Vrźganie prístrojovej dosky

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Steve28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 26.05.2009 21:01

Vrźganie prístrojovej dosky

Příspěvek od Steve28 »

Ahojte,

dlhšiu dobu mi pri nízkych otáčkach (čo DSG v D veľmi uprednostňuje) vŕzgala prístrojová doska. Zatiaľ som sa sťažoval na to sám v servise ale teraz som bol na 30.000 servise a už na to majú prípis z VW. Predtým to mali na novom Superbe a to isté teraz aj na Passaty. So zvyšujúcimi sa teplotami vonku bolo vŕzganie horšie, otáčky 1.200 - 1.500 mierná akcelerácia alebo decelerácia. Budú sa vymieňať pliešky na držiakoch na pedálovej stene a je to robota na dva dni. celá musí von.

mbaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 21.05.2010 07:31
Bydliště: Havířov

Re: Vrźganie prístrojovej dosky

Příspěvek od mbaz »

To este nevychytali?? Som sa tesil ze je to len zavada 3C :baseball:
Passat Variant B8, 2.0, 110kw, DFGA, 10/2018
Passat Variant 3C, 2.0, 103kw, BKP, 4/2007

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Vrźganie prístrojovej dosky

Příspěvek od DodoGT »

Mam 55 000 zatial som to nejako nepostrehol a tom som vazne chory clovek na taketo zvuky v aute no neviem ci by som im dal uato do ruk nech celu pristrojovku daju von a potom ju zalozia... Asi skor nie....
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

palino87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.06.2016 23:06
Bydliště: Irl

Re: Vrźganie prístrojovej dosky

Příspěvek od palino87 »

Uz to niekomu samovolne prestalo vrzgat ? Mne to robi skoro vkuse a ide mi to teda riadne na nervy :fool:
PASSAT 1.6 tdi HL

siin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.01.2017 09:03

Re: Vrźganie prístrojovej dosky

Příspěvek od siin »

Ahojte, obdobny problem s vrzganim pristrojovej dosky sa vyskytol aj v mojom aute. Aktualne mam 80 tis km, auto je v zaruke, buduci tyzden som objednany do autorizovaného servisu. Velmi som zvedavy, aky postoj k tomuto podla mna vaznemu problemu zaujmu v "das auto".

OndraB8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 12.10.2015 15:07

Re: Vrźganie prístrojovej dosky

Příspěvek od OndraB8 »

Mně palubka a vše kolem hezky drží, zato vrže celej zadek a to při velmi nízké rychlosti když začne být nápor na karoserii v krutu. Jinými slovy se karoserie kroutí a sedadla a výplň dveří se ozývá. Zrovna tak zavrže předek když najedu jedním kolem na schůdek při vjezdu do garáže. Až vzápětí najede na schod druhý kolo, takže dochází k pnutí. Jsem na to alergickej. Už nikdy koncern. Ale pokud tam zavrže i nová 7er, která v létě dorazí do firmy, tak rezignuji na svět kolem aut :-) a budu jezdit v MHD.
VW Passat B8 2.0 BiTDI R-Line

Uživatelský avatar
georgy04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.10.2012 14:02

Re: Vrźganie prístrojovej dosky

Příspěvek od georgy04 »

ma niekto blizsie informacie ohladom toho ako vyriesit rezonaciu pristrojovky, mam 140tis a asi pred 5tis sa mi zacala ozyvat rezonacia. podla mojho usudenia to ide od palubovky, mam pocit ze cim je interier chladnejsi, tym viac to pri akceleracii drnci. no nakolko je auto po zaruke, nemyslim si ze to VW bude ochotny riesit aj ked je auto u nich servisovane. pravdupovediac, radsej by som si to poriesil sam,
VW Passat B6 Variant 103KW CR 11/2008
VW Passat B8 Variant 140KW 05/2015

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrźganie prístrojovej dosky

Příspěvek od eauto1.cz »

Zkus vytáhnout budíky a mrkni na to. Vše co se dotýká může vrzat. Řeší se to obalením do pásky nebo tenké pěnovky. Dej info :good:
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
georgy04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.10.2012 14:02

Re: Vrźganie prístrojovej dosky

Příspěvek od georgy04 »

no ono je tazko identifikovat odkial to ide, ale budiky by som asi vylucil, ide to akoby niekde zo stredu blizsie k motoru, pripadne mozno viac od spolujazdcovej strany, je vsak velmi tazko hladat to vtedy ked to rezonuje, pretoze to rezonuje len za urcitych podmienok a len chvilu, ked na to pridem, tak sa urcite ozvem
VW Passat B6 Variant 103KW CR 11/2008
VW Passat B8 Variant 140KW 05/2015

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrźganie prístrojovej dosky

Příspěvek od eauto1.cz »

Já to slyším za budíkama ale jen výjmečně né vždy. Dá se mrknout na pojistky ale tam to asi nebude.
U spolujezdce odklop kastlík nebo vymontuj display a můžeš se snadno podívat.
Je to cokoliv v kontaktu a dělá to rámus.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

icko1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 19.12.2016 10:00

Re: Vrźganie prístrojovej dosky

Příspěvek od icko1 »

ahojte, chalani poriešily ste to vrzganie palubky? mne to robila B8mička a nakoniec som prišiel nato že su to trubky od radiatora kurenia, stiahol som ich stahovacou paskov plastovou, tam kde idu už von do motora, vtom uložení to vrzga. mesiac som nato nemohol prisť išlo ma jebnuť, ale robilo to len pri určitých otačkach :baseball:
možno to niekomu pomože

brunek0007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.09.2019 13:42

Re: Vrźganie prístrojovej dosky

Příspěvek od brunek0007 »

icko1 píše:ahojte, chalani poriešily ste to vrzganie palubky? mne to robila B8mička a nakoniec som prišiel nato že su to trubky od radiatora kurenia, stiahol som ich stahovacou paskov plastovou, tam kde idu už von do motora, vtom uložení to vrzga. mesiac som nato nemohol prisť išlo ma jebnuť, ale robilo to len pri určitých otačkach :baseball:
možno to niekomu pomože
Ahoj, mám podezření, že to mi vrzání/drnčení při určitých otáčkách přenášejí taky ty trubky topení. Mohl bys mi poslat prosím foto kde si to stáhl těma páskama - rád bych to taky vyzkoušel ale nevím, kde to místo přesně hledat. Pripadne pokud vi i nekdo jiny kde se to ma stahnout prosim foto. Dekuji.

Mejtys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.04.2018 18:36

Re: Vrźganie prístrojovej dosky

Příspěvek od Mejtys »

Ahoj mě by to taky zajímalo kde to stáhnout to eska páskou...

Jami123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 233
Registrován: 18.02.2019 07:56

Re: Vrźganie prístrojovej dosky

Příspěvek od Jami123 »

Máte někdo pls tu fotku jak to stáhnout?

icko1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 19.12.2016 10:00

Re: Vrźganie prístrojovej dosky

Příspěvek od icko1 »

nafotím zase mi to začalo rezonovať musím to rozobrať, ja som to stiahol v urovni výšky klimatizacie ako už idu smerom hore, dokopy som ich stiahol páskou sťahovacou aby pružily.

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“