Zrkadlo pri cúvaní, zatváranie elektrického kufra

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Uživatelský avatar
arpicur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02

Zrkadlo pri cúvaní, zatváranie elektrického kufra

Příspěvek od arpicur »

Dobrý deň,

mal by som jednu otázku, vlastním Passat B8 rv.2016. Kde sa dá nastaviť to aby pri cúvaní spätné zrkadlo spolujazdca šlo nadol aby som videl obrubník resp. čiary, nechce to fungovať ani za boha. Vonkajšie zrkadlá mám sklápateľné s osvetlením okolia.

Druhá moja otázka je, mám elektronicky otváranie/zatváranie batožinového priestoru, tvoriť ho viem kľúčom, ale zatvoriť nie, dá sa to niekde nastaviť? Zatvoriť ho viem len gombíkom na kufri (ani z auto ho neviem zatvoriť, len otvoriť)

Ďakujem za odpovede.

Pekný deň.

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrkadlo pri cúvaní, zatváranie elektrického kufra

Příspěvek od Kwapo »

Pro zavření kufru je nutné tlačítko na "klíči" podržet delší dobu. Odhadem cca 3 vteřiny. Zkoušel jsi to?

Uživatelský avatar
arpicur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zrkadlo pri cúvaní, zatváranie elektrického kufra

Příspěvek od arpicur »

Kwapo píše:Pro zavření kufru je nutné tlačítko na "klíči" podržet delší dobu. Odhadem cca 3 vteřiny. Zkoušel jsi to?

Dobrý, áno skúšal som, nič to nerobí :(

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Zrkadlo pri cúvaní, zatváranie elektrického kufra

Příspěvek od DodoGT »

Spätne zrkadlo sa bude sklápať len ak bude páčka na ovládanie zrkadiel v prehnutá na spolujazdcove spätne z pohladu šoféra práva strana potom po zadaní R pôjde dole

Kufor zatvoriť ide cez kľúč aj cez šoférovi tlačidlo na dverách treba to len dlhsie podržať a držať až pokial sa nezavrie
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
arpicur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zrkadlo pri cúvaní, zatváranie elektrického kufra

Příspěvek od arpicur »

DodoGT píše:Spätne zrkadlo sa bude sklápať len ak bude páčka na ovládanie zrkadiel v prehnutá na spolujazdcove spätne z pohladu šoféra práva strana potom po zadaní R pôjde dole

Kufor zatvoriť ide cez kľúč aj cez šoférovi tlačidlo na dverách treba to len dlhsie podržať a držať až pokial sa nezavrie
Ďakujem za odpoveď.

Asi na mojom aute je dáka anomália, predtým som mal Golfa a na tom to spatne zrkadlo fungovalo ako píšete, ale na pasate žial toto u mna nefunguje

Taktiež ten kufor, skúšal som ho aj cez dialkový, aj cez gombík držať aj 30 sekúnd a nič, auto zablikne, na ovládači bliká červené svetielko a nič.

Asi bude dáky problém so sofvérom, skúsim zájsť do servisu nech sa na to pozrú.

Ešte raz ďakujem

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Zrkadlo pri cúvaní, zatváranie elektrického kufra

Příspěvek od DodoGT »

Tak ten kufor bude asi problem v softe ale to zrkadlo by som pozrel v nastaveniach mas to tam asi vypnute nie som pri aute ale ked to nenajdes napis a ja to najdem poslem postup
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
arpicur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zrkadlo pri cúvaní, zatváranie elektrického kufra

Příspěvek od arpicur »

DodoGT píše:Tak ten kufor bude asi problem v softe ale to zrkadlo by som pozrel v nastaveniach mas to tam asi vypnute nie som pri aute ale ked to nenajdes napis a ja to najdem poslem postup
Žiaľ, žiadne nastavenie pre to zrkadlo som nenašiel, odfotil som časť Nastavenie zrkadiel a stieračov.
Menu zrkadlo
Menu zrkadlo

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Zrkadlo pri cúvaní, zatváranie elektrického kufra

Příspěvek od DodoGT »

No a ja tam mám ešte položku pokles při zpatečce tak preto
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
arpicur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zrkadlo pri cúvaní, zatváranie elektrického kufra

Příspěvek od arpicur »

DodoGT píše:No a ja tam mám ešte položku pokles při zpatečce tak preto
Ďakujem za odpoveď. A podľa teba sa to tam dá dať, alebo je to závislé na niečom?

chamelleon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.09.2016 13:49
Bydliště: Brno

Re: Zrkadlo pri cúvaní, zatváranie elektrického kufra

Příspěvek od chamelleon »

Podle mě bude problém v tom, že tato funkce je závislá na výbavě. Řešil jsem úplně to stejné a kdesi jsem vyčetl, že funkce sklopení zrcátka je dostupná, pouze pokud máš příplatkovou sedačku ErgoComfort s pamětí. Bez toho ta volba v menu vůbec není, takže není co nastavovat, dost mi to taky chybí, a logiku v tomto nechápu.
VW Passat Alltrack B8 stříbrná Tungsten 2016 140kW DSG 4Motion

estevez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.11.2016 19:02

Re: Zrkadlo pri cúvaní, zatváranie elektrického kufra

Příspěvek od estevez »

Já jsem v 11/2016 objednával Passat B8 Alltrack, a mám přípl. výbavu: "Vnější zpětná zrcátka el. sklopná / 6XI" u niž je uvedeno
- nastavitelná, vyhřívaná
- automatická clona
- automatické sklopení zrcátka spolujezdce při zařazení zpátečky

Tak to by tam být mělo, ne? A příplatkovou sedačku ErgoComfort s pamětí nemám...

Uživatelský avatar
arpicur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zrkadlo pri cúvaní, zatváranie elektrického kufra

Příspěvek od arpicur »

estevez píše:Já jsem v 11/2016 objednával Passat B8 Alltrack, a mám přípl. výbavu: "Vnější zpětná zrcátka el. sklopná / 6XI" u niž je uvedeno
- nastavitelná, vyhřívaná
- automatická clona
- automatické sklopení zrcátka spolujezdce při zařazení zpátečky

Tak to by tam být mělo, ne? A příplatkovou sedačku ErgoComfort s pamětí nemám...
Ďakujem za info, skúsim sa opýtať, či sa to dá naprogramovať, nakoľko aj ja mám ErgoComfort ale bez pamäti, samozrejme vyhrievané zrkadlá, elektrické a sklápatelné pri zatvorení vozidla.
Zdá sa, že všetko je tak sofvérovo oblbnuté, že až :(

našiel som toto: http://www.mtl.si/sl/avto-storitve/vklj ... -2015.html - Slovinsko 8)

Neexistuje niekto nablízku? BA? DS? NR?, kto by to vedel spraviť?

mtl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.01.2017 16:16

Re: Zrkadlo pri cúvaní, zatváranie elektrického kufra

Příspěvek od mtl »

Děkujeme vám za zájem o naše služby.
Nabízíme také dálkové kódování.
Je smutné, dálkové kódování pro zatváranie elektrického kufra a aktivace VIM není možné.
------------------------------------
Thank you for being interested in our services.
We offer also remote coding.
Sadly, remote boot closing and VIM activation cannot be done remotely.


petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Zrkadlo pri cúvaní, zatváranie elektrického kufra

Příspěvek od petryk1 »

Sklapanie zrkadla pri R. V predchadzajucich autach to je zalezitost toho motorceka, co naklapa sklo-zrkadielko. A asi to bude aj v B8. Takze ani nie tak o sedackach, ako o tom motorceku v zrkadielku. Pozriem Elsu.

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Zrkadlo pri cúvaní, zatváranie elektrického kufra

Příspěvek od petryk1 »

Tak podla Elsy to vyzera zase na motorcek.
Přílohy
B8 mirror passanger.jpg

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“