OEM Navi B8

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

OEM Navi B8

Příspěvek od cosby »

Pátral jsem pátral jak svého pašíka dovybavit navigací a třebas tohle někomu pomůže.
Varianty jsou asi 3-4.
1) od poláku koupit "upravenou" MIB jednotku,Plung&Play,cena 950€ bez daně.
2)koupit offiko MIB jednotku kterou teď VW začal nabízet,má navi,BT atd,jen neumí přehrávat DVD,cena 990€ s DPH,aktualizace map na jeden rok
3) přes mirrorlink,ale kdo nemá aktivianý,tak cca 5800,-Kč,koupit offiko sygic,ale i tak to prý není ono.
4) do čeho asi půjdu je novinka od Zenec- http://www.zenec.cz/produkt/navi-multim ... olkswagen/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pokud má někdo jiné návrhy,zkušennosti,sem s tím.

Uživatelský avatar
atletmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OEM Navi B8

Příspěvek od atletmar »

Ahoj,
docela by mě zajímala ta novinka od Zenec. Nepoptával jsi co by to stálo a jaké jsou tam úpravy?
Dej kdyžtak vědět. Díky moc.
M.

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OEM Navi B8

Příspěvek od cosby »

ve čtvrtek mi to přijde a budu to montit

Uživatelský avatar
atletmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OEM Navi B8

Příspěvek od atletmar »

Já jsem tedy našel jen toto
http://www.audiotel.cz/?404,zenec-navi- ... gen-golf-7" onclick="window.open(this.href);return false;
, tak nevím kolik jsi za to dal ty. Případně, pokud budeš mít nějakou zkušenost, tak mi dej vědět. Hodně mě to zajímá jak to funguje v praxi a jak je to složité na montáž.

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OEM Navi B8

Příspěvek od cosby »

To je ono,cena stejná,zapojení Plung&Play,jednoduché.Stáhni si návod a uvidíš.Jsem na to také zvědav

Uživatelský avatar
atletmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OEM Navi B8

Příspěvek od atletmar »

Návod jsem si stáhl, jen mi mě to spíše zajímalo v praxi, jak to funguje, jestli je vše OK a jak funguje navigace. Jestli je to pomalé nebo ne. Budu rád, když se podělíš o instalaci tak i o funkčnost.

Díky moc.

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OEM Navi B8

Příspěvek od cosby »

Dnes jsem to montoval.
Jak jsem psal,je tu plung&play.vypojíš kabel,zapojíš,jen jako všude,je problém,kam tu kabeláž nacpat,ale u B8 je za kaslíkem naštěstí dost místa,takže to jde.
Prostředí jako u IGO a Tom Tom-to si můžete vzhlédnout na netu.Originál je asi hezčí,i když...tohle funguje docela dobře,přehledně.
Jen jednu věc mají nevychytanou a debilní a neupozorńují na to nikde...SD karta se dává opačně,než je zvykem...málem jsem odkrouhl čtečku.Dodavatel mě na to upozornil,až jsem mu řekl,že není něco OK.
Jinak náběh trvá cca 30 sec.po zapnutí klíčku,takže docela pomalé,ale pak je chod OK.Po nainstalování jsme připojil flešku,uložil systémové data na flešku,šel k PC,flešku připojil,udělal registraci na webu,stáhl nejnovější mapy a bylo.
Více to vyzkouším,až někde pojedu,filmy atd asi o víkendu

Uživatelský avatar
atletmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OEM Navi B8

Příspěvek od atletmar »

Díky za zprávu.
Ještě to tedy vyzkoušej, jak to běhám, filmy a navigace. Jak dlouho Ti to trvalo?

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OEM Navi B8

Příspěvek od cosby »

Jak dlouho nedokáž iobjektivně říct,dělal jsem to v práci po chvilkách,ale asi tak 3 hodinky.
Večer jsem si s tím hrál a jeví se mi to dobře.Manželka sice říkala,že navi vypadá,jako by to někdo kreslil-tu navi,ale je to přehledné,myslím,že ok.Pak tedy ještě filmy atd.Super je-a to jsem chtěl,že zůstává plně funkční původní MIBa Adiptiv se ovládá přes displej.Ještě chci sehnat 8" displej a dát jej tam a bude to supr.

Uživatelský avatar
atletmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OEM Navi B8

Příspěvek od atletmar »

Nejlepší by byla rovnou ta navi 8", ale zatím to prý softwarově neuvolnili. Taky by se mi to líbilo více než ta 6,5"
Jinak moc díky za info.

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OEM Navi B8

Příspěvek od cosby »

Takže:
Co se týče přehrávání MP3,videa ve formátech MP4,AVI,MKV bez problému.
Do zařízení zle vložit SD kartu a přes vyvedený USB kabel to do SD karty kopírovat nebo rovnou přehrávat z flešky.
Trošku nedostatek-nelze upravovat RGB
Co se týče navi tak nedostatek je,že při nastartování auta delší dobu hledá signál GPS-ještě to ale budu přesněji testovat.Anténou to není,tu jsem dával druhou.Možná ji nesvědčí,že je v interiéru.Budu zkoušet ji umístit někde pod kapotu nebo...uvidím.
Jinak není problém,naviguje bezproblému,pěkně navádí do pruhů,když vjedu do tunelu,objeví se na obrazovce jako že v tunelu jsem.
Co se týče ovládání tak to vše je vidět na stránkách Zenecu,reakce na dotek je okamžitý,bezproblémový.
Na rovinu,origo je origo,ale jako náhražka to není špatné.

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OEM Navi B8

Příspěvek od cosby »

Jo,ještě k mému prvnímu příspěvku a bod 2.
VW sice na svém něm.webu nabízí MIB jednotku s navi za 990€,ale importér mi napsal,že výrobce nenabízí možnost aktivace ,tak nevím,nějaký kocourkov.Napsal jsem jim(importérovi),jak je možné,že VW něco prodává,ale neaktuivuje aať mi dají kontakt na vyšší inštanci,kde se můžu na tohle zeptat a dovolat,tak jsem zvědav.
Tady je komunikace s VW

Zobrazit zprávu s formátování
Dobrý den pan Cavro,

dle prověřených informací byla zjištěna skutečnost, že výrobce tuto možnost nepřipouští, jak již jsme zmínili v předchozí komunikaci.
Velice se omlouváme, ale za stránky výrobce nejsme zodpovědní.
Děkujeme za pochopení.
S přáním pěkného dne

Průšová Tereza
Informační linka Volkswagen
<http://www.volkswagen.cz/> http://www.volkswagen.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

tel.: 844 555 599


Dobrý den.Ještě bych prosil vysvětlení.Píšete,že nelze jinou MIB jednotku přizpůsobit do jiného auta než byla z výroby,ale na něměckém webu přímo VW je to jinak.

https://shops.volkswagen.com/de_DE/web/ ... 057874a-10" onclick="window.open(this.href);return false;

proč,když ji koupím ve VW to lze a když ji koupím jinde a nepochází z trestné činnosti to nelze?

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: OEM Navi B8

Příspěvek od bedrich666 »

Za ty kecy, jak nejsou za stranky vyrobce odpovedni, by je clovek nakopal :158: Jasne, nemuzou ovlivnit obsah, ale ty stranky by meli znat pomalu nazpamet a to co nevi, na to se maj v Nemecku zeptat.. Jsou to oficialni stranky VW (shops.volkswagen.com), clovek se jich nepta na stranky nejakyho malyho prodejce s vlastnim eshopem :roll:

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OEM Navi B8

Příspěvek od cosby »

No právě a teď babo raď :-)

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OEM Navi B8

Příspěvek od cosby »

Nová odpověď z VW
Vážený pane



dovolte, abychom Vás na základě prověřených skutečností informovali, že výrobce ke každé sadě pro dodatečnou montáž dodává potřebný návod a SWM kód.



Pokud bude sada (jakákoliv) určena pro Váš vůz, není důvod montáž odmítnout.



Děkujeme za pochopení.



S přáním pěkného dne,

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“