Vrzání těsnění předních dveří.

3G5 / 3G2 2014 - 201.
AndrewT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 07.03.2017 10:49

Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od AndrewT »

Dobrý den,
nemá někdo zkušenosti s vrzáním těsnění u předních dveří u Passatu B8? Po zhruba 5 měsících a nájezdu cca 11 tisíc km mi začalo těsnění dveří velmi silně vrzat při přejezdu i drobných nerovností (jezdit po Praze bez rádia je přímo strašný). V servisu mi jen něčím namazali těsnění (silikonem?) a tím to skončilo. Problém to však vůbec nevyřešilo. Zvláštní však je, že když je venku vlhko (prší), tak to vrzání zcela ustane. Jinak je to ale poměrně šílený a připadá mi velmi zvláštní, že u takové kategorie auta se vyskytnou takové "prkotiny", se kterými si servis neví rady.
Předem díky za jakoukoliv reakci.

palino87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.06.2016 23:06
Bydliště: Irl

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od palino87 »

Mam to iste na nerovnostiach vrzgaju predne dvere a neviem kde vsade... Uz to ani neriesim. Tusim sa to zhorsuje, najazdene cez 17 000.
PASSAT 1.6 tdi HL

AndrewT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 07.03.2017 10:49

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od AndrewT »

Včera jsem procházel různé chaty a došel jsem k závěru, že vrzání těsnění dveří je všeobecný neduh u VW. Je to prý u Golfů, Passatů i Tiguanů :-( Podle stáří příspěvků, je to prakticky odvěký problém značky a nechápu, že to neřeší, resp. že si pak troufnou prezentovat Passat jako prémiovou značku. Za tu přehnanou pořizovací cenu bych očekával přeci jen jinou kvalitu. Podle všeho mazání prakticky čímkoliv nepomůže. Našel jsem ještě jednu reakci, že problém lze odstranit výměnou tzv. účka, do kterého zapadají dveře (je to na karoserii, to stříbrné; nevím přesně, jak se to odborně nazývá). Nejsem si ale jist, že by to pomohlo, nějak tam nevidím souvislost. Takže si mohu jen povzdechnout :-( Když mě po čtyřech měsících přestal vrzat dekor a mě se ulevilo, že to nemusím reklamovat, tak se objevilo vrzání těsnění, které mi začíná jít pořádně na nervy :-( Nedávno jsem jel se Superbem s nájezdem 18 tisíc a nic v něm nevrzalo, a byl to Superb s tou nejnižší výbavou. V Německu si s tím asi hlavu nelámou, protože tam mají dobré silnice, ale jezdit s tím po Praze, kde jsou šílené silnice, je fakt radost :-(
Četl jsem ještě na netu, že to někdo řešil nějakou tenkou gumovou hadičkou z Hornbachu, kterou vsunul někam mezi ty gumy (přesný popis tam není), což prý problém vyřešilo z 90 %.
___________
B8 2.0 TDI HL

Uživatelský avatar
Vosan
Člen klubu
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Su Moravak jak poleno - Hodonín

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od Vosan »

Můžu se taky přidat. Tento měsíc to začalo - nájezd cca 15tis. km.
Pěkně mne to s...e
Otázka je jestli to vubec má cenu reklamovat něbo nějak řešit. Zajímavé je že u B7 jsem tento problém neměl.
V dobrém vzpomínáme Pašík 1.9TDi 77Kw/chip/2007 -- Pašík 2.0 TDi 103Kw 2012 -- do roku 2021 Pašík 2.0 TDi HL 110Kw 2016 nyní AUDI A6 C8 3.0 V6 Design

palino87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.06.2016 23:06
Bydliště: Irl

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od palino87 »

Odkedy mam passat tak viem ze auta sa uz nerobia na kvalitu ale kvantitu, bohuzial... Do servisu s tym uz ani nechodim lebo na to nemam nervy a cas. Uz to beriem tak ze to lepsie nebude. Das auto :potlesk:
PASSAT 1.6 tdi HL

AndrewT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 07.03.2017 10:49

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od AndrewT »

Ono to bude asi tím, že B8 vyrábí jako prémiové auto :-( Takže dokud si na prémiovku nehráli, asi to bylo lepší. Nicméně podle chatů se problém s vrzáním těsnění dveří objevuje u Passatů a Golfů min. od r. 2010. Reklamovat to cenu nemá, protože na to nervy nemám a servis rozhodně prémiový přístup nemá, hlavně že má na Passaty vyšší sazbu. Ano, taky mi řekli, že se dnes auta dělají jen na několik let :-( Neuvěřitelný! 18 let jsem jezdil Peugeoty, měl jsem 405, 406 a 407. Absolutně skvělá a pohodlná auta a zážitky z jízd byly vždy excelentní! Nikde nic nikdy nevrzalo, do servisu jsem jezdil jen podle knížky zpravidla jednou za dva roky, nebo jen na STK. Jenže se mi už nechtělo kupovat výběhovou 508 a byl jsem po těch letech spíše pro změnu, ať poznám i něco jiného. Ovšem za milion korun jsem očekával zcela jinou kvalitu a ne vrzající auto, od dveří a od dekoru. Plyne mi z toho ponaučení, koupit si raději referenční vůz s nájezdem cca 15-20 tisíc km, protože to už člověk zjistí, zda něco vrže nebo ne. Vzhledem k tomu, že ale řídím rád a je to jediný čas, kdy si mohu oddechnout, tak mě jakýkoliv pazvuky vyloženě štvou! Člověk aby se styděl někoho svézt!

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od ppfox »

AndrewT píše:...18 let jsem jezdil Peugeoty, měl jsem 405, 406 a 407. Absolutně skvělá a pohodlná auta a zážitky z jízd byly vždy excelentní! Nikde nic nikdy nevrzalo, do servisu jsem jezdil jen podle knížky zpravidla jednou za dva roky, nebo jen na STK...
Tak to sorry jako :D měl jsem 405 a 406 a souhlasím s tebou v jednom jediném - ano, obě auta byla pohodlná, ale servis byl min.stejný spíš větší než jsem zažil s koncernovými vozy a úplně na rovinu...405 bylo ještě kvalitní auto proti možná líbivé (v té době) ale kvalitativně výrazně horší 406 - jestli jsi měl postupně 405/406/407 taky sám víš, že auta šla s kvalitou dost dolů s každým dalším modelem - to jen pro vyjasnění situace :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

AndrewT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 07.03.2017 10:49

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od AndrewT »

Ale jo, nehádám se. Pravděpodobně jsem měl na Peugeoty štěstí, rodiče měli také dva, takže mám zkušenosti s 5 kusy, které šlapaly jako hodinky a hlavně v nich nikdy nic nevrzalo. Od 405 a 406 to šlo s kvalitou dolů, ale přesto jsem byl se 407 spokojený. Ale chtěl jsem změnu. Jenže ta dopadla tak, že mám rádoby prémiovku, v nichž začíná být po šesti měsících utrpení jezdit, protože neustále poslouchám vrzání těsnění dveří a je mi jasné, že to může být tak akorát horší a v servisu mi s tím nepomohou. Jinak motorově určitě OK, už jezdím za 3,9-4,1 (normální rychlost 90-110 km/h), když pak na to dupu více, tak to je vždy cca 5,5 litrů, což je na 140kW doslova super. Jen dveře VW nějak neumí :-(

___________
B8 2.0 TDI HL

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od DodoGT »

Ja som mal to iste okolo 20tis zacalo to vrzgat v tesneni siel som na prehliadku pri 30tis povedal som v servise nech trochu viac dotiahnu dvere nie moc aby som nimi nemusel moc buchat a buala mam 70tis a nic.... jedna basen tak to skuste mozno sa to bude dat aj doma doladit a trochu dotiahnut najst ten stred tu hranicu kedy to prestane vrzgat nic neterba menit :)
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

AndrewT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 07.03.2017 10:49

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od AndrewT »

Super, díky moc za info! To vypadá slibně a hlavně jednoduše! Vyzkouším!
___________
B8 2.0 TDI HL

mawe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 30.07.2014 07:54

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od mawe »

Zdravím, já měl najeto cca 20tis a začaly vrzat LP a LZ dveře. Opakovaně jsem to reklamoval, vyměnili jedno z těsnění, ale po pár km se to začalo zase ozývat. Sice méně, ale kdo to zažil, ví co poslouchat ;-) Taky jsem hledal na netu a našel X názorů od mazat až po nemazat :?
Před pár dny jsem přes ebay koupil "mazání" Krytox GPL 106 - mělo by to být shodné s orig. Škoda/VW G052172A1, namazal vnější horní těsnění na dveřích (Golf tam má "sametku", Passat gumu) a zatím je po vrzání :good:

Uživatelský avatar
Vosan
Člen klubu
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Su Moravak jak poleno - Hodonín

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od Vosan »

mawe píše:Zdravím, já měl najeto cca 20tis a začaly vrzat LP a LZ dveře. Opakovaně jsem to reklamoval, vyměnili jedno z těsnění, ale po pár km se to začalo zase ozývat. Sice méně, ale kdo to zažil, ví co poslouchat ;-) Taky jsem hledal na netu a našel X názorů od mazat až po nemazat :?
Před pár dny jsem přes ebay koupil "mazání" Krytox GPL 106 - mělo by to být shodné s orig. Škoda/VW G052172A1, namazal vnější horní těsnění na dveřích (Golf tam má "sametku", Passat gumu) a zatím je po vrzání :good:

Hlásím že uvedné mazadlo od "mawe" je 100% funkční alespoň u mne. Dneska jsem namazal a vrzání je v tahu.
Jestli zabere u všech dalších navrhuji "maweho" jmenovat králem vlákna :thanks: :potlesk:

díky

I.
V dobrém vzpomínáme Pašík 1.9TDi 77Kw/chip/2007 -- Pašík 2.0 TDi 103Kw 2012 -- do roku 2021 Pašík 2.0 TDi HL 110Kw 2016 nyní AUDI A6 C8 3.0 V6 Design

Uživatelský avatar
JMA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 30.01.2016 15:20

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od JMA »

Super
a dá se někde v ČR to mazadlo koupit nebo dejte odkaz eshop
Díky

Uživatelský avatar
Vosan
Člen klubu
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Su Moravak jak poleno - Hodonín

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od Vosan »

já koupil zde : http://www.ebay.com/itm/232274044963" onclick="window.open(this.href);return false;

za dva dny doma.
V dobrém vzpomínáme Pašík 1.9TDi 77Kw/chip/2007 -- Pašík 2.0 TDi 103Kw 2012 -- do roku 2021 Pašík 2.0 TDi HL 110Kw 2016 nyní AUDI A6 C8 3.0 V6 Design

Uživatelský avatar
JMA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 30.01.2016 15:20

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od JMA »

Dekuji uz jsem tam taky objednal.
Kontrolní otázka - jak se to aplikuje? Není toho málo 20g?
Diky

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“