem otravný zvuk. Jde spíš o to že na ramenu jako takovém nevím co mazat a co by mělo být mazáno z výroby, je tam jeden kulový čep, ten je namazaný z výroby, to ano, šel by přimáznout a pak přední a zadní silentblok což je guma a ta když se maže nevhodným mazivem tak spíše trpí. Udajně to často dělá ten zadní silentblok, co jsem dával to foto jak to řešlí v Pl, už jsem se někde dočetl, že pomůže jeho výměna. Ale jak píšeš, každému to může dělat něco jiného.

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od eauto1.cz »

Drinker píše:No dle nich nešlo o silentbloky, ale přímo o ramena. Mazivo dle TPI použito jiné než z výroby a údajně by mělo vydržet celou životnost dílu. Žádná svolávačka u B8 na tohle není
1) Ramena obsahují nalisované=integrované silentbloky, lze měnit celá ramena samo.
2) Životnost dílu? Po dvou letech jsi mimo garanci. Prostě máš např auto z roku 15 v roce 16 začne vrzat, namažeš a v roce 17 vrže zase ale už není ani kulance, nic.
3) Svolávačka uložení ramen byla třeba na Supy hned po jejich výrobě, né na všechny, jen na nějakou sérii, dle VIN, takže některý Passat ji mít může a jiný nikoliv. Jejich princip co jsem interně vysledoval je to nejdřív máznout aby to zvládlo 2letou garanci a pak mimo garanci to vrzání vyřeší výměnou silentbloku nebo ramen dle toho, co odkýve majitel do objednávky servisu (jmenovitě konkrétní díl nebo částku finanční strop opravy) a tam ta výměna teoreticky má i ten smysl, že teoreticky už mají silentbloky po garanci nějakou amortizaci nebo i vůli. Zejména geometrie u ACC je náročnější pro jeho kalibraci, proto nejraději mažou pokud to neplatíš celé ty. Když to budeš plně hradit, vymění Ti rádi cokoliv
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
Drinker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 29.01.2012 19:02
Bydliště: Ostrava

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od Drinker »

eauto1.cz Však se o tom nikdo nehádá. Můj příspěvek není berná mince, ale poreferování zkušenosti se závadou a servisem. Nikdo nečeká, že mu něco namažou a má na věky klid. Že se to vrtátí, je logické. Dál už bych to nerozmazával.
VW Passat Alltrack 140KW 4MOTION, VW Tiguan 2.0TDi 103KW 4MOTION Track & Style 2013, Renault Kangoo II express 1.5 dci 63KW, Bejvávalo = VW Passat 2.0 TDi 125KW Highline 2007

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od eauto1.cz »

patrikrs
Čepy se nemažou ale mění rovnou.
Silentbloky se mažou všechny všude tam, kde vržou.
Domnívám se, že v etce bude to originál mazivo objednatelné přímo ve skupině dílů, když si otevřeš podvozek, ramena, čepy, mělo by tam být i to mazivo, pokud budeš mít poslední aktualizaci, ale já se tím ještě nezabýval, ale všechny Pašíky z DE, co jsem viděl, to mazání dávno absolvovaly.
Když to někdo najde nebo objedná, tak sem hoďte číslo dílu toho maziva, díky.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od patrikrs »

Tak to že se čepy nemažou, že se mění to vím, ale ruku na srdce lidi jsou schopni všeho.. jen mi nepřijde tohle mazání jako postup autorizovaného servisu. Určitě je spousta příčin co může to vrzání způsobovat, takže nejspíš nejde říct přesný postup opravy, to je jasné. Ale napatlat silentblok mazivem a vyfakturovat to jako opravu je mazec, tohle bych pochopil u jakéhokoli běžného uživatele, který prostě zkusí štěstí za pět korun.

Ale pravdu máte v tom, že v záruce to namažou a pak to vymění za plnou cenu :good:
Přílohy
05DEBF7F-F4DF-4AAD-A54D-EAD3DD8B507F.jpeg

grochi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 465
Registrován: 08.12.2010 17:40
Bydliště: ostrava

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od grochi »

Mechoš co dělá u vw a stará se mi o auto mi řekl že je třeba vyměnit ty ramena celé,že mazání je jen dočasné,promazal mi ty silentbloky a za týden to začlo znova :-/
Vw Passat variant 3BG 2005 1,9 tdi 96kw

Uživatelský avatar
Drinker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 29.01.2012 19:02
Bydliště: Ostrava

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od Drinker »

grochi píše:Mechoš co dělá u vw a stará se mi o auto mi řekl že je třeba vyměnit ty ramena celé,že mazání je jen dočasné,promazal mi ty silentbloky a za týden to začlo znova :-/
Mno a řekl teda, co je nejčastěší příčinou vrznání u B8? Ramena nebo silentbloky?

Pořád každý lamentuje nad tím, co by to asi mohlo být a přesně popsáno nikde. Mně taky mohli v servisu jen odbýt, že to byly ramena a promazali tam čert ví co, čert ví, čím. Znám 3 lidi, co jim taky B8 vrže a nikde žádné jasné řešení, jen dohady, které nikam nevedou. Do servisu se nikdo nehrne, bo co kdyby náhodou zaplatil nějakou raketu. U B6 mi na přejezdech retarderu taky vrzala náprava a nikdo nic neví, pak zde někdo napsal, vyměň silentbolky na náparavnici. Šel jsem do servisu a říkám vyměnit silentbloky a dozvídám se, že tím to nebude, tak říkám, vyměnit, tečka. Vyměnili a bylo to fuč :-) Já osobně, až mazání odezní a začne to znova, tak dám zjistit závadu a vyměnit díl.
VW Passat Alltrack 140KW 4MOTION, VW Tiguan 2.0TDi 103KW 4MOTION Track & Style 2013, Renault Kangoo II express 1.5 dci 63KW, Bejvávalo = VW Passat 2.0 TDi 125KW Highline 2007

grochi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 465
Registrován: 08.12.2010 17:40
Bydliště: ostrava

Re: jaké máte zkušenosti s B8?

Příspěvek od grochi »

Prý to dělají silentbloky v ramenech,asi špatní směs té gumy,doporučil mi výměnu ramen,nevím zda se dají vyměnit jen ty silentbloky
Vw Passat variant 3BG 2005 1,9 tdi 96kw

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“