Ukazatel dojezdu

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Odpovědět
Uživatelský avatar
JEYCOM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 03.03.2012 10:48

Ukazatel dojezdu

Příspěvek od JEYCOM »

Ahoj všem,

chtěl bych se zeptat. Dostal jsem se teď 2x do situace, kdy jsem jel na rezervu a dotankoval jsem pouze cca. 10 litrů nafty. Ukazatel dojezdu mi ukazoval např. 50 km, no a kydž jsem natankoval, tak mi dojezd zůstal stále 50 km a pořád svítí rezerva...? Stalo se mi to už 2x.

Nemáte někdo podobnou zušenost?

Díky za reakci.
Passat Alltrack B8_2016
Passat Alltrack B7_2014
Passat variant B7_2012 - minulost... R.I.P. 4.3.2013

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Ukazatel dojezdu

Příspěvek od DodoGT »

Nikdy som netankoval menej ako plnu ale ked tankujem tak casto necham pistol tiest a sadam do auta a pozeram ako to na tom displejij stale pekne pribude dojazd aj stav paliva ale pisem to tu preto lebo ako pises to prve tankovanie asi 20s sa to ani nepohne a tak zrazu bum z 40km dojazdu to skoci na 120 a potom to uz ide pekne suvisle az do plnej tak ze ano aj mne to robi...
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
JEYCOM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 03.03.2012 10:48

Re: Ukazatel dojezdu

Příspěvek od JEYCOM »

DodoGT děkuji za reakci. Zřejmě to tak mají nastavené, že je potřeba tankovat vetší množství. Také vždy tankuji doplna, ale bohužel jsem byl už 2x nucen tankovat takto málo a přitom jsem zjistil tento poznatek. Snad se mě to už v budoucnu nestane...

Ještě jednou díky a měj se !
Passat Alltrack B8_2016
Passat Alltrack B7_2014
Passat variant B7_2012 - minulost... R.I.P. 4.3.2013

Uživatelský avatar
jind
Člen klubu
Příspěvky: 87
Registrován: 15.03.2010 05:39
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel dojezdu

Příspěvek od jind »

Mě by zajímalo jak to měří to palivo.

Když jsme auto koupil natankoval sem na poprvé 73L paliva, ale od té doby se mi to nikdy nepovedlo. jezdím plná nádrž 1100 Km + - pak to hlásí a zase jdu do plna, ale nikdy nedám více jak 60-62 L.

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Ukazatel dojezdu

Příspěvek od DodoGT »

Moj rekord co som natankoval do auta je 66,5l ale 75l som do toho auta nikdy nedal ani ked som ho kupil tam ti nieco muselo zle napocitat auto ma podla mna maximalne 68l
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
jind
Člen klubu
Příspěvky: 87
Registrován: 15.03.2010 05:39
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel dojezdu

Příspěvek od jind »

Jak jsem napsal, bylo to první tankování v den pořízení vuta.

Ukazatel dojezdu byl na 3 km a od té doby se mi to nepodařilo.

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel dojezdu

Příspěvek od eauto1.cz »

60 tam dáš v pohodě když je dojezd 0 a v tu chvíli tam je ještě okolo těch 5L =65L
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
Sharpe1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 17.12.2017 15:14

Re: Ukazatel dojezdu

Příspěvek od Sharpe1 »

ahoj, zrovna nedávno se mi stalo to samé. Nechtěl jsem čerpat na dálnici plnou, tak jsem dotankoval ca 5 litrů a ukazatel to ani nepoznal. Pořád stejné hodnoty. Takže to je běžné...
Passat B8, 1.4TSI ACT 110 kw

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel dojezdu

Příspěvek od eauto1.cz »

Na dálnici je palivo drahé :lol:

Hele, to měří plovák objem paliva a z toho to počítá jednotka dle spotřeby ten dojezd.
Je to matematika, ale vždycky se to počítá ze spotřeby, a ta NEUSTÁLE KOLÍSÁ= KOLÍSÁ DOJEZD.
Jak skočí dojezd na nulu, a naleješ 65L, tak to teče ven.
(Existují dvě velikosti nádrže, ta menší se dávala dle výbavy, ale větší než 65L běžně není, větší nádrž jedině nějaký speciál, pro speciální účely se běžně dávají větší nádrže, už na Passatu B4 jsem měl 100L, byť byla standartně jen 70L)
Logicky, nádrž je v nejnižším místě s čerpadlem, aby se nezavzdušnilo v kopci. A v tom nejnižším místě se 5 L ztratí na dně, to plovák nezměří.
Mají to tak všechna auta akorát to množství je různé, princip shodný.
Neriskuj že dojezd 0km ještě 5L= dojedeš dalších 100km.
Jeden prudší kopec a stojíš.
Než přineseš palivo, blikačky oslabí aku, než to odvzdušníš startováním, aku mele z posledního a nemusíš to už stihnout natočit. Hlavně v mrazech nebo starší aku.
Palivové podávací čerpadlo v nádrži je chlazeno palivem, jezdit s nízkou hladinou paliva=malé chlazení=přehřívání=spálíš čerpadlo.
Plovák vidíš na té drátěné páce viz foto...
Přílohy
b8 čerpadlo TDI.jpg
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“